Facebook ogłasza nową platformę wydawniczą dla niezależnych pisarzy


Pod koniec stycznia poinformowano, że był to Facebook pracuje na własnej platformie newsletterowej dla pisarzy i dziennikarzy, którzy będą głęboko zintegrowani z jego ogromnym imperium mediów społecznościowych, a także pozwolą im zarabiać na swoich treściach. Cóż, wygląda na to, że to wszystko było dokładne. Facebook ma dzisiaj oficjalnie ogłosił plany nadchodząca platforma wydawnicza dla niezależnych pisarzy, która zostanie uruchomiona w nadchodzących miesiącach i będzie oferować mnóstwo narzędzi, takich jak dostosowywanie, zasięg odbiorców i oczywiście zarabianie.

Zaczniemy od współpracy z niewielką grupą niezależnych autorów: Facebookiem

Chociaż Facebook jest nieśmiały, jak dokładnie zamierza współpracować z niezależnymi pisarzami, donosi Axios wspomina, że ​​firma będzie oferować im płatne oferty, aby zyskać przyczepność dla swojej platformy wydawniczej. Tak, Facebook wygania swój własny kawałek ciasta z rosnącego trendu biuletynów – takiego, który jest obecnie zdominowany przez Substack. Jednak firma planuje zdobyć przewagę na wczesnym etapie, oferując bardziej solidny zestaw funkcji, takich jak:

1. Platforma wydawnicza Facebooka będzie bezpłatna.
2.
Będzie oferować bogaty zestaw opcji stylizacji, aby pomóc niezależnym pisarzom w tworzeniu własnych witryn internetowych i biuletynów.
3. Na stole pojawi się narzędzie subskrypcji, które pozwoli pisarzom zarabiać na swoich treściach.
4.
Oprócz treści tekstowych pisarze będą mogli również publikować zdjęcia, nagrania wideo na żywo, a nawet historie. Ponadto zawartość będzie głęboko zintegrowana ze stronami na Facebooku.
5. Pisarze będą mieli swobodę tworzenia grup na Facebooku w celu dotarcia do określonej sekcji czytelników.
6. Facebook wprowadzi również opcje odkrywania dla czytelników, pomagając im znaleźć treści i nowych autorów na swojej platformie wydawniczej.
7. Aby pomóc pisarzom ocenić ich wydajność i zaangażowanie, uzyskają dostęp do spostrzeżeń i narzędzi analitycznych.
8. Program akceleracyjny, w ramach którego więcej twórców treści może dołączyć do społeczności i uczyć się nowych umiejętności.

Oczywiście Facebook walczy z Substackiem, ale będzie miał znacznie więcej do zaoferowania.

Facebook jasno dał do zrozumienia, że ​​koncentruje się na niezależnych pisarzach, a dzięki swojej platformie wydawniczej ma na celu wspieranie niezależnych lokalnych dziennikarzy. Nie wiemy, jak będzie się nazywać platforma wydawnicza giganta mediów społecznościowych, ale z tego, co dotychczas zapowiadał Facebook, wygląda na to, że jest to w pełni rozwinięta usługa, która od samego początku będzie oferować narzędzia do dostosowywania i docierania do odbiorców, dzięki swojej platformie mediów społecznościowych, która już osiąga setki milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz przedstawiania najnowszych wiadomości, przejrzałem mój sprawiedliwy udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach na YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nintendo otwiera swój drugi sklep w USA w San Francisco

Prawie 20 lat po otwarciu pierwszego sklepu w USA, Nintendo dodaje kolejną lokalizację. Sklep będzie zlokalizowany na Union Square w San Francisco,...

Fortnite Rozdział 5 Sezon 3 Nowe zmiany w puli łupów na mapie i broni

Fortnite'S Rozdział 5 Sezon 3 jest dubbingowany Zniszczonyi zawiera pustkowia w stylu Mad Maxa z modami samochodowymi i postaciami rozdartymi wojną....

Możesz zaoszczędzić do 20 procent na odnowionych i prawie nowych urządzeniach przenośnych Nintendo Switch

Jeśli szukasz interaktywnej rozrywki, która zaangażuje Twój mózg podczas letnich podróży, Nintendo Switch będzie doskonałym towarzyszem. Nawet z Potwierdzono, że przełącznik 2...
Advertisment