Eve wprowadza obsługę Thread w większej liczbie swoich inteligentnych domów


Eve Systems, producent inteligentnych produktów domowych, które współpracują z platformą Apple HomeKit, ogłasza rozszerzoną gamę urządzeń obsługujących inteligentny protokół Thread. Wiadomości obejmują zaktualizowane wersje istniejącej inteligentnej wtyczki, nadchodzącą aktualizację oprogramowania układowego inteligentnego tryskacza firmy oraz nową zewnętrzną stację pogodową.

Wątek to standard komunikacji bezprzewodowej, który był opracowany od podstaw do celów inteligentnego domu i ma na celu zastąpienie starszych technologii, takich jak Z-Wave i Zigbee. Zalety Thread obejmują bardziej niezawodne połączenia między urządzeniami, krótsze czasy odpowiedzi i dłuższą żywotność baterii.

Chociaż obsługa wątków istniała w kilku urządzeniach już od dłuższego czasu, HomePod mini firmy Apple jest pierwszym, który naprawdę sprawia, że ​​Thread jest realną opcją w inteligentnym domu. Może działać jako pomost między akcesoriami obsługującymi wątki i łączyć je z Internetem, czego nie mogą zrobić samodzielnie. Nić jest również jedną z filarowych technologii Projekt Connected Home over IP (CHIP), współpraca między wszystkimi głównymi platformami inteligentnego domu i dostawcami urządzeń w celu ujednolicenia interoperacyjnego protokołu bezprzewodowego.

Mając to na uwadze, Eve aktualizuje i rozszerza swoją ofertę urządzeń. Nowa Eve Energy, która będzie dostępna w wersji amerykańskiej lub brytyjskiej, jest zaktualizowaną wersją inteligentnej wtyczki Eve. Będzie obsługiwał zarówno wątek, jak i Bluetooth i będzie dostępny w USA od 6 kwietnia, a w Wielkiej Brytanii od 4 maja. Energy jest wyjątkowa, ponieważ może działać jako repeater dla sieci Thread, pozwalając jej rozszerzyć sygnał na urządzenia, nawet jeśli są poza zasięgiem HomePod mini. W Stanach Zjednoczonych energia będzie kosztować 39,95 USD.

Reklama

Najnowsza wersja inteligentnej wtyczki Eve Energy dodaje obsługę wątków.
Zdjęcie: Ewa

Nadchodząca aktualizacja oprogramowania układowego doda obsługę wątków do 99,95 USD Eve Aqua, inteligentny system zraszaczy firmy. Dzięki większemu zasięgowi Thread, zaktualizowany Aqua może utrzymywać połączenie z siecią lepiej niż gdyby miał tylko Bluetooth. Ewa twierdzi, że wsparcie dla Thread zostanie wydane w kwietniu.

Wreszcie, zupełnie nowa Eve Weather to bezprzewodowa zewnętrzna stacja pogodowa, która umożliwia dokładne śledzenie temperatury zewnętrznej, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego w domu. Jest to zamiennik Eve Degree, podobnego produktu, który opierał się wyłącznie na łączności Bluetooth. Eve Weather ma monochromatyczny wyświetlacz, który pokazuje aktualną temperaturę, wilgotność i warunki pogodowe; aplikacja Eve zapewnia dostęp do trendów w czasie i bardziej szczegółowych danych. The Weather ma również integrację z Siri dla zapytań głosowych.

Ewa twierdzi, że Weather ma wodoodporność IPX3 i jest specjalnie zaprojektowana do użytku na zewnątrz. Działa na baterii pastylkowej, która powinna wystarczyć na 6 do 12 miesięcy, zanim będzie trzeba ją wymienić. The Eve Weather będzie dostępny od 25 marca w cenie 69,95 $.

