Fani Warhammera 40K byli zszokowani ujawnieniem kodeksu Custodes dotyczącego kobiety


W galaktyce Warhammera 40 000Imperium Człowieka zbudowane jest na plecach transludzkich żołnierzy. Istnieją kultowi Kosmiczni Marines, którzy są masowo wytwarzani przez Imperatora Ludzkości, ale jeśli potrzebujesz czegoś bardziej wyspecjalizowanego, możesz zwrócić się do Adeptus Custodes. Grupa ta liczy 10 000 osób, a każda z nich jest dziełem sztuki. Ci wojownicy-filozofowie służą jako osobista straż i agenci Imperatora, nawet w jego obecnym stanie szkieletu.

Ci wojownicy są super silni, niewiarygodnie szybcy i niezniszczalni przez Chaos. Ale pozostało jedno pytanie: czy mogą to być kobiety? Według jeden z ostatnich postów X z oficjalnego konta Warhammera odpowiedź brzmi „tak”, co oznacza, że ​​Custodes są teraz przedmiotem debaty w mediach społecznościowych.

Od tego czasu Custodes są w pobliżu Warhammer 40,000: Nieuczciwy handlarz, oryginalna wersja gry opublikowana w 1987 roku. Custodes to transludzcy superwojownicy o wysokości 3 metrów, stworzeni z niemowlęcia, fałszerstwa genów i Magii Osnowy i zbudowani, aby służyć Imperatorowi na Terrze. Dosłownie nie mogą się nie zgodzić z Imperatorem, co jest dość zabawne, skoro frakcja tak często przechwala się swoją sprawnością intelektualną.

Reklama

Zdjęcie: Warsztaty gier

Dopiero w 2017 roku, wraz z siódmą edycją, wraz z rozpoczęciem obecnej ery wiedzy, stali się oni własną armią, którą gracze mogą walczyć u boku Tyranidów, Necronów lub Astra Militarum. Banany, jak często są ciepło określane przez fanów, są popularne, ponieważ stanowią opłacalny sposób na wejście do gry dla nowych graczy. Jeśli ktoś nie jest w stanie namalować dziesiątek lub setek małych chłopców, namalowanie zaledwie kilku złotych Custodes jest zadaniem znacznie mniej zniechęcającym i znacznie tańszym. Oni też ulubiona armia Henry’ego Cavillakto jest obecnie pracuje nad adaptacją 40 tys. z Amazonem.

Jeśli jesteś fanem Custodes, prawdopodobnie spodoba ci się to, jak silni i mądrzy są ci żołnierze. Tymczasem hejterom nie podoba się to, jak Strażnicy są super-Super-żołnierze w otoczeniu już tak zdominowanym przez Kosmicznych Marines. W wyścigu zbrojeń o coraz większych chłopców, Custodes stanowią absolutny szczyt skali władzy Imperium.

Frakcja była pierwotnie przedstawiana jako składająca się wyłącznie z mężczyzn. Po tym, jak ponad 10 000 lat temu Imperator zjednoczył walczące frakcje Ziemi pod sztandarem Imperium, zapoczątkował tradycję, zgodnie z którą domy szlacheckie oddawały swoich pierworodnych synów, aby stać się materiałem na Custodes. Ale najnowszy kodeks, 10. wydanie zawiera fragment historii z punktu widzenia Calladayce Taurovalia Kesh, która używa ona/jej zaimków. Niektórzy fani zastanawiali się, czy to była Siostra Ciszy (Kustosze współpracują ramię w ramię z tajemniczym zakonem niemych kobiet o potężnej odporności na Osnowę), ale oficjalne konto Warhammera potwierdziło, że w rzeczywistości była to samica Custodes.

Fani nie byli zachwyceni ujawnieniem. „Od 1987 r. nie było ani szeptu na temat historii, powieści ani jednej miniatury” – napisał jeden z fanów w odpowiedzi na X. „Teraz nagle BUM, „zawsze byli na topie”. Żadnego budowania świata i rozwoju. To takie rozczarowujące i żałosne.” Odkrycie zostało również omówione na forach i subredditach liczących 40 tys. fanów, takich jak tablica memów r/Grimdank, która utrzymuje zasadę „żadnych kobiet w Kosmicznych Marines”, ponieważ jest to bardzo gorący i kontrowersyjny temat w fandomie. W świetle ujawnienia mody są zezwalając na posty na ten temat przez tydzień. Przypięty post modów brzmi częściowo: „Do tego czasu będę uważał przysłowiowego konia za martwego i naprawdę pobitego, ponieważ realistycznie rzecz biorąc, oba tematy mają dokładnie te same argumenty, co oznacza, że ​​odpowiedzi na nie zostały już udzielone przez wszystkie punkty widzenia”.

