Facebook podobno jest badany pod kątem „systemowych” uprzedzeń rasowych w zatrudnianiu i awansach


Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) bada zarzuty dotyczące uprzedzeń rasowych i praktyk zatrudniania na Facebooku, dochodzenie, które agencja określiła jako „systemowe”, Reuters zgłoszone.

W lipcu pracownik Facebooka Oscar Veneszee, Jr., który jest Black, złożył skargę do EEOC wraz z dwiema osobami zwerbowanymi przez Veneszee, których Facebook nie zatrudnił. W skardze zarzuca się, że platforma społecznościowa dyskryminuje czarnych kandydatów do pracy i pracowników oraz promuje stereotypy rasowe. Veneszee powiedział NPR że Facebook ma „problem czarnych ludzi” i że firmie nie udało się stworzyć kultury przyciągania i zatrzymywania czarnych pracowników.

EEOC nie wniósł zarzutów przeciwko Facebookowi, Reuters notatek, a dochodzenie agencji może nie doprowadzić do ustalenia jakichkolwiek wykroczeń ze strony firmy. Określenie sondy jako „systemowej” sugeruje, że EEOC może podejrzewać, że polityka zatrudniania Facebooka przyczynia się do powszechnej dyskryminacji, a takie wyznaczenie może utorować drogę do ewentualnego pozwu zbiorowego, zgodnie z Reuters. EEOC nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz od The Verge w sobotę.

Skarga przypomina wcześniejszą krytykę różnorodności Facebooka. W 2018 roku Mark Luckie, ówczesny menedżer ds. Partnerstw Facebooka opublikował notatkę wewnętrzną wysłany do swoich współpracowników ostatniego dnia w firmie, gdzie powiedział, że firma źle traktowała swoich czarnych pracowników.

„W niektórych budynkach jest więcej plakatów„ Black Lives Matter ”niż prawdziwych czarnych ludzi” – napisała Luckie. „Facebook nie może twierdzić, że łączy społeczności, jeśli te społeczności nie są reprezentowane proporcjonalnie pod względem personelu”.

Raport różnorodności Facebooka 2020 wykazał, że firmie wciąż nie udało się osiągnąć celu, jakim jest pozyskanie 50 procent siły roboczej z niedostatecznie reprezentowanych grup do 2024 r .; liczba ta wzrosła z 43 procent w 2019 roku do 45,3 procent w 2020 roku. W czerwcu pracownicy Facebooka zorganizował wirtualny spacer o decyzji firmy o niepodejmowaniu działań przeciwko postom byłego prezydenta Trumpa, w tym postie zawierającym zwrot „kiedy zaczyna się grabież, zaczyna się strzelanina”, postrzeganą jako zagrożenie dla ludzi protestujących przeciwko przemocy na tle rasowym w całym kraju zeszłego lata.

Reklama

Facebook nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz od The Verge w sobotę, ale powiedział Reuters „Konieczne jest zapewnienie wszystkim pracownikom pełnego szacunku i bezpiecznego środowiska pracy. Poważnie traktujemy wszelkie zarzuty dyskryminacji i badamy każdy przypadek ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

COLORFUL wprowadza na rynek laptop do gier EVOL X15 AT

Colorful Technology Company Limited, profesjonalny producent kart graficznych, płyt głównych, wszechstronnych rozwiązań do gier i multimediów oraz wysokowydajnych pamięci masowych, ogłasza globalną premierę...

MSI prezentuje flagowy dysk SSD Spatium M570 PRO z rozwiązaniami chłodzącymi FROZR i FROZR+

Powtarzającym się trendem w Computex było wprowadzanie na rynek flagowych dysków SSD NVMe 5. generacji i rozwiązań chłodzących wymaganych do osiągnięcia ich potencjału,...

Exploit macOS wykryty przez Microsoft może ominąć ochronę systemu

Apple wprowadził System Integrity Protection (SIP) z OS X El Capitan w 2015 roku i zasadniczo dodaje wiele warstw zabezpieczeń, które blokują aplikacjom...
Advertisment