Film Disney Plus Fineasz i Ferb podkreśla zaskakującą ewolucję serii


Fineasz i Ferb nosi tytuł najdłużej działającej oryginalnej serii Disney Channel: serial animowany był nadawany od 2007 do 2015 roku. Zbudowany na prostym założeniu dwóch przyrodnich braci cieszących się wakacjami, Fineasz i Ferb był chwalony jako rodzaj program dla dzieci to wystarczająco sprytne dla dorosłych. W ciągu ośmiu lat, ta zwariowana seria nam dała chwytliwe piosenki, zingy one-linersi zapadające w pamięć postacie, takie jak Perry the Platypus. Jest to jeden z niewielu programów Disney Channel, który w pełni wypełnił lukę między późnymi tysiącleciami a pokoleniem Z, i ma znaczenie internetowe, które udało się osiągnąć tylko kilku programom z 2007 roku. Kto może zapomnieć o raperze Lil Nas X obiecuje swoim zwolennikom a Fineasz i Ferb Blu-Ray kiedy „Old Town Road” osiągnął platynę?

Trudno sobie wyobrazić bez Disney Channel Fineasz i Ferb, którego znaki są nagłówkiem atrakcje w parkach rozrywki, pojawiają się w aktualnych programach Disney Channel i stają się zszywki w TikTok. Ale tak kultowy, jak teraz jest serial, zaskakujące jest, że został stworzony w pierwszej kolejności. Twórcy Dan Povenmire i Jeff „Swampy” Marsh spędzili 16 lat promując program zanim w końcu trafił do Disneya i kilka razy prawie się poddali.

Pięć lat po finale serialu chłopcy wracają do oryginalnego filmu Disneya Plus, Fineasz i Ferb w filmie: Candace Against the Universe. Tym razem w centrum uwagi znajduje się ich starsza siostra Candace, która przenosi się na odległą planetę. Wraz z premierą filmu w tym tygodniu w Disney Plus, Polygon usiadł z Povenmire i Marsh, aby porozmawiać o podróży i dziedzictwie serialu oraz o tym, jak długie oczekiwanie na odebranie go przez studio sprawiło, że serial był wyjątkowy.

Ten wywiad został zredagowany dla jasności i zwięzłości.

Reklama

Dan i Swampy spędzają czas
Zdjęcie: Disney +

Krytycy dzwonili Fineasz i Ferb „program dla dorosłych dla dzieci” – czy to było coś, do czego dążyłeś w pierwotnym powstaniu? Czy po prostu ewoluował naturalnie w twojej własnej pracy?

I Povenmire: Po prostu zawsze robiliśmy to dla siebie. Jesteśmy dorosłymi z dziecięcym poczuciem humoru.

Jeff „Swampy” Marsh: Tak, dokładnie.

DP: Więc to ma sens.

JM: To funkcja tego, że mamy naprawdę, naprawdę głupie poczucie humoru, ale także inteligentne poczucie humoru.

DP: Istniejemy już od jakiegoś czasu, więc właśnie zdobyliśmy wiedzę, ale to nie czyni nas bardziej dojrzałymi.

JM: Tak, jesteśmy bardzo niedojrzali, ale lubimy też mocne żarty.

Przed Fineasz i Ferb, pracowaliście razem przy innych programach, na przykład Simpsonowie i Współczesne życie Rocko. Czy przyniosłeś jakieś lekcje z tej współpracy do Fineasz i Ferb?

DP: Myślę, że przynosisz wszystko, czego się uczysz w innych studiach i na innych programach. Ktoś kiedyś powiedział Fineasz i Ferb był artystycznym i komediowym punktem pośrednim pomiędzy Członek rodziny i SpongeBob, które były dwoma programami, nad którymi pracowałem przedtem. To jest jak Członek rodziny i Simpsonowieczas, [with] dużo pauz i mnóstwo pustych wypowiedzi. Sprowadziliśmy to, ale także szaleństwo z Rocko i SpongeBobi tego rodzaju kreskówki dla dzieci. Próbowaliśmy umieścić je wszystkie razem w blenderze i zobaczyć, co się stanie.