Do tej pory zarówno Kosmiczni Marines, jak i Custodes byli przedstawiani wyłącznie jako mężczyźni. W przypadku Kosmicznych Marines można to wytłumaczyć faktem we wszechświecie, że ich biologia męska jest zgodna wyłącznie ze złożonymi procesami biologicznymi używanymi do stworzenia wystarczającej ich liczby na dużą skalę. Ale Custody nie są produkowane masowo; te szlachetne niemowlęta są wykonywane ręcznie w niezwykle specyficznym procesie.

Przez chwilę wydawało się, że Custodes pozostaną wyłącznie mężczyznami. Aaron Dembski-Bowden, autor współpracujący z Black Library, oddziałem wydawniczym Games Workshop, napisał odpowiedni post na Reddicie pięć lat temu o swoich doświadczeniach w pisaniu powieści Kustosze Herezji Horusa:

W czasie pracy nad fabułą nie było powodu, dla którego nie mogliby być mężczyzną lub kobietą (i jeśli chodzi o obecną sytuację, nadal nie ma powodu, dla którego nie mogliby być). Ale istnieje powód inny niż fabularny, a mianowicie poprzedni władca IP powiedział: „Nie ma modelek-opiekunów, wszyscy są mężczyznami, więc nie pisz żadnych kobiet”.

Kilka lat później wydano także polecenie Studio, mówiące: „Nie róbcie kobiet-opiekunów”. Ponownie wydawało się, że ma to związek z wypuszczeniem całkowicie męskiej mini linii.

Dwa bardzo rzadkie momenty wyznaczania kierunku z góry.

Adeptus Custodes wyruszają do walki z insektoidami Tyranidami, a modele z obu armii pozują do stworzenia epickiej dioramy bojowej.

Zdjęcie: Warsztaty gier

Nasuwa się pytanie, czy jest to retcon – taki, który jest sprzeczny z długoletnią tożsamością Custodes – czy też chodzi po prostu o dostosowanie historii do pomysłów twórców związanych z franczyzą. Warhammerowi nie są obce retcony; Podstawową koncepcją scenerii jest to, że gracze składają subiektywną prawdę na podstawie stronniczych dokumentów i wydarzeń historycznych.

Obecne zamieszanie w mediach społecznościowych sugeruje, że kobiety-Kustosze to wielka sprawa, ale w rzeczywistości jest to stosunkowo niewielka zmiana, szczególnie w porównaniu z innymi zmianami, które ostatnio zaobserwowały Kustosze. Na przykład opuszczają teraz Terrę i udają się wraz z nimi w prawdziwą przestrzeń kosmiczną Roboute Guilliman i armie Imperium. Games Workshop regularnie rozdaje także retcony, jak na przykład zmiana w Nekronach, która zmieniła ich z tajemniczych Terminatorów w w pełni rozwinięte postacie zajmujące się polityką i walkami o władzę.

Zmiana może być dobra, a Strażnicy nadal zachowują całą moralną dwuznaczność i wiedzę z poprzednich iteracji. Niektórzy fani będą po prostu zachwyceni możliwością pojawienia się 3-metrowej kobiety, która może zmiażdżyć wrogów ludzkości – i myślę, że to piękne.

I jak mówią niektórzy starzy fachowcy, taki rodzaj elastyczności zawsze był zamierzeniem większego kanonu 40K. Nick Davis, były pracownik Games Workshop, udostępnił przemyślany post w X o swoich wysiłkach, aby uczynić Warhammera bardziej włączającym hobby podczas jego pracy w firmie. „Jestem bardzo szczęśliwy, widząc hobby, które kiedyś dawało mi środki do życia, a mianowicie takie, które włączało” – napisał. „Widzenie kobiet, graczy LGBTQ+ i ich reprezentacji na najwyższym szczeblu żołnierzyków GW to czysta radość”.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment