Eufy wprowadza śledzenie osób za pomocą różnych kamer w swoich nowych kamerach bezpieczeństwa


Marka inteligentnego domu Anker, Eufy, unowocześnia swoją ofertę kamer, wprowadzając nową kamerę zewnętrzną zasilaną bateryjnie SoloCam (199,99 USD), kamerę Floodlight Cam E340 (219,99 USD), dzwonek wideo E340 (179,99 USD) i kamerę wewnętrzną S350.

Charakterystyczną cechą sprzętową nowej linii są podwójne obiektywy — z jednym aparatem szerokokątnym i jednym teleobiektywem do wykonywania zbliżeń w celu lepszej identyfikacji twarzy i tablic rejestracyjnych. Dostępna jest jednak także nowa, wyjątkowa funkcja: śledzenie między kamerami i łączenie wideo.

Wiele kamer śledziło dostawcę Amazona od pojazdu do bramy, a Eufy wysyła łączony obraz wideo do obejrzenia.
Źródło: Eufy, GIF autorstwa Umara Shakira / The Verge

„Technologia ta została zaczerpnięta z branży bankowej i drogowej” – powiedział rzecznik Eufy Brett White Krawędź na odprawie.

„Każda kamera może wychwytywać ruch i podążać za nim, dzięki czemu teraz otrzymujesz jeden spleciony film pokazujący każde zdarzenie z każdej kamery”. Nowa funkcja śledzenia współpracuje z Eufy HomeBase 3, koncentratorem kamer. HomeBase wykorzystuje sztuczną inteligencję urządzenia, aby zidentyfikować osobę w każdej podłączonej do niej kamerze, połączyć wszystkie filmy w jedną całość, a następnie wysłać tylko jedno powiadomienie i jedno wideo.

Eufy HomeBase 3 (149,99 USD) umożliwia także bezpłatne dodanie do kamer inteligentnych alertów opartych na sztucznej inteligencji, obejmujących rozpoznawanie twarzy oraz wykrywanie osób, zwierząt domowych i pojazdów. HomeBase 3 jest teraz także wyposażony w dysk twardy o pojemności 1 TB. Lokalnie przechowywane nagrania są dostępne bezpłatnie i bez subskrypcji. Dostępne jest również płatne przechowywanie w chmurze.

Reklama

Sztuczna inteligencja na urządzeniu i nagrania przechowywane lokalnie to funkcje, które powinny spodobać się konsumentom dbającym o prywatność, a nie tylko tym, którzy chcą uniknąć opłat za korzystanie z chmury – ale pamiętaj, że marka Eufy firmy Anker to ten, którego złapaliśmy w związku ze skandalem dotyczącym prywatności.

Nowa funkcja śledzenia między kamerami będzie w momencie premiery częścią bezpłatnej wersji beta, a White twierdzi, że ostateczna wersja tej funkcji zostanie udostępniona w „czwartym kwartale 2023 r.”. Ceny tej funkcji zostaną podane jeszcze w tym roku, ale wygląda na to, że będzie ona częścią subskrypcji.

Starsze kamery współpracujące z Eufy HomeBase 3 również dodadzą tę funkcję cross-tracking, więc nie musisz kupować nowych kamer, aby skorzystać z tej funkcji. White twierdzi, że prawie każde urządzenie z kamerą Eufy, z wyjątkiem niektórych kamer przewodowych i kamer ściennych, jest teraz w pełni kompatybilne z HomeBase 3.

Oto spojrzenie na nowe kamery:

Eufy SoloCam S340 — 199,99 USD

SoloCam S340 może w nieskończoność zasilać się ze słońca.
Zdjęcie: Eufy

Kamera zewnętrzna z dwoma obiektywami, zasilana bateryjnie, z wbudowanym panelem słonecznym, S340 jest wyposażona w obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 3K i teleobiektyw 2K z 8-krotnym zoomem hybrydowym. Posiada również sztuczną inteligencję na urządzeniu oraz możliwość śledzenia i powiększania obiektu za pomocą obrotu o 360 stopni i pochylenia o 70 stopni. Kolorowy noktowizor, dwukierunkowy dźwięk i reflektor o mocy 100 lumenów, a także czteromiesięczna żywotność baterii i 8 GB wbudowanej pamięci uzupełniają specyfikację. Jest kompatybilny z HomeBase 3.

Kamera Eufy Floodlight E340 — 219,99 USD

Kamera Floodlight Cam firmy Eufy może także obracać i przechylać swoje kamery.
Zdjęcie: Eufy

Pierwsza kamera Eufy z możliwością nagrywania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nowa kamera z reflektorem jest wyposażona w wbudowane gniazdo micro-SD do lokalnego przechowywania danych o pojemności do 128 GB. Przewodowa kamera z dwoma panelami świetlnymi o mocy do 2000 lumenów, przeznaczona do montażu pionowego na ścianie. Ma zasięg 360 stopni i może śledzić osobę w swoim polu widzenia. Współpracuje z dwuzakresowym Wi-Fi 6, posiada dwukierunkowe audio, wbudowany alarm, harmonogramy oświetlenia i regulowaną jasność.

Kamera wewnętrzna Eufy S350 — 129,99 USD

Kamera wewnętrzna Eufy S350 wygląda jak mały robot i może obracać się i przechylać, aby podążać za członkami rodziny po całym domu.
Zdjęcie: Eufy

Nowa kamera wewnętrzna ma rozdzielczość 4K UHD, 8-krotny zoom oraz obrót i pochylenie w zakresie 350 stopni. Można go ustawić tak, aby „patrolował” interesujące miejsca, a śledzenie AI pozwala utrzymać obiekt w polu widzenia. Posiada również przesłonę zapewniającą prywatność i jest zasilany kablem USB.

Wideodomofon Eufy E340 — 179,99 USD

Wideodomofon E340 patrzy w ziemię, dzięki czemu możesz zobaczyć paczki / zablokować niespodziankę.
Zdjęcie: Eufy

Następca Podwójny dzwonek wideo Eufymodel E340 jest wyposażony w dwie kamery — kamerę 2K z kolorowym noktowizorem u góry do wykrywania osób i drugą kamerę 1080p poniżej do wykrywania paczek. Dzwonek może być zainstalowany z zasilaniem przewodowym lub może działać na baterii i, jak zapowiadają inne kamery, obsługuje lokalnie nagrania oparte na zdarzeniach do 60 dni (wbudowana pamięć 8 GB), dostępnych bez subskrypcji.

Wszystkie cztery kamery są dostępne od dziś na Amazonie I .

Kamery Eufy współpracują z Amazon Alexa i Google Home, ale tylko linia Eufy Cam 2 jest kompatybilna z Apple Home. White twierdzi, że firma prowadzi dyskusje na temat kompatybilności materii nowy standard inteligentnego domu obsługuje kamery. „Jest taka możliwość, przyglądamy się temu, ale nic nie zostało potwierdzone” – mówi.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...
Advertisment