Ferguson Hill aktualizuje przezroczysty system głośników Jetstream


Brytyjski projektant głośników Ferguson Hill ogłosił, że system głośnikowy Jetstream jest już dostępny i dostarczany jako kompletny system. Jetstream, powstający od dwudziestu lat, opiera się na nowatorskim systemie dźwiękowym FH001. Dwadzieścia lat po zaprezentowaniu swojego debiutanckiego systemu najnowsza generacja Jetstream firmy Ferguson Hill zachowuje niezwykłą, przejrzystą oprawę graficzną; jednakże producent z Kent unowocześnił praktycznie każdy element oryginalnego systemu głośnikowego Jetstream.

Brytyjski projektant głośników Ferguson Hill ogłosił, że system głośnikowy Jetstream jest już dostępny i dostarczany jako kompletny system. Jetstream, powstający od dwudziestu lat, opiera się na nowatorskim systemie dźwiękowym FH001. Dwadzieścia lat po zaprezentowaniu swojego debiutanckiego systemu najnowsza generacja Jetstream firmy Ferguson Hill zachowuje niezwykłą, przejrzystą oprawę graficzną; jednakże producent z Kent unowocześnił praktycznie każdy element oryginalnego systemu głośnikowego Jetstream.

Firma Ferguson Hill została założona w 2003 roku przez byłego inżyniera aeronautyki Timothy’ego Hilla, a firma pojawiła się na scenie hi-fi i audio wraz z wprowadzeniem na rynek systemu FHOO1, promowanego wówczas jako pierwszy na świecie dipolowy głośnik tubowy ładowany od przodu. Następnie Ferguson Hill promował Jetstream jako kompletny system i z pewnością oszałamiającą, przezroczystą konstrukcję głośnika.

Ferguson Hill reprezentuje dzieło miłości założyciela i projektanta Tima Hilla. Ten były inżynier aeronautyki pasjonuje się dźwiękiem, odkąd jako nastolatek zaczął budować własne głośniki w Camden. Bez wiedzy Tima, który myślał, że po prostu „poddaje recyklingowi”, aby zrobić miejsce dla następnego pokolenia, szef londyńskiego studia muzycznego wielokrotnie zbierał prototypy Tima i wykorzystywał je do profesjonalnego użytku. Przypadkowe spotkanie Tima i tego zagorzałego fana pomogło Timowi upewnić się, że podąża właściwą drogą, i ostatecznie Ferguson Hill powstał.

Chociaż Jetstream (a wcześniej FH001) zajmuje poziom cenowy poza zasięgiem wielu osób – choć nie współzałożyciela Apple, zmarłego Steve’a Jobsa, o którym (zdecydowanie) krążyły plotki, że był pierwszym nabywcą FH001 w USA – jest to „efekt uboczny” ambicji Tima stworzenia najlepszego systemu dźwiękowego. Ferguson Hill w żadnym wypadku nie jest twórcą elitarnym. W 2007 roku wprowadziła na rynek minisystem głośników FH007 o wartości poniżej 1000 funtów. Biurkowy system dźwiękowy, zaprojektowany tak, aby uzupełniał estetykę oryginalnego Apple iMac i pierwszych iPodów, wyglądał świetnie i promował nazwę firmy na całym świecie. Dzięki tym zapowiedziom i komponentom hi-fi niezależna brytyjska firma zyskała uznanie, a Ferguson Hill jest obecnie dystrybuowany do ponad 30 krajów na całym świecie.

 

Oryginalny zestaw minigłośników Ferguson Hill FH007. Podłącz iPoda i gotowe.

Nowy system głośników Ferguson Hill Jetstream 2024 składa się z pary głośników Jetstream Horn, pary głośników basowych Jetstream i wzmacniacza basowego Jetstream. Jak wyjaśnia Tim Hill, system został całkowicie przerobiony od podstaw. Jak zauważa Hill: „Wprowadziłem wszystkie zmiany, które chciałem wprowadzić od czasu premiery FH001 dwadzieścia lat temu”.

