Facebook dodaje ścieżkę do partnerstwa dla swoich twórców Level Up


Facebook Gaming ogłosił droga do partnerstwa dla streamerów w programie dla twórców Level Up, który jest odpowiednikiem stron stowarzyszonych Twitcha. Jest to dość wyczerpujące, a kwalifikowalność nie jest oceniana na podstawie tych samych wskaźników, co program Level Up, co pozwala streamerom zacząć zarabiać na swoich transmisjach. Partnerzy otrzymują jednak mnóstwo korzyści, w tym bezpośrednią linię do zespołu wsparcia Facebooka, prywatną grupę społeczności Facebook Gaming, zaproszenia tylko dla partnerów na wydarzenia związane z grami na Facebooku, odznakę partnera, i więcej.

Z drugiej strony, streamerzy w programie Level Up mogą zarabiać na swoich transmisjach dzięki gwiazdom Facebooka, walucie witryny i subskrypcjom fanów; uzyskują również funkcje, takie jak transkodowanie wysokiej jakości (tj. strumienie 1080p 60 fps) oraz dostęp do produktów i funkcji beta.

Aby kwalifikować się do programu Level Up, twórcy gier na Facebooku muszą przesyłać strumieniowo gry przez cztery godziny w ciągu ostatnich dwóch tygodni przez co najmniej dwa oddzielne dni w tym samym okresie. Potrzebują też co najmniej 100 obserwujących na stronie, która jest aktywna od ponad dwóch tygodni. Administrator wspomnianej strony musi mieć więcej niż 18 lat. Te wskaźniki są całkiem rozsądne i prawie porównywalne ze wskaźnikami programu Twitcha dla jego programu partnerskiego (dotrzyj do 50 obserwujących, transmituj przez osiem godzin w siedem różnych dni, ze średnią trzech widzów w okres jednego miesiąca).

Z drugiej strony, kwalifikacja do programu partnerskiego Facebook Gaming jest oceniana na podstawie „zaangażowanych obserwujących” – sposobu Facebooka na śledzenie osób, które regularnie wracają do Twojego strumienia – oraz przychodów Stars. Aby wziąć udział w programie partnerskim, twórca gier musi mieć 3000 zaangażowanych obserwujących i zarabiać 2000 USD (200 000 gwiazdek) w ciągu miesiąca.

Program partnerski Twitcha ma inne wymagania: streamerzy muszą transmitować przez 25 godzin w 12 różnych dni, średnio 75 widzów w miesiącu. Ma również reputację niezwykle trudnego do osiągnięcia. Te wskaźniki wydają się dość rozsądne na ich twarzy, ale w praktyce trudno jest trafić w te liczby i zdobądź Twitcha, aby zatwierdzić Twoją aplikację. Wiele serpentyny aplikują więcej niż jeden raz przed przejściem do 27-tysięczny klub.

Najciekawsze w wymaganiach dotyczących partnerstwa Facebooka jest to, że wcześniej nie mieli jasnej ścieżki do zweryfikowania się jako twórca gier na stronie; fascynujące jest również to, że istnieją tylko dwa wymagania, a jeden jest wyraźnie powiązany z kwotą zarobków twórcy w witrynie. (2000 $ daje około 200 000 bitów lub 800 subskrypcji po 5 $ – Twitch obniża o 50%).

Reklama

Rzecznik Facebook Gaming powiedział mi w e-mailu, że ponad 2000 twórców zarabia co najmniej 1000 USD miesięcznie na stronie, chociaż prawdopodobnie obejmują one aktualną listę partnerów Facebook Gaming – streamerów takich jak Cory „King Gothalion” Michael, który opuścił Twitcha, aby skorzystać z ekskluzywnej oferty Mixer w październiku 2019 r., a później przeniósł się do Facebook Gaming Mikser wyłączony – w tych liczbach.

Niektórzy streamerzy na wyższym poziomie absolutnie natychmiast trafią w numery Facebooka, jeśli chodzi o współpracę, ale nie zdziwiłbym się, gdyby wymagania z czasem stały się mniej uciążliwe. W końcu w 2015 roku streamerzy na Twitchu musieli średnio ponad 500 jednoczesnych transmisji, aby wziąć pod uwagę partnerstwo. Jak jeden Post na Reddicie z tamtej epoki ubolewał: „Średnio 500… 500 widzów za każdym razem, gdy streamujesz. Wydaje się to prawie niemożliwe? Czy ktoś miał doświadczenie z partnerami drgawkowymi? ”

Podczas gdy nadal streamują – i rzucają i produkują Docenianie turnieje – nadal nie mają partnera. Należy pamiętać, że ekonomia twórców jest tak samo nierówna, jak rzeczywista. Według obliczeń Twitcha w jego witrynie jest obecnie około 27 000 partnerów. Ale to z 2000000 innych aktywnych nadawców.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowsza aktualizacja Polestar 2 OTA dodaje YouTube, przyspiesza Apple CarPlay

Tego ranka, Gwiazda Polarna rozpoczęła bezprzewodową aktualizację oprogramowania P2.9 do sterowników Polestar 2 na całym świecie. Aktualizacja obejmuje dodanie integracji z YouTube...

Zaprezentowano serie Garmin Fenix ​​7 Pro i Epix Pro 2 z latarkami, dłuższą żywotnością baterii i nie tylko

Zegarki Garmin to tylko niektóre z nich najlepsze smartwatche na rynku, a firma właśnie zaktualizowała dwa ze swoich smartwatchy, w tym nowy Fenix...

Zestaw słuchawkowy Oppo MR ogłoszony na kilka dni przed Reality Pro

Zaledwie kilka dni wcześniej Jabłko oficjalnie ujawnia Rzeczywistość Proogłoszono zestaw słuchawkowy Oppo MR – ale będzie on dostępny tylko w Chinyi jest przeznaczony...
Advertisment