Podobno oryginalny szkic Fineasza Dana został wykonany papier rzeźniczy w restauracji. Jak powstały inne projekty postaci?

DP: Większość innych postaci otrzymaliśmy, ponieważ wróciłem do domu i narysowałem tamtej nocy Doofenshmirtz, Perry i Ferb. Nie wyglądały tak jak teraz, ale są rozpoznawalne. Gdybyś je zobaczył, wiedziałbyś, czym one są. Ferb miał w pewnym momencie okrągły nos, a głowa Doofenshmirtza miała nieco inny kształt. Ale gdybyś zobaczył oryginalny skład, od razu wiedziałbyś, kim są te postacie.

JM: Wyglądałoby to jak grafika fanowska.

DP: Ale wtedy mieszkaliśmy z nimi tak długo. Za każdym razem, gdy robiliśmy to na nowo, wchodziłem i coś w rodzaju: „Zobaczmy, czy uda mi się sprawić, że ci faceci będą bardziej w tym samym wszechświecie”. Jedynymi postaciami, które były dokładnie takie same jak ich oryginalne rysunki, były błędy, które pojawiły się w czwartym sezonie, ponieważ pierwotnie miały być główną częścią serialu. Po prostu stało się zbyt wieloma rzeczami do żonglowania, a dyrektorzy byli jak: “DOczy je wycinamy? ” „OK, ale prawdopodobnie umieścimy je później”. A potem zajęło nam trzy lub cztery sezony, zanim wrócili. I Irving, grany przez Jacka McBrayera, który nie pojawił się aż do trzeciego sezonu. Ale kiedy myśleliśmy: „Och, powinniśmy go umieścić”, dosłownie użyliśmy mojego oryginalnego rysunku. Więc oryginalny skład jest zabawny, ponieważ wszystkie postacie, możesz powiedzieć, zmieniliśmy wiele rzeczy. Jest jeszcze Irving i to jest dokładnie jego model. To jest bardzo zabawne.

Candace i Fineasz śpiewają jedną z kultowych piosenek serialu

Zdjęcie: Disney

Czy uważasz, że 16-letni okres ciąży Fineasza i Ferba pomógł w ostatecznej wersji programu?

DP: Dało nam to czas na dojrzewanie jako gawędziarze. Myślę Fineasz i Ferb mógłby być zupełnie innym pokazem, gdyby został odebrany, gdy mieliśmy po 20, a nie po czterdziestce. Myślę, że miałam 42 lata, kiedy serial się zaczął. Oboje mieliśmy dzieci i nagle myślę, że to był milszy, łagodniejszy pokaz. Myślę [the original version would] starałeś się być nerwowy, tak jak robisz to, gdy jesteś młodszy. To był pomysł Swampy’ego od samego początku: „Nie pozwólmy, aby te postacie nigdy nie robiły niczego, co mogłoby zostać uznane za nieposłuszeństwo swoim rodzicom, brak szacunku lub naprawdę negatywne w jakikolwiek sposób”. Mówimy: „Och, to ciekawe”, ponieważ to właśnie tam najczęściej wybierasz się do komedii – do tego negatywnego miejsca lub do szoku.

JM: To jest bardzo łatwe.

DP: Najłatwiejszy śmiech, jaki można uzyskać, to udawanie się w te miejsca. Zastanawiałem się, czy moglibyśmy zrobić program, który wciąż jest nerwowy, nie używając tych rzeczy. Myślę, że udało nam się to zrobić, ponieważ, jak mówisz, ludzie opisują to jako rodzaj programu dla dorosłych dla dzieci. Myślę, że udało nam się zachować przewagę, a dzieciaki nigdy nie odrywają się i nie mówią czegoś sprytnego, czy czegokolwiek w tym rodzaju. To była zupełnie inna sprawa.

