Ethernet vs Wi-Fi: Ile traci prędkość?


Minęło około dekady, odkąd MacBooki Apple zawierały porty Ethernet, a nawet podstawowy iMac ograniczył połączenie przewodowe, pozostawiając go do aktualizacji z modelami wyższego poziomu. Teraz nowe badanie pokazuje, ile prędkości rezygnujesz z połączenia internetowego, gdy używasz Wi-Fi zamiast Ethernetu. Sprawdź wyniki w dwunastu krajach, które stanowią mocny argument za używaniem Ethernetu na komputerach Mac.

Ookla, twórca Test prędkościpodzielił się ciekawym uczyć się dzisiaj który sprawdza procent prędkości Ethernet, który pojawia się podczas korzystania z Wi-Fi. Lub mówiąc inaczej, spójrz, ile wydajności Internetu tracisz dzięki Wi-Fi.

Chociaż nie jest to oczywiście nowa informacja, że ​​Wi-Fi zmniejsza wydajność Internetu, fascynujące jest obserwowanie liczb i różnic w zależności od kraju.

Ethernet vs Wi-Fi: Ile traci prędkość?

Dla mieszkańców USA dobra wiadomość: degradacja prędkości Wi-Fi była najniższa wśród badanych krajów. Jednak średnie prędkości Wi-Fi to zaledwie 42% rzeczywistej wydajności sieci Ethernet.

Oznacza to, że amerykańscy konsumenci tracą średnio 58% prędkości, za którą płacą. Najgorzej wypadły Wielka Brytania i Francja, gdzie oba kraje straciły ponad 70% prędkości Ethernetu w sieci Wi-Fi.

Reklama

A oto jak te liczby przeniosły się z pierwszego kwartału 2023 r. do tego samego okresu w 2022 r.:

Obudowa do Ethernetu na komputerach Mac

Oczywiście wydajność Wi-Fi zależy od rodzaju routera używanego przez użytkowników, sposobu ich konfiguracji, rodzaju konstrukcji domu i innych czynników. A jeśli masz solidną prędkość Ethernet na początek, być może utrata 50-70% nie jest wielkim problemem.

Ale szybkim rozwiązaniem, szczególnie w przypadku komputerów Mac i iPada, jest pobranie pliku Adapter Ethernet (poniżej 20 USD) jeśli go nie masz. Lub jeśli już masz jakiś rodzaj koncentratora USB-Csprawdź, czy ma Ethernet.

Czy Apple może przywrócić Ethernet do wszystkich komputerów Mac?

Podczas gdy szanse na pojawienie się portu Ethernet w MacBooku Air (sam laptop) są prawie żadne, MacBook Pro byłby solidnym kandydatem. Firma Apple przywróciła w 2021 roku mnóstwo wejść/wyjść w 14- i 16-calowych modelach MacBooka Pro, o które prosiła społeczność pro i prosumentów, a ponowne dodanie Ethernetu byłoby bardzo przydatne.

Ale najprawdopodobniej Apple może umieścić Ethernet w swoich zasilaczach USB-C do laptopów – tak jak oferuje to w przypadku średniej i wysokiej klasy iMaki.

Wtedy nie trzeba kłopotać się instalacją Ethernetu w obudowie laptopa, a wszystkie MacBooki (a może użytkownicy iPada, a nawet iPhone’a) mogliby skorzystać z tej funkcji, kiedy chcieli lub potrzebowali, bez konieczności kupowania osobnego klucza sprzętowego.

Zasilacz do iMaca z Ethernetem przez The Verge

Obecne komputery Mac firmy Apple, które zawierają Ethernet w samej maszynie, to Mac mini, Mac Studio i Mac Pro.

Jak o tobie? Czy polegasz na Wi-Fi, czy trzymasz się połączeń Ethernet, gdy tylko jest to możliwe? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Powiązany:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Security Think Tank: Krótka historia (bezpiecznego) kodowania

Ponieważ technologia rozwija się w coraz szybszym tempie, programiści stają przed większym niż kiedykolwiek wyzwaniem, aby nadążyć kod zabezpieczać i łagodzić stale rosnące...

Usługa przeciwdziałania nękaniu Block Party opuszcza Twittera w związku ze zmianami w interfejsie API

Block Party, usługa przeciwdziałająca nękaniu, zaprojektowana w celu zwalczania obraźliwych treści na Twitterze, to najnowsza aplikacja innej firmy, która opuszcza platformę w świetle...

Co to jest kalibracja baterii na Androidzie i dlaczego warto to zrobić

Smartfony z Androidem i słaba żywotność baterii to niekończący się romans. Pomimo wysiłków firm zajmujących się smartfonami, aby poprawić wydajność baterii poprzez...
Advertisment