Fałszywy oszust botów kryptograficznych rzekomo powiedział inwestorom: „Puf, jesteś milionerem”


Robb rzekomo wysłał wiadomość o treści: „Puf, JESTEŚ MILIONEREM” do jednej z grup na Telegramie, do której dołączył zdjęcie fioletowej wróżki w grzybkowej czapce. Wiadomość obiecała odbiorcom, że mogą się wzbogacić, jeśli skorzystają z bota MEV Robba i zainwestują w kryptowalutę $RAT i ironicznie nazwany token NoRugz.

Zrzut ekranu wiadomości Telegram rzekomo wysłanej przez Roberta Robba do potencjalnych inwestorów.
Zdjęcie: oświadczenie FBI, nr sprawy 1:24-MJ-100

Mówi, że Robb poprosił inwestorów kryptograficznych za pośrednictwem Telegramu i innych mediów społecznościowych o pieniądze na zbudowanie „maksymalnej wartości ekstrakcji” (MEV), bota do handlu kryptowalutami. Jednak po tym, jak inwestorzy przesłali fundusze, bot nigdy się nie zmaterializował. Inwestorzy, z którymi FBI rozmawiało, stwierdzili, że Robb wielokrotnie usprawiedliwiał opóźnienie działania bota i nigdy nie spełnił żadnych próśb o zwrot pieniędzy.

Bot opisany przez Robba miałby rzekomo skanować sieci blockchain w celu znalezienia zyskownych możliwości handlowych i automatycznie je realizować, ale nie ma dowodów na to, że technologia może faktycznie działać przez dłuższy czas. Nie powstrzymuje to oszustów kryptowalutowych od pchania fałszywe boty na YouTube, X i innych portalach społecznościowych i składając mało prawdopodobne obietnice zwrotu z inwestycji w wysokości od 10 do 100 razy.

Robb często publikował posty na temat bota MEV, który budował na X, oraz platformie mediów społecznościowych Friend.Tech. W wiadomościach bezpośrednich skierowanych do inwestorów twierdził, że zbudował prototyp bota, który był wystarczająco dobry, aby zapewnić „ogromne zyski”.

FBI twierdzi, że w ciągu kilku tygodni 2023 roku Robb zebrał od inwestorów co najmniej 1,5 miliona dolarów. Zamiast jednak przekazać środki na budowę bota do handlu kryptowalutami, Robb przelał większość pieniędzy na swoje osobiste konta bankowe. Przegląd transakcji finansowych Robba przeprowadzony przez FBI wykazał, że część pieniędzy wydał na dwuletni wynajem apartamentu dla kadry kierowniczej na stadionie Denver Broncos Mile High, luksusowego jeepa oraz pobyt w kurorcie wakacyjnym na Bahamach.

Reklama

Według a. 46-letniego Robba aresztowano 20 marca w Las Vegas zrzut ekranu zapisów od policji w Henderson opublikowane przez kryptodetektywa ZachXBT na X. Krawędź skontaktował się z hrabstwem Henderson i poprosił o akta policyjne Robba.

Robb, który pisze na X pod uchwytem pokerbrat2019, w swojej biografii twierdzi, że był w przeszłości ofiarą wymuszenia. W ciągu ostatniego roku często publikował tweety na temat botów MEV i często ostrzegał swoich obserwujących, aby uważali na oszustwa związane z kryptowalutami.

Robb nie opublikował żadnego wpisu od dnia aresztowania. W swoim ostatnim poście, opublikowanym o 12:38 czasu wschodniego rano w dniu jego aresztowania, zbeształ swoich zwolenników za to, że są „zbyt przewidywalni” i obiecał pojawienie się bota Solana.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment