Facebook postanowił nie reagować na skargi milicji przed strzelaniną do Kenosha


W następstwie rzekomego podwójnego morderstwa we wtorek wieczorem w Kenosha, Facebook stanął w obliczu fali kontroli postów przez samozwańczą grupę milicji o nazwie Kenosha Guard, która wystosowała „wezwanie do broni” przed protestem.

Facebook usunął stronę na Facebooku Kenosha Guard W środę rano zidentyfikowaliśmy posty jako naruszające standardy społeczności. Ale chociaż konta zostały ostatecznie usunięte, nowe dowody sugerują, że platforma miała wystarczająco dużo ostrzeżeń o tym koncie, zanim strzelanina sprawiła, że ​​grupa zyskała na znaczeniu.

Co najmniej dwóch oddzielnych użytkowników Facebooka zgłosiło konto jako podżeganie do przemocy przed strzelaniną, The Verge nauczył się. W każdym przypadku grupa i jej wydarzenie kontraprotestacyjne zostały zbadane przez moderatorów Facebooka i uznane za nienaruszające zasad platformy.

Reklama

Odpowiedź Facebooka na użytkownika, który zgłosił zdarzenie Kenosha Guard za podżeganie do przemocy. (Znacznik czasu zmieniono ze względu na prywatność)

Jeden z użytkowników, który poprosił o nie identyfikację po nazwisku, powiedział, że zgłosiła zdarzenie Straż Kenosha przed protestem. Moderatorzy Facebooka odpowiedzieli, że samo wydarzenie nie naruszało zasad platformy, ale można było zgłaszać konkretne komentarze podżegające do przemocy. Zgłosiła konkretny komentarz, grożący wbiciem gwoździ w opony samochodów protestujących, ale również został uznany za mieszczący się w granicach polityki Facebooka.

„Było wiele takich komentarzy podczas imprezy” – mówi. „Ludzie mówią o tym, że są„ zamknięci i załadowani ”. Ludzie pytają, jakiego rodzaju broń i ludzie reagują, by „przynieść wszystko” ”.

Nie można zweryfikować komentarzy, ponieważ początkowa lista wydarzeń nie jest już publicznie dostępna.

Inny użytkownik Facebooka zgłosił samo wydarzenie i powiedziano mu, że treść nie narusza standardów społeczności Facebooka.

„Czułem, że może to zakończyć się przemocą i tak się stało” – powiedział The Verge.

Oba raporty zostały złożone przed strzelaniną, ale zidentyfikowano zdarzenie i szerszą społeczność Kenosha Guard jako prawdopodobnie podżegające do przemocy. W zeszłym tygodniu Facebook konkretnie zidentyfikował grupy milicji jako potencjalnie podżegające do przemocy i usunął kilka stron milicji wraz z setkami grup powiązanych z QAnon. Wydaje się jednak, że te ostrzeżenia nie wystarczyły, aby uruchomić istniejące zasady Facebooka. Dopiero w środę rano, ponad dziewięć godzin po strzelaninie, Facebook stwierdził, że Kenosha Guard narusza zasady dotyczące niebezpiecznych osób i organizacji i został usunięty.

Kenosha jest nękany protestami przez trzy dni w odpowiedzi na policyjną strzelaninę, która sparaliżowała Jacoba Blake’a. Późnym wieczorem we wtorek podczas marszu uzbrojony kontrmanifestant zabił dwie osoby, które najwyraźniej opuściły miejsce zdarzenia bez zatrzymania przez policję. Kyle Rittenhouse został następnie zidentyfikowany jako strzelec na podstawie materiału filmowego rozpowszechnianego w mediach społecznościowych i oskarżony o podwójne morderstwo policja stanu Illinois w środę po południu.

Po uzyskaniu komentarza Facebook powiedział, że śledztwo firmy nie wykazało bezpośrednich powiązań między strzelaniną a kontami Kenosha Guard. „Określiliśmy tę strzelaninę jako masowe morderstwo i usunęliśmy konta strzelca z Facebooka i Instagrama” – powiedział przedstawiciel Facebooka. „W tej chwili nie znaleźliśmy na Facebooku dowodów, które sugerowałyby, że strzelec śledził stronę strażnika Kenosha lub że został zaproszony na stronę wydarzenia, którą zorganizowali. Jednak strona strażnicza Kenosha i strona wydarzenia naruszyły naszą nową politykę dotyczącą organizacji milicji i zostały na tej podstawie usunięte ”.

Aktualizacja 17:42 ET: Zaktualizowany komentarzem z Facebooka.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Great action movies to watch from John Wick’s co-stars and adversaries

“You get to work with two martial arts legends in this movie, Donnie and Hiroyuki ,” Looper interviewer Don Kaye...

Insta360 Flow to gimbal do telefonu ze wszystkimi dodatkami

Insta360 wkracza na rynek gimbali smartfonów z urządzeniem, które ma ułatwić filmowanie gładkich, ustabilizowanych i dobrze wykadrowanych filmów za pomocą aparatu w smartfonie....

Focus Entertainment i Deck13 potwierdzają, że Atlas Fallen jest opóźniony, przesunięty na sierpień

Drodzy gracze - dziękujemy za ogromne wsparcie, jakie otrzymaliśmy do tej pory w grze Atlas Fallen! Od waszych entuzjastycznych komentarzy na temat...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!