FCC zakazuje klonowania głosu przez automatyczne połączenia głosowe po tym, jak głos wygenerowany przez sztuczną inteligencję poda się za prezydenta Bidena


Federalna Komisja Łączności Stanów Zjednoczonych zgodziła się zakazać automatycznych połączeń wykorzystujących technologię klonowania głosu. Rozwój nastąpił po fali automatycznych połączeń telefonicznych, w których głos generowany przez sztuczną inteligencję podający się za Joe Bidena miał wprowadzać wyborców w błąd podczas roku wyborów prezydenckich w USA.

„Dziś Federalna Komisja Łączności ogłosiła jednomyślne przyjęcie oświadczenia deklaratywnego, które uznaje, że połączenia wykonywane przy użyciu głosów generowanych przez sztuczną inteligencję są „sztuczne” w rozumieniu ustawy o ochronie konsumentów telefonicznych (TCPA)” – FCC ogłoszony poprzez komunikat prasowy.

„Orzeczenie, które wchodzi w życie natychmiast, sprawia, że ​​technologia klonowania głosu wykorzystywana w powszechnych oszustwach związanych z automatycznymi połączeniami telefonicznymi wymierzonymi w konsumentów jest nielegalna. Zapewniłoby to prokuratorom generalnym stanu w całym kraju nowe narzędzia do ścigania złych aktorów stojących za tymi nikczemnymi automatycznymi połączeniami telefonicznymi”.

Wiadomości CBS doniósł o ostatnich incydentach, w tym aż 25 000 automatycznych połączeń telefonicznych, w których wykorzystano klonowanie głosu w celu wprowadzenia potencjalnych wyborców w błąd w New Hampshire:

Działanie FCC jest następstwem incydentu, który miał miejsce przed prawyborami prezydenckimi w New Hampshire w zeszłym miesiącu, podczas którego doszło do sfałszowania informacji robocall podszywający się pod prezydenta Bidena zachęcał wyborców nieoddawania głosów w konkursie. Szacuje się, że wykonano od 5 000 do 25 000 połączeń.

Prokurator generalny New Hampshire John Formella ds We wtorek podano, że nagranie dźwiękowe wygenerowane przez sztuczną inteligencję podobnie jak prezydent został powiązany z dwiema firmami z Teksasu i toczy się dochodzenie karne.

Chociaż zakazanie automatycznych połączeń telefonicznych wykorzystujących klonowanie głosu nie zapobiegnie automatycznie przyszłym zdarzeniom, stanowisko FCC daje prokuratorom generalnym stanowym uprawnienia do ścigania i karania przestępców.

Reklama

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy, które opuszczą Netflix, Max i nie tylko pod koniec lutego 2024 r

Luty dobiega końca i choć rok przestępny sprawia, że ​​jest on nieco dłuższy, wciąż zostało ledwo wystarczająco dużo czasu, aby obejrzeć...

9to5Mac Overtime: Wreszcie nowe iPady!

W tym tygodniu w 9to5Mac Overtime Jeff i Fernando omawiają nowe, ekscytujące szczegóły dotyczące nadchodzących iPadów, w tym nowe, supercienkie wymiary, zaktualizowane funkcje...

Wielu użytkowników Redditorów nienawidzi IPO Reddit

Jeśli jesteś pewnym rodzajem cynizmu, Zgłoszenie S-1 Reddita uruchamia dzwonki alarmowe. Jest wzmianka o r/WallStreetBets. (Właściwie w sumie pięć wzmianek.) Jest...
Advertisment