Fani Tour de France 2020 otrzymają wirtualne doświadczenie dostarczane przez NTT


Tour de France odbywa się w tym roku pomimo kryzysu zdrowotnego związanego z pandemią koronawirusa Covid-19.

Fani wyścigu kolarskiego będą mogli go oglądać z domu, dzięki firmie NTT świadczącej usługi technologiczne we współpracy z Amaury Sport Organisation (ASO), firmą specjalizującą się w imprezach „non-stadionowych”, w tym Le Tour de France oraz the Lacoste Ladies Open de France.

Około 70 zdalnych pracowników NTT będzie działać na pięciu kontynentach, aby wspierać trwający trzy tygodnie wyścig, który odbędzie się od 29 sierpnia do 20 września 2020 r.

NTT, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez ASO, opracowało technikę wirtualnej strefy, która łączy różne technologie w celu zdalnego świadczenia usług Tour de France. Zapewni to bezpieczeństwo personelowi, jednocześnie wspierając przebieg wyścigu i zapewniając kibicom to, co, jak twierdzi, jest „ulepszonym doświadczeniem”.

Aby stworzyć cyfrowy tak zwany “ globalny stadion ” dla fanów, którzy nie mogą być na poboczach, NTT i ASO wykorzystują analityka danych w czasie rzeczywistym, w tym aplikację do obsługi danych rzeczywistości rozszerzonej (AR). Oprócz nagrań z wyścigów na żywo, ta aplikacja zapewni użytkownikom możliwość przeglądania i interakcji z danymi wyścigu na żywo, a także widok helikoptera na krajobrazy trasy.

Obie organizacje będą oferować wgląd w dane i wizualizacje w ramach transmisji telewizyjnej na żywo, a poprzez jej @letourdata Strona na Twitterze, która „zapewni głębszy wgląd w wyniki kolarzy, strategie ich zespołu i prognozy z #NTTPredictor”.

Reklama

A to nie wszystko. Oficjalny Tour de France Fantasy Gra poprawi wrażenia dla fanów dzięki podpowiedziom uczenia maszynowego dostarczonym przez #NTTPredictor. Dzięki temu kibice będą mogli rywalizować ze sobą bez konieczności wsiadania na rower.

Ponadto platforma śledzenia na żywo RaceCentre została ponownie opracowana na rok 2020. Zapewni ona „wrażenia z drugiego ekranu, prezentujące kluczowe dane z wyścigu, telemetrię na żywo i inne informacje, w tym przewidywania wyścigów i komentarze wyścigów”.

Tymczasem za kulisami zarządzane usługi NTT „zapewnią sukces operacyjny wyścigu. Zarządzane usługi współpracy umożliwią zespołowi wsparcia technicznego na całym świecie komunikację, a bezpieczne podejście projektowe umożliwi zarządzanie zagrożeniami w czasie rzeczywistym, zapewniając bezpieczeństwo ”.

Ruth Rowan, dyrektor ds. Marketingu w NTT, powiedziała: „To nie tylko pierwszy wyścig Tour de France, ale także sport; wszystko, co wcześniej zrobilibyśmy fizycznie, zostało przeniesione do odległego środowiska.

„Sport ma moc inspirowania i chcieliśmy, aby publiczność cieszyła się tegorocznym wyścigiem, nawet jeśli nie może przebywać na poboczach dróg. Nasza praca z ASO pokazała, jak pracując razem, możemy znaleźć rozwiązania, które pozwolą na osiągnięcie wielkich rzeczy. Innowacyjność oznacza, że ​​fani zobaczą wyścig w inny sposób, w rzeczywistości zbliżą się do akcji i więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej będzie mogło cieszyć się nim bezpiecznie.

Yann Le Moenner, CEO ASO, powiedział: „W ciągu ostatnich pięciu lat zbudowaliśmy Tour de France z NTT Ltd i kontynuowaliśmy naszą podróż do cyfrowej transformacji w wyjątkowych okolicznościach w tym roku.

„Ludzie widzieli korzyści płynące ze sportu nawet podczas pandemii. Wiele osób ćwiczyło podczas blokady, a teraz jeszcze więcej osób jeździ na rowerze, aby podróżować. Możemy użyć technologii, aby zapewnić, że doznania fanów są bogatsze niż kiedykolwiek.

„Te zmiany są dobre dla świata. Na przykład, jeśli możemy wykorzystać Tour de France jako platformę do przyspieszenia jazdy na rowerze w miastach, możemy poprawić zdrowie ludzi i zmniejszyć nasz wpływ na środowisko ”.

NTT nie jest jednak jedyną firmą ICT zaangażowaną w tę wycieczkę. Według oświadczenia prasowego francuska firma telekomunikacyjna Orange stworzyła „infrastrukturę techniczną do połączenia trasy na każdym etapie zawodów, aby zapewnić nowe terminy wyścigu” [the tour was delayed from 27 June to start on 29 August]”.

Oprócz infrastruktury sieciowej Orange wdrożył w tym roku system do zdalnego zarządzania konferencjami prasowymi po wyścigu. W rozwiązaniu tym zastosowano Orange Fibre, który umożliwia prowadzenie wideokonferencji w jakości 4K UHD.

Ten system generuje prędkość 30 Mb / s, łącząc magistralę wywiadów z salą prasową. Umożliwi to mediom zdalny wywiad z użytkownikiem żółtej koszulki i zwycięzcą dnia po wyścigu z sali prasowej.

Podczas trzytygodniowego wyścigu obejmującego 3470 km dróg, 76 ekspertów i techników Orange dołączy do zespołu, aby stworzyć system telekomunikacyjny na potrzeby wydarzenia.

Najważniejsze to wdrożenie ośmiu sieci Wi-Fi w każdej wiosce Tour de France o równoważnej szybkości 200 MB / s, zdolnych obsłużyć ponad 10 000 jednoczesnych połączeń. Około 17 km światłowodu i 11 km inżynierii lądowej było potrzebne do połączenia szóstego etapu Tour de France o godz Mont Aigoual.

Około 350 techników zaplecza jest zaangażowanych w projekt, który zapewni ponad 6300 godzin nadawania w 190 krajach i 1,4 miliona minut połączeń internetowych.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!