JM: Ale mówię też ludziom, że jedną z zalet, które dał nam czas, było to, że nasza zdolność do właściwego argumentowania za tym, w co wierzyliśmy w serialu, była wykładniczo większa. Więc wiedzieliśmy o wiele, dużo lepsze sposoby, jak wyrazić, dlaczego chcieliśmy tych rzeczy w serialu, i to nam znacznie ułatwiło robienie tych rzeczy. To była duża różnica.

Candace siedzi z Fineasz i Ferb

Zdjęcie: Disney +

Dotknąć trochę filmu – po co tym razem skupiać się na Candace jako centralnej postaci?

JM: To jej kolej!

DP: Candace jest zawsze centralnym punktem Fineasz i Ferb. Zawsze powtarzam, że to, co robią Fineasz i Ferb, jest scenerią, a historia to tak naprawdę Candace i Doofenshmirtz. To oni faktycznie mają trochę łuku w każdym z nich. Ale dla nas była to kwestia: „Jakich historii nie opowiedzieliśmy?” Wszystkie nasze historie o Fineaszu były inspirowane przez Fineasza i Ferba, którzy starali się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień, który jest fajnym miejscem na gagi i inne rzeczy. Ale jeśli chcesz czegoś naprawdę emocjonalnego, zastanawialiśmy się, jak by to było, gdybyśmy zaczęli historię, w której było to pilne, gdzie musieliby iść i kogoś uratować? Ktoś był w niebezpieczeństwie i musimy to powstrzymać. Co to za historia dla naszych bohaterów? I czy nadal możemy się bawić Fineasz i Ferb film, w którym są pozytywni, ale naprawdę muszą się tam dostać i coś zrobić. Myślę, że to duży balansowanie, ale myślę, że byliśmy w stanie to zrobić i nadal utrzymywać pozytywne i zabawne, ale wciąż mamy prawdziwą stawkę.

Serial ukazał się pod koniec 2000 roku, więc we wczesnych sezonach bohaterowie używają telefonów z klapką. Ale w filmie wszyscy mają smartfony i korzystają z mediów społecznościowych. Jak wyglądała aktualizacja programu, aby zawierał nowoczesne technologie?

DP: To dla mnie najważniejsza rzecz, którą można określić, kiedy coś zostało zrobione. Kiedy oglądasz film, a oni mają określony typ telefonu: „Och, powstał między tymi trzema latami”. Myślę, że tak naprawdę nie mieliśmy tego w filmach, zanim pojawiły się smartfony, zanim pojawiły się telefony komórkowe. Trzeba by powiedzieć: „Cóż, samochody wyglądają, jakby były w latach 60-tych”.

JM: W dzisiejszych czasach konsola komputerowa, na której ktoś pisze – jak wygląda wyświetlacz? A ty mówisz: „O tak, 1985”.

DP: To dzieje się tak szybko. Fajnie było móc korzystać. Jednym z moich ulubionych fragmentów jest oglądanie, jak Candace zostaje zabrana na statek kosmiczny. Fineasz wygląda tak [makes a shocked face] a Ferb po prostu wyjmuje telefon i idzie tak [pretends to take a picture on a pretend phone] a potem zaczyna tak działać [makes the motion of zooming in] na ekranie. Nawet nie widzisz, co on robi. Ale wiesz dokładnie, co robi. Gdybym kazał mu zrobić coś takiego z małym prostokątem [years ago], nikt nie wiedziałby, co to jest. Ale teraz wszyscy wiedzą, czym jest ten ruch.

Jestem wielkim fanem parków rozrywki, więc chciałem zapytać o World Showcase Adventure Agenta P – interaktywną atrakcję w Epcot, która właśnie została zamknięta w lutym ubiegłego roku. Jak bardzo byłeś zaangażowany w tworzenie tego?