Eve Weather pokazuje aktualną temperaturę, wilgotność i trendy pogodowe na monochromatycznym wyświetlaczu.
Zdjęcie: Ewa

To nie jedyne produkty w portfolio Eve, które obsługują Thread. Firma wydała już aktualizacje oprogramowania układowego z obsługą wątków dla jego czujniki drzwi i okien i europejską wtyczkę Energy smart plug, i mówi, że wszystko, co wydało od czerwca 2020 roku, ma sprzęt niezbędny do pracy z Thread. Jest to jedna z pierwszych firm, która naprawdę w znaczący sposób wrzuciła swój kapelusz do ringu Thread.

Eve to wyjątkowa firma na rynku inteligentnych domów, ponieważ jej produkty działają tylko z platformą Apple HomeKit i nie obsługują Amazon Alexa, Google Home ani żadnej z innych platform. Różni się to od większości innych firm smart home, które starają się dotrzeć do jak najszerszej publiczności, wspierając najpopularniejsze platformy, co często oznacza Amazon Alexa i Google Home. Ekosystem urządzeń HomeKit jest znacznie mniejszy w porównaniu, głównie dzięki uciążliwej certyfikacji sprzętu, której Apple wymagał i od tego czasu wycofał. HomeKit jest również całkowicie niedostępny spoza ekosystemu Apple, więc jeśli masz telefon z Androidem, nie możesz kontrolować urządzeń Eve.

Dyrektor generalny Eve System, Jerome Gackel, powiedział mi, że celem firmy nie jest tylko bycie producentem akcesoriów HomeKit. Po prostu platforma Apple jest jedyną, która pozwala Eve skupić się na swoich urządzeniach i aplikacjach bez konieczności utrzymywania usługi w chmurze, aby umożliwić im połączenie z Internetem. Całe przetwarzanie dla urządzeń Eve odbywa się lokalnie w Twojej sieci domowej lub między własnymi urządzeniami, bez wysyłania danych do chmury, co pomaga firmie osiągnąć cel, jakim jest inteligentny dom, w którym prywatność jest najważniejsza. (Nadal możesz zdalnie sterować urządzeniami Eve za pośrednictwem aplikacji Apple Home, pod warunkiem, że masz w domu hub HomeKit, taki jak Apple TV, HomePod lub iPad).

Gackel ma nadzieję, że wsparcie dla Thread i jego kluczowa rola w projekcie CHIP otworzy drzwi do współpracy z innymi platformami inteligentnego domu w przyszłości. Ale Eve nie będzie współpracować z Alexą ani Google Home, o ile nadal będą wymagać połączenia w chmurze ze swoimi platformami.

Eve postawiła na HomeKit do tej pory – firma ma już 18 produktów w swoim asortymencie i deklaruje sprzedaż na poziomie ponad 1 miliona sztuk do 2019 roku, przy czym dwie trzecie jej bazy klientów znajduje się w Niemczech, a reszta w USA. Jego skład na 2021 r. Uczyni go największym dostawcą akcesoriów HomeKit, a obsługa wątków będzie powtarzającym się motywem.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jeszcze w tym roku Apple Developer Academy doda programy szkoleniowe dotyczące sztucznej inteligencji

Po ogłaszając pakiet nowych funkcji AI podczas WWDC firma Apple rozszerza swój program Apple Developer Academy, kładąc nowy nacisk na sztuczną inteligencję. ...

Liderzy cyfrowi wydają więcej na technologię w celu zwiększenia wydajności

Pomimo powolnego wzrostu gospodarczego niewielu liderów technologicznych będzie zmniejszać swoje budżety IT w ciągu najbliższych 12 miesięcy Badanie pulsu raportu Nasha Squared dotyczącego...

Bridgerton z Netflixa w seksie stawia na jakość, a nie ilość

Bridgertonapierwszy sezon wrzucił widza w bujny romans z historią alternatywną i bardzo, bardzo jasno dał do zrozumienia jedną rzecz: w przeciwieństwie...
Advertisment