FDIC zamyka Silicon Valley Bank


Silicon Valley Bank jest ważny dla firm venture capital i start-upów. Ale wraz ze zmianą gospodarki, firmy finansowane przez VC wyczerpywały dostępną gotówkę. Jednocześnie wyczerpały się fundusze VC. Depozyty Silicon Valley Bank spadły więc szybciej, niż przewidywał bank.

Po tym, jak Silicon Valley Bank ogłosił w środę, że sprzedał papiery wartościowe o wartości 21 miliardów dolarów ze stratą 1,8 miliarda dolarów, wraz z planem sprzedaży nowych akcji o wartości 2,25 miliarda dolarów, wielu jego pozostałych klientów szybko przeniosło swoje pieniądze gdzie indziej.

Reporter CNBC David Faber powiedział że podczas gdy firma szukała sprzedaży dziś rano, szybkość wypłynięcia depozytów jeszcze bardziej utrudniła jakiekolwiek porozumienie. Według Dziennik Wall Streetbankierzy Goldman Sachs zorganizowali w czwartek sprzedaż akcji po 95 USD za akcję, ale ta transakcja upadła, ponieważ cena akcji banku nadal spadała, a klienci wycofywali więcej swoich środków.

A ostatnie zgłoszenie 10-K wykazało, że ponad 90 procent jego depozytów było nieubezpieczonych, a FDIC mówi dziś, że „w momencie zamknięcia kwota depozytów przekraczająca limity ubezpieczenia była nieokreślona”. Niektóre firmy, które próbowały wyciągnąć pieniądze w czwartek, powiedziały, że mają problemy z dokonywaniem przelewów istnieje obawa nad tym, jak może to wpłynąć na niektóre start-upy technologiczne i biotechnologiczne, które nadal miały swoje pieniądze zdeponowane w banku.

Zamykając bank, FDIC utworzył nowy podmiot, Deposit Insurance National Bank of Santa Clara (DINB) i przeniósł tam wszystkie ubezpieczone depozyty. Tymczasem „nieubezpieczeni deponenci otrzymają zaświadczenie o zarządzie komisarycznym na pozostałą kwotę ich nieubezpieczonych środków”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...

Intel identyfikuje główną przyczynę problemów ze stabilnością jeziora Raptor w wadliwym algorytmie mikrokodu eTVB

Firma Intel zidentyfikowała główną przyczynę problemów ze stabilnością obserwowanych w niektórych wysokiej klasy modelach procesorów Core „Raptor Lake” 13. i 14. generacji, które...
Advertisment