DP: Przedstawili nam wszystko, co w tym robili. Musieliśmy nagrywać głosy i tak dalej. Myśleliśmy, że to takie fajne, że będziemy częścią parku rozrywki. Wylecieli z nami, kiedy po raz pierwszy umieścili Doofenshmirtza w dzwonkach w wielkim zegarze, skąd wychodzi w ten sposób [makes a face as close to this image as possible]. Po prostu wspaniale było to zrobić. Przylecieli nas, a następnie dali nam przewodników VIP, aby oprowadzili nas po parkach, co było niesamowitym przeżyciem, ponieważ dotarliśmy na przód wszystkich linii.

JM: Cały ranek kręciliśmy materiały prasowe, aw międzyczasie moja rodzina jechała na każdą wspaniałą przejażdżkę. Więc kiedy skończyliśmy, to było jak: „Chodźmy [see the park]! ” a oni powiedzieli: „Zrobiliśmy to”.

DP: Ale po prostu wspaniale było zobaczyć [our characters] bądź częścią czegoś takiego i usłysz nasze głosy dochodzące z rzeczy w parku. To trochę przyprawiło nas o dreszcze. To i kiedy zrobili imprezę taneczną Fineasza i Ferba o godz California Adventure, to najfajniejsza rzecz, jaką mamy do zrobienia ze względu na sukces serialu.

Jak to było po tylu latach wrócić do tych postaci?

DP: Brakowało nam ich. Kiedy skończyliśmy Fineasz i Ferb, byliśmy gotowi. Poprosiliśmy o finał i przejście do czegoś innego. Robiliśmy to od 10 lat i czuliśmy, że „OK, to jest dobre” – ale chcieliśmy mieć faktyczne zakończenie. Pozwolili nam zrobić finał, ale powiedzieli: „Nie zabijaj nikogo, na wypadek, gdybyśmy kiedykolwiek chcieli zrobić więcej”.

JM: Szkoda, bo napisaliśmy cały scenariusz, w którym wszyscy giną.

DP: Tak, dokładnie. Więc musieliśmy to wyrzucić! Pozwolili nam to zrobić. Potem poszliśmy dalej i zrobiliśmy Prawo Milo Murphy’ego, co uważam za świetne przedstawienie. Mam nadzieję, że ludzie zaczną to znajdować w Disney Plus i może uda nam się zrobić trzeci sezon tego. Ale w międzyczasie mieliśmy trochę czasu z dala od Fineasza i Ferba. Więc kiedy zadzwonili i powiedzieli: „Czy możesz zrobić coś innego? Czy możesz zrobić Fineasz i Ferb film dla Disney Plus? ”, powiedzieliśmy:„ Tak, możemy to zrobić ”. Naprawdę tęskniliśmy za tymi facetami. Trochę tego posmakowaliśmy, ponieważ zrobiliśmy odcinek z crossoverem Prawo Milo Murphy’ego. Było bardzo fajnie. To było jak założenie starego wygodnego swetra z napisem „O tak, uwielbiam to”.

JM: Przypomniało nam się, jak dobrze te postacie wciąż rezonują z ludźmi.

DP: Tak, to była świetna zabawa. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli to zrobić ponownie. Ludzie mówią: „Czy zamierzasz zrobić więcej?” Cóż, to zależy od Disneya, ale jestem gotów zrobić więcej.

Wszystkie odcinki Fineasz i Ferb są dostępne do streamowania w Disney Plus. Candace przeciw wszechświatowi trafi na platformę 28 sierpnia.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dzień pierwszy, Obsidian i moje wielomiesięczne poszukiwania prywatnego, osobistego miejsca w internecie

Zapisałem w swoim dzienniku 86 dni z rzędu. Moim noworocznym postanowieniem było zobowiązać się do prowadzenia dziennika moich dni i każdego dnia...

Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion

Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką...

Zwiastun Asteroid City: Wes Anderson łączy siły z Tomem Hanksem, kosmitami

To dobry rok dla fanów Wesa Andersona, ponieważ w 2023 roku zobaczymy nie jeden, ale dwa nowe filmy tego słynnego filmowca,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!