F1 23 jest już dostępna w ramach Game Pass, więc zagraj w jej doskonały tryb fabularny


Tryby fabularne w grach sportowych mają od dawna problem. Narracje oparte na scenariuszu kolidują z naturą sportu, w której „wszystko może się zdarzyć”, co oznacza, że ​​to, co dzieje się w rzeczywistych meczach, może być bezpośrednią sprzecznością z tym, co dzieje się w narracji.

Może jesteś nowicjuszem NBA 2K24 zdobywając 60 punktów w grze, przekraczając wszelkie oczekiwania co do tego, co może osiągnąć pierwszoroczny gracz, ale przerywniki filmowe pomiędzy grami wciąż opowiadają o tym, jak chcesz wyrobić sobie markę (lub próbujesz zrobić drugą karierę jako DJ, dla niektórych powód). Może jesteś rozgrywającym, który jest ponad głową Madden NFL 24rzucając bezprecedensową liczbę 20 przechwytów na mecz – ani gadające głowy, ani twój trener nie będą trąbić o tym upokarzającym rekordzie (poza rutynowym powtarzaniem: „Nie rób tego, bo możesz zostać przesunięty na ławkę rezerwowych”).

Ten konflikt pomiędzy bogactwem możliwości gier sportowych a ograniczeniami ich scenariuszowej narracji został starannie ominięty przez serie F1 od EA Sports i Codemasters poprzez tryb gry Braking Point. Punkt hamowania, który pojawił się w F1 21otworzył nowe możliwości dla trybów fabularnych w grach sportowych i F1 23W „Braking Point 2” posunięto się jeszcze dalej. F1 23 jest teraz dostępna dla abonentów Game Pass Ultimate za pośrednictwem EA Play, a jeśli jesteś fanem gier sportowych, wyścigowych lub prawdziwa F1, jesteś to winien sobie, aby dać szansę Punktowi hamowania 2. Obie kampanie Braking Point wyróżniają się tym, że są oparte na postaciach i oferują scenariusze do ukończenia, a nie otwartą drogę, na której wszystko jest możliwe.

Większość trybów fabularnych w grach sportowych pozwala na stworzenie i pełne dostosowanie własnego zawodnika. Jasne, pozwala to zobaczyć siebie w grze, co może być całkiem zabawne, ale ogranicza potencjał opowiadania historii, ponieważ gra nie jest w stanie uwzględnić statystyk ani cech awatara każdego pojedynczego gracza. Zamiast tego Braking Point dodaje małą listę postaci do prawdziwego świata Formuły 1 i wyznacza im cele, marzenia i dziwactwa osobowości.

Reklama

Zdjęcie: Codemasters/Electronic Arts

W pierwszej części Braking Point zaczynasz jako Aiden Jackson, ambitny młody brytyjski kierowca współpracujący z Casperem Akkermanem, stoickim weteranem holenderskiego kierowcy zbliżającym się do końca swojej kariery. Obaj ścierają się, walcząc o dominację w drużynie, zamiast współpracować ze sobą – a w połowie gry w sprytny sposób zmienia się perspektywa, gdy widzisz perspektywę Akkermana po całkowitym osadzeniu się w punkcie widzenia Jacksona. Tymczasem smętny Devon Butler kręci się nad przebiegiem gry jako antagonista gry, rozsiewając plotki na padoku i ogólnie dając się pokonać. (To prawdziwa rzadkość, aby w trybie fabularnym w grze sportowej występował prawdziwy złoczyńca.)

Drugi Punkt Hamowania trwa tam, gdzie zakończył się pierwszy, kiedy (spoilery) Akkerman przeszedł na emeryturę, a Jackson chce zyskać pozycję kierowcy czołowego zespołu. Tym razem jeździ dla nowego zespołu o nazwie Konnersport, w którym współpracuje z nikim innym jak swoim zaciekłym rywalem Butlerem. Braking Point 2 po raz kolejny świetnie wykorzystuje zmiany perspektywy różnych głównych bohaterów (zgodnie z niedawnym trendem m.in Alana Wake’a 2 I Marvel’s Spider-Man 2), aby opowiedzieć różne strony tej samej historii, z odważnymi wyborami postaci, które poprowadzą sprawy w nieoczekiwanym kierunku.

Scena z narracji „Braking Point 2” w F1 23: Szef zespołu Andreo Konner rozmawia z kierowcą w swoim biurze

Zdjęcie: Codemasters/Electronic Arts

Co najważniejsze, Twoim celem jako gracza w obu Punktach hamowania nie jest tylko „Wygrać jak najwięcej” — życie osobiste Twoich postaci krzyżuje się z rywalizacją w sposób, który ma miejsce w prawdziwym świecie i rzadko w świecie sportowych gier wideo. Same wyścigi Braking Point jeszcze bardziej pogłębiają to twórcze tarcie. W większości przypadków zamiast brać udział w pełnym wyścigu, przyłączasz się w środku z konkretnym celem. Może to być „Wyprzedź kolegę z drużyny do 8. okrążenia”. Może to być „Zakończ w pierwszej dziesiątce”. Często osiągnięcie jednego z tych celów (lub zbliżenie się) uruchomi scenkę przerywnikową, która wszystko zmieni (lub zakończy wyścig). Te ograniczenia uniemożliwiają ci wygranie każdego wyścigu – na wynik, na który gra prawdopodobnie nie byłaby przygotowana pod względem narracyjnym, a który nie wydawałby się realistyczny ani wymagający.

Pomaga także to, że gra jest po prostu bardzo przyjemna. Gry wyścigowe są doświadczeniem medytacyjnym i jednocześnie F1 23 może nie mieć wierności rzeczywistości iWyścigi, jest świetny dla entuzjastów F1 lub ciekawskich wyścigów. Braking Point 2 to świetne miejsce do odwiedzenia, z sugestywnymi postaciami i fascynującą historią o słabszych, dramatach rodzinnych i trudnych wyścigach.

Zbyt wiele gier sportowych próbuje mieć obie strony – możesz zrobić, co tylko sobie wyobrazisz, ze swoją postacią gracza, ale istnieje również z góry ustalona narracja, która pasuje do niej. Jednak kampanie Braking Point serii F1 w inteligentny sposób wprowadzają ograniczenia do tej mieszanki, zapewniając znacznie bardziej satysfakcjonujące wrażenia z gier sportowych.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spy x Family Code: Biała recenzja: Nieudana misja służenia każdemu fanowi

Kocham kiedy Szpieg x Rodzina zmienia się w dramat życia. Lubię patrzeć, jak zdolny szpieg Loid Forger i zabójczy...

Taylor Swift nawiązuje niestandardową współpracę z TikTok, gdy bitwa UMG trwa

TikTok uruchomił nowe centrum promujące nowy album Taylor Swift, w którym możesz zdobywać nagrody w aplikacji za wykonanie określonych zadań, np. śledzenie konta...

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...
Advertisment