Facebook chce oddalić sprawę antymonopolową rządu USA


W dwóch wnioskach złożonych w środę Facebook wezwał sądy do oddalenia dwóch rozległe przypadki zawodów wniesiony przez rząd federalny i koalicję stanów.

Federalna Komisja Handlu i grupa prokuratorów generalnych złożył oddzielne pozwy przeciwko Facebookowi w grudniu ubiegłego roku, oskarżając giganta technologicznego o angażowanie się w zachowania antykonkurencyjne. Oba pozwy zawierają podobne roszczenia, twierdząc, że Facebook kupił Instagram i WhatsApp, aby zmiażdżyć zagrożenie, jakie te dwie aplikacje stanowiły dla firmy. Dodatkowo prokurator generalny zarzucił Facebookowi wykorzystanie swojej dominacji na rynku do stłumienia rozwoju konkurencyjnych usług.

Sprawa FTC wzywa również sądy do ponownego przekształcenia przejęcia Instagrama i WhatsApp przez Facebooka w oddzielne firmy.

We wniosku Facebooka o oddalenie spraw twierdzi, że obie powstające aplikacje były „potencjalnymi” konkurentami, a nie pilnym i rzeczywistym zagrożeniem dla działalności Facebooka. FTC odmówiła komentarza. Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku, jeden ze stanów prowadzących drugą sprawę, nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz ze strony The Verge.

„Przepisy antymonopolowe mają na celu promowanie konkurencji i ochronę konsumentów”, powiedział Facebook w środowym poście na blogu. „Te skargi nie potwierdzają w wiarygodny sposób, że nasze zachowanie również zaszkodziło”.

Ponieważ FTC zezwoliła wówczas na przejęcia Instagrama i WhatsApp, Facebook twierdzi również, że komisja nie ma wystarczających podstaw do zmiany tej decyzji. „Facebook zdaje sobie sprawę, że nie ma porównywalnego, znacznie mniej udanego, wyzwania ze strony FTC dla długotrwałego przejęcia, które sama FTC zatwierdziła” – czytamy w zgłoszeniu Facebooka.

Reklama

Facebook jest w centrum serii dochodzeń antymonopolowych wszczętych przez rząd federalny, stany i Kongres. W zeszłym miesiącu podkomisja Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów ds. Antymonopolowych przeprowadziła pierwsze przesłuchanie w sprawie dominacji technologicznej po przeprowadzeniu spotkania 16-miesięczna sonda do firm takich jak Amazon, Apple, Facebook i Google. Dochodzenie to wywołało raport Demokratów wzywający do strukturalnych środków zaradczych dla firmy Facebooka, co może doprowadzić do rozpadu. Rozprawa oznaczona ostatni etap pracy komitetu, przeprowadzając drugą serię przesłuchań na temat reformy amerykańskiego prawa antymonopolowego stosowanego wobec firm technologicznych.

Komisje zarówno w Izbie Reprezentantów, jak i Senacie planują zorganizować przesłuchania w tym tygodniu, a nowe ustawodawstwo ma pojawić się przed końcem wiosny.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zaprezentowano serie Garmin Fenix ​​7 Pro i Epix Pro 2 z latarkami, dłuższą żywotnością baterii i nie tylko

Zegarki Garmin to tylko niektóre z nich najlepsze smartwatche na rynku, a firma właśnie zaktualizowała dwa ze swoich smartwatchy, w tym nowy Fenix...

Zestaw słuchawkowy Oppo MR ogłoszony na kilka dni przed Reality Pro

Zaledwie kilka dni wcześniej Jabłko oficjalnie ujawnia Rzeczywistość Proogłoszono zestaw słuchawkowy Oppo MR – ale będzie on dostępny tylko w Chinyi jest przeznaczony...

Logika półprzewodnikowa tworzy moduł kontrolera UF1 DAW

Firma Solid State Logic ogłosiła wprowadzenie nowego modułu kontrolera z pojedynczym suwakiem, UF1 DAW Control Center, zaprojektowanego z zaawansowanym oprogramowaniem do obsługi intuicyjnych...
Advertisment