ExpressVPN posiada teraz wbudowany menedżer haseł, dostępny w ramach subskrypcji


ExpressVPN, który zgromadził obecnie ponad 4 miliony subskrybentów, ogłosił w poniedziałek, że usługa obejmuje teraz pełnoprawnego menedżera haseł, który nie wymaga dodatkowej aplikacji ani subskrypcji. To znajoma melodia, a ta wersja nazywa się ExpressVPN Keys.

„Dzisiaj udostępniamy klucze wszystkim nowym i obecnym użytkownikom ExpressVPN. Ta oficjalna premiera oznacza, że ​​każdy może teraz cieszyć się bezpieczeństwem haseł i prywatnością w Internecie w jednej aplikacji” – stwierdziła firma w a post na blogu.

Podobnie jak 1Password lub LastPass, EpressVPN Keys (lub po prostu „Klucze”) umożliwia generowanie i przechowywanie nieograniczonej liczby danych uwierzytelniających za pomocą tylko jednego hasła głównego, aby zahipnotyzować. Ponadto firma twierdzi, że Keys może również bezpiecznie przechowywać karty kredytowe/debetowe, notatki i informacje bankowe (westchnienie).

Ponieważ nowa usługa jest zintegrowana z aplikacjami ExpressVPN na iOS, Androida i przeglądarki, dane automatycznie synchronizują się na wszystkich urządzeniach bez konieczności dodatkowego pobierania lub instalacji.

Klucze są również wyposażone w funkcję o nazwie Zdrowie hasła. Funkcja ta stale monitoruje i ocenia hasła na podstawie ich siły oraz ewentualnego naruszenia bezpieczeństwa w wyniku niedawnych wycieków danych, aby użytkownicy mogli podjąć odpowiednie działania.

Reklama

Według danych organizacji w 2022 r. 86% wszystkich ataków na aplikacje internetowe rozpoczęło się od skradzionych, słabych lub domyślnych haseł. Verizon 2023 DBIR. Cieszę się, że Keys i inne menedżery haseł nadal integrują tę funkcję.

„Widzisz, poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa”

Kiedy po raz pierwszy konfigurujesz klucze ExpressVPN, aplikacja wymaga od użytkowników ustawienia silnego „hasła głównego” oddzielnie od hasła do konta ExpressVPN. Jest to hasło używane do uzyskiwania dostępu do menedżera, które można połączyć z odblokowaniem biometrycznym lub inną formą uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA).

„Aby zminimalizować ryzyko, zaprojektowaliśmy protokół klient-serwer, który zapewnia, że ​​wszystkie obliczenia
wymagające hasła głównego są wykonywane w systemie lokalnym i nigdy nie opuszczają urządzenia. Dzieje się tak, ponieważ wysłanie hasła głównego w dowolnej formie (nawet zaszyfrowanej) zwiększa ryzyko naruszenia bezpieczeństwa” – mówi ExpressVPN.

Firma wdrożyła także imponujące algorytmy szyfrowania i mieszania, takie jak AES-256-bitowy i RSA-PSS dla 4096-bitowych kluczy publicznych i prywatnych, czyli te same standardy, których używają rządy i organizacje wojskowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, ExpressVPN opublikował zabezpieczenie biały papier szczegółowo opisuje projekt i infrastrukturę Keys. Zdecydowanie poleciłbym dodatkową mocną filiżankę kawy, jeśli planujesz się na nią zdecydować.

Klucze pojawiają się w miarę, jak ExpressVPN pozostaje konkurencyjny dzięki swojemu pakietowi narzędzi, który obejmuje teraz VPN, menedżera haseł, blokadę reklam i programy blokujące oprogramowanie szpiegowskie/malware.

Czy jesteś użytkownikiem ExpressVPN? Co sądzisz o Kluczach? Daj nam znać w komentarzach.

Podążaj za Arinem: Świergot, LinkedIn

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment