Facebook uruchamia nową sekcję zakupów, ponieważ Instagram rozszerza funkcję „Checkout” i Live Shopping


Facebook wprowadził dziś szereg aktualizacji do obsługi zakupów zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Po debiucie „Sklepy na Facebooku” w maju w aplikacji jest teraz dedykowana sekcja do robienia zakupów, podczas gdy Instagram otwiera swoje Sprawdzić i funkcje zakupów na żywo dla wszystkich sprzedawców w USA. Dzisiejsze zmiany przynoszą również nowe narzędzia, które pomogą firmom w handlu elektronicznym.

Zgłoszone przez TechCrunch, Facebook szczegółowo opisał najnowsze zmiany dotyczące zakupów na swoich platformach w poście na blogu zatytułowanym „Ułatwianie zakupów i sprzedaży w naszych aplikacjach”.

Największą zmianą na Facebooku jest nowa sekcja w aplikacji o nazwie „Sklep na Facebooku”. Celem centrum jest ułatwienie klientom znajdowania produktów i firm, które już kochają, a także odkrywania nowych. Facebook Shop powstał po tym, jak firma zaczęła testować Instagram Shop w lipcu.

Dziś przedstawiamy Facebook Shop, nowe miejsce do odkrywania firm i kupowania produktów w aplikacji Facebook. Sklep na Facebooku ułatwia ludziom znajdowanie produktów z firm, które kochają, odkrywanie nowych i robienie zakupów – wszystko w jednym miejscu. Właśnie zaczęliśmy to testować w Stanach Zjednoczonych, aw lipcu uruchomiliśmy na Instagramie uzupełniające miejsce zakupów o nazwie Instagram Shop, w którym ludzie mogą w jednym miejscu odkrywać i kupować produkty od twórców i marek.

Wraz ze zmianami stojącymi przed użytkownikami, Facebook udostępnia również nowe narzędzia e-commerce dla firm:

Te nowe funkcje zapewniają firmom większą kontrolę nad wyglądem ich cyfrowej witryny sklepowej i ułatwiają tworzenie nowych kolekcji. Obejmują one:

  • Nowe układy projektowe do prezentowania pojedynczych produktów lub grup produktów w sklepach
  • Podgląd kolekcji w czasie rzeczywistym w trakcie ich projektowania
  • Możliwość automatycznego tworzenia sklepów dla nowych sprzedawców
  • Nowe spostrzeżenia do pomiaru wyników w Commerce Manager

Tymczasem Instagram ma otworzyć swoje Funkcja kasy dla wszystkich sprzedawców korzystających z platformy „Sklepy” w USA. Najpierw został uruchomiony w zeszłym roku jako test z głównymi markami.

W nadchodzących tygodniach wszyscy kwalifikujący się sprzedawcy w USA będą mogli zacząć korzystać z płatności na Instagramie. Usługa Checkout ułatwia użytkownikom dokonywanie zakupów za pomocą kilku dotknięć, bez opuszczania aplikacji. Aby skorzystać z płatności, firmy muszą mieć sklepy i używać Facebook Commerce Manager lub naszych partnerów Shopify i BigCommerce. Wkrótce będziemy wspierać więcej partnerów platformy.

Aby pomóc małym firmom w czasie pandemii, Facebook „rezygnuje z opłat za sprzedaż dla firm do końca roku”.

Reklama

Facebook podkreśla również, że jego funkcja zakupów na żywo jest dostępna dla każdej firmy lub twórcy w USA, który już korzysta z funkcji Checkout.

Dzięki zakupom na żywo ułatwiamy ludziom robienie zakupów w czasie rzeczywistym. Testowaliśmy tę funkcję zarówno na Facebooku, jak i Instagramie, a teraz Zakupy na żywo na Facebooku zawierają nowe funkcje, które pomagają firmom w łatwym skonfigurowaniu na żywo produktów z ich Sklepu i sprzedaży bezpośrednio z filmu. Zakupy na żywo na Instagramie są teraz dostępne dla wszystkich firm i twórców korzystających z płatności w USA.

Dowiedz się więcej o wszystkich zmianach w handlu elektronicznym na Facebooku i Instagramie w ogłoszenie firmy tutaj.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Microsoft rozszerza projekt AI Copilot o sferę bezpieczeństwa

Microsoft poinformował o zbliżającej się dostępności nowego sztuczna inteligencja (AI) w ramach swojej oferty cyberbezpieczeństwa, która twierdzi, że „dramatycznie zwiększy zasięg, szybkość i...

Przycisk akcji iPhone’a 15 w testach; nowy tryb super niskiego zużycia energii

Wydaje się, że jedną z cech Apple Watch Ultra może trafić do modeli iPhone Pro jeszcze w tym roku. Mechaniczny przełącznik wyciszania...

HP wprowadza nowe laptopy i monitory do gier OMEN na 2023 rok

Zaledwie kilka dni później Lenovo zaprezentowało swoje nowe laptopy do gier, firma HP ogłosiła swoją najnowszą linię sprzętu do gier. Nowa gama...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!