Reklama

Na przykład wspaniałe głośniki tubowe są teraz wyposażone w wyprodukowany przez firmę przetwornik „półzakresowy”, stworzony we współpracy z Cube Audio Polski. Ulepszenia interfejsu pomiędzy akrylowym tubą a metalowym pierścieniem skutkują bardziej równomierną ekspansją fali dźwiękowej od okrągłej membrany jednostki napędowej do owalnego ujścia tuby.

 

Jak dodaje Tim Hill, choć duża część nowego systemu jest przezroczysta, wiele ulepszeń w konstrukcji ma charakter wewnętrzny – na przykład struktury tłumiące pomiędzy metalowym pierścieniem a jednostką napędową oraz wewnętrzne tłumienie nóg – których nie widać . Ale można je usłyszeć. Niektóre wyniki pomiarów są publikowane na stronie Strona internetowa Fergusona Hilla tutaj.

Dalsze ulepszenia obejmują trzyczęściowe nóżki głośnika basowego z wewnętrznym tłumieniem i zdejmowanymi kolcami (do transportu w skrzyniach transportowych). Jednostki napędowe basowe uległy znacznemu rozwojowi, w tym znaczącym ulepszeniom magnesów neodymowych. W obrębie anodyzowanego metalowego pierścienia i nóg ze szczotkowanej stali nierdzewnej zaprojektowano kilka konstrukcji tłumiących i pochłaniających wibracje.

Jednostka napędowa tuby Jetstream jest teraz w pełni integrowana z dużym metalowym wspornikiem pierścieniowym i akrylową tubą, aby zapewnić płynną i stabilną propagację fali dźwiękowej od wysokiej impedancji na stożku jednostki napędowej do niskiej impedancji powietrza w pomieszczeniu przy ujściu tuby. Nowy kosz jednostki napędowej i konstrukcja magnesu zapewniają niezakłóconą falę dźwiękową dochodzącą z tyłu jednostki napędowej.

 

Nowy przetwornik pełnozakresowy jest teraz wyposażony w wtyczkę fazową, która zapewnia dodatkowy poziom i poprawia charakterystykę częstotliwościową w wyższym zakresie. Ferguson Hill formuje tubę z akrylu o grubości 8 mm, co zapewnia niezwykle skuteczne tłumienie ze względu na charakter skomplikowanych krzywizn od okrągłej gardzieli po owalne usta. Dźwięk tuby zanika naturalnie poniżej około 140 Hz z powodu tłumienia fali tylnej, przy czym rozmiar tuby odpowiada jednej czwartej długości fali przy 140 Hz. Poniżej tego poziomu współpracujące głośniki basowe Jetstream obsługują niższe częstotliwości.

Głośniki basowe Ferguson Hill Jetstream dorównują głośnikom Jetstream Horn pod względem akustycznym i wizualnym. Jednostki basowe składają się z pary przezroczystych akrylowych kul o średnicy 600 mm, z 12-calowymi (300 mm) głośnikami niskotonowymi zasilanymi neodymem i rozproszonym obciążeniem portów. Wzmacniacz basowy Jetstream steruje jednostkami basowymi za pomocą wewnętrznego filtra dolnoprzepustowego 140 Hz.

 

Wzmacniacz basowy Jetstream to stereofoniczny wzmacniacz klasy D o mocy 200 W na kanał. Ferguson Hill buduje podwozie z aluminium obrabianego CNC o grubości 10 mm z piaskowanym i anodowanym wykończeniem. Firma całkowicie wytłumia również elementy wewnętrzne wzmacniacza, wraz z obwodami łagodnego rozruchu i zabezpieczenia obwodu. Wejście sieciowe jest uniwersalne dla 110 V/240 V.

System Jetstream składa się z głośników tubowych Ferguson Hill Jetstream Horn (para), głośników basowych Ferguson Hill Jetstream (para), jednego wzmacniacza basowego Ferguson Hill Jetstream i wszystkich kabli. Opcjonalny wzmacniacz strumieniowy HiFi Rose RS520 jest również dostępny bezpośrednio w Ferguson Hill. Ceny takiego systemu wynoszą 130 000 USD (105 200,00 GBP), ale wszystkie części są dostępne osobno. Zamówienia są już przyjmowane.

www.fergusonhill.co.uk

 Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment