Facebook podobno jest badany pod kątem „systemowych” uprzedzeń rasowych w zatrudnianiu i awansach


Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) bada zarzuty dotyczące uprzedzeń rasowych i praktyk zatrudniania na Facebooku, dochodzenie, które agencja określiła jako „systemowe”, Reuters zgłoszone.

W lipcu pracownik Facebooka Oscar Veneszee, Jr., który jest Black, złożył skargę do EEOC wraz z dwiema osobami zwerbowanymi przez Veneszee, których Facebook nie zatrudnił. W skardze zarzuca się, że platforma społecznościowa dyskryminuje czarnych kandydatów do pracy i pracowników oraz promuje stereotypy rasowe. Veneszee powiedział NPR że Facebook ma „problem czarnych ludzi” i że firmie nie udało się stworzyć kultury przyciągania i zatrzymywania czarnych pracowników.

EEOC nie wniósł zarzutów przeciwko Facebookowi, Reuters notatek, a dochodzenie agencji może nie doprowadzić do ustalenia jakichkolwiek wykroczeń ze strony firmy. Określenie sondy jako „systemowej” sugeruje, że EEOC może podejrzewać, że polityka zatrudniania Facebooka przyczynia się do powszechnej dyskryminacji, a takie wyznaczenie może utorować drogę do ewentualnego pozwu zbiorowego, zgodnie z Reuters. EEOC nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz od The Verge w sobotę.

Skarga przypomina wcześniejszą krytykę różnorodności Facebooka. W 2018 roku Mark Luckie, ówczesny menedżer ds. Partnerstw Facebooka opublikował notatkę wewnętrzną wysłany do swoich współpracowników ostatniego dnia w firmie, gdzie powiedział, że firma źle traktowała swoich czarnych pracowników.

„W niektórych budynkach jest więcej plakatów„ Black Lives Matter ”niż prawdziwych czarnych ludzi” – napisała Luckie. „Facebook nie może twierdzić, że łączy społeczności, jeśli te społeczności nie są reprezentowane proporcjonalnie pod względem personelu”.

Raport różnorodności Facebooka 2020 wykazał, że firmie wciąż nie udało się osiągnąć celu, jakim jest pozyskanie 50 procent siły roboczej z niedostatecznie reprezentowanych grup do 2024 r .; liczba ta wzrosła z 43 procent w 2019 roku do 45,3 procent w 2020 roku. W czerwcu pracownicy Facebooka zorganizował wirtualny spacer o decyzji firmy o niepodejmowaniu działań przeciwko postom byłego prezydenta Trumpa, w tym postie zawierającym zwrot „kiedy zaczyna się grabież, zaczyna się strzelanina”, postrzeganą jako zagrożenie dla ludzi protestujących przeciwko przemocy na tle rasowym w całym kraju zeszłego lata.

Reklama

Facebook nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz od The Verge w sobotę, ale powiedział Reuters „Konieczne jest zapewnienie wszystkim pracownikom pełnego szacunku i bezpiecznego środowiska pracy. Poważnie traktujemy wszelkie zarzuty dyskryminacji i badamy każdy przypadek ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak uzyskać bezpieczeństwo kwantowe iMessage

Apple ogłosiło poważną aktualizację zabezpieczeń dla iMessage – ochronę przed komputerami kwantowymi. Przeczytaj dalej, jak zapewnić bezpieczeństwo kwantowe iMessage na swoim iPhonie,...

AT&T przeprasza za awarię i twierdzi, że jej sieć znów jest w pełni sprawna

Dziś po południu AT&T potwierdziło, że przywróciło świadczenie usług mobilnych poważna awaria co zakłóciło działanie sieci dla klientów w całych Stanach Zjednoczonych przez...

Wszystkie Spider-Women Madame Web mają całkowicie szalone historie

Pani Web'S słabe początkowe wyniki w kasie sugeruje, że niewiele osób chce go zobaczyć w teatrze, nie mówiąc już o mówieniu...
Advertisment