Facebook chce oddalić sprawę antymonopolową rządu USA


W dwóch wnioskach złożonych w środę Facebook wezwał sądy do oddalenia dwóch rozległe przypadki zawodów wniesiony przez rząd federalny i koalicję stanów.

Federalna Komisja Handlu i grupa prokuratorów generalnych złożył oddzielne pozwy przeciwko Facebookowi w grudniu ubiegłego roku, oskarżając giganta technologicznego o angażowanie się w zachowania antykonkurencyjne. Oba pozwy zawierają podobne roszczenia, twierdząc, że Facebook kupił Instagram i WhatsApp, aby zmiażdżyć zagrożenie, jakie te dwie aplikacje stanowiły dla firmy. Dodatkowo prokurator generalny zarzucił Facebookowi wykorzystanie swojej dominacji na rynku do stłumienia rozwoju konkurencyjnych usług.

Sprawa FTC wzywa również sądy do ponownego przekształcenia przejęcia Instagrama i WhatsApp przez Facebooka w oddzielne firmy.

We wniosku Facebooka o oddalenie spraw twierdzi, że obie powstające aplikacje były „potencjalnymi” konkurentami, a nie pilnym i rzeczywistym zagrożeniem dla działalności Facebooka. FTC odmówiła komentarza. Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku, jeden ze stanów prowadzących drugą sprawę, nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz ze strony The Verge.

„Przepisy antymonopolowe mają na celu promowanie konkurencji i ochronę konsumentów”, powiedział Facebook w środowym poście na blogu. „Te skargi nie potwierdzają w wiarygodny sposób, że nasze zachowanie również zaszkodziło”.

Ponieważ FTC zezwoliła wówczas na przejęcia Instagrama i WhatsApp, Facebook twierdzi również, że komisja nie ma wystarczających podstaw do zmiany tej decyzji. „Facebook zdaje sobie sprawę, że nie ma porównywalnego, znacznie mniej udanego, wyzwania ze strony FTC dla długotrwałego przejęcia, które sama FTC zatwierdziła” – czytamy w zgłoszeniu Facebooka.

Reklama

Facebook jest w centrum serii dochodzeń antymonopolowych wszczętych przez rząd federalny, stany i Kongres. W zeszłym miesiącu podkomisja Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów ds. Antymonopolowych przeprowadziła pierwsze przesłuchanie w sprawie dominacji technologicznej po przeprowadzeniu spotkania 16-miesięczna sonda do firm takich jak Amazon, Apple, Facebook i Google. Dochodzenie to wywołało raport Demokratów wzywający do strukturalnych środków zaradczych dla firmy Facebooka, co może doprowadzić do rozpadu. Rozprawa oznaczona ostatni etap pracy komitetu, przeprowadzając drugą serię przesłuchań na temat reformy amerykańskiego prawa antymonopolowego stosowanego wobec firm technologicznych.

Komisje zarówno w Izbie Reprezentantów, jak i Senacie planują zorganizować przesłuchania w tym tygodniu, a nowe ustawodawstwo ma pojawić się przed końcem wiosny.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sojusz HDBaseT standaryzuje wysokowydajne rozszerzenie USB 3.2

Organizacja HDBaseT Alliance ogłosiła standaryzację rozszerzeń dalekiego zasięgu łączności USB 3.2, aby zaspokoić zapotrzebowanie na kompaktową technologię o dużej przepustowości, niskim poborze mocy...

Recenzja Castlevania: Nocturne: nowy serial Netflixa jest cholernie genialny

Netflixa Pierwszy Castlevania serial animowany wyróżnia się równoważeniem cichych, pięknie zagranych momentów ludzkiego dramatu z wybuchową i pomysłową scenografią akcji, która jest na...

CarPlay wyrusza na kemping z nową aplikacją Airstream do monitorowania funkcji podłączonych pojazdów kempingowych

Oficjalnie dostępna jest teraz aplikacja CarPlay do wszystkiego. Airstream, tak, ten Airstream ma teraz aplikację CarPlay do monitorowania funkcji kampera. Okazuje się,...
Advertisment