Ergonomiczna klawiatura współpracująca z komputerem Mac


W środę firma Logitech ogłosiła Wave Keys, nową ergonomiczną klawiaturę bezprzewodową zaprojektowaną z myślą o osobach, które potrzebują maksymalnego komfortu przy biurku. Dzięki intrygującemu designowi przypominającemu falę klawiatura Wave Keys sprawia, że ​​pisanie jest wygodniejsze. A najlepsze jest to, że świetnie współpracuje z komputerem Mac. 9 do 5Mac został zaproszony przez firmę Logitech do wypróbowania nowej klawiatury Wave Keys, więc czytaj dalej, aby szczegółowo opisać moje pierwsze wrażenia.

Jak Logitech opisuje klucze Wave

Według firmy Logitech klawiatura Wave Keys ma unikalny kształt fali, dzięki czemu użytkownik może ułożyć dłonie i nadgarstki w naturalnej pozycji podczas pisania. Kształt ten w połączeniu z wyściełaną podpórką na nadgarstki zapewnia lepsze wsparcie nadgarstków przez cały dzień. Klawiatura posiada również możliwość regulacji nachylenia dla większego komfortu.

W czasach, gdy firmy technologiczne chcą, aby ich produkty były bardziej zrównoważone, Logitech twierdzi, że klawiatura Wave Keys ma certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Dzieje się tak dlatego, że jest zbudowany z pokonsumenckiego plastiku pochodzącego z recyklingu, a papierowe opakowanie pochodzi z „kontrolowanych źródeł”.

I jak to jest używać go w prawdziwym życiu

Na początku Wave Keys różniło się od innych klawiatur, jakich w życiu używałem. Przyzwyczaiłem się Klawiatury Apple przez lata. Są bardziej płaskie i nie mają dużego skoku klawiszy, ale podoba mi się ich projekt i szybkość, z jaką mogę na nich pisać. Jednocześnie Wave Keys nie jest tak niezdarny jak inne ergonomiczne klawiatury.

Logitech zdecydował się na bardziej kompaktowy układ. Chociaż Wave Keys ma klawiaturę numeryczną, brakuje w niej środkowej części, która w innych klawiaturach jest przeznaczona na klawisze strzałek i kilku dodatkowych klawiszy funkcyjnych. Dzięki temu jest bardziej odpowiedni dla większości biurek.

Reklama
Wave Keys firmy Logitech to nowa, ergonomiczna klawiatura, która doskonale współpracuje z komputerem Mac

Trudno opisać dokładnie, jak wygląda pisanie na tej klawiaturze, nie wypróbowując tego na własnej skórze. W pierwszych chwilach używania Wave Keys byłem trochę niechętny do głębszego skoku klawiszy i formatu fali. Jednak po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, że Logitech wykonał dobrą robotę, układając wszystko w taki sposób, aby pisanie wydawało się naturalne.

Jednocześnie klawisze są dość miękkie i niezbyt głośne, inaczej niż się spodziewałem. Wyściełana podpórka pod nadgarstki również się przydaje, ponieważ codziennie spędzam wiele godzin na pisaniu artykułów. To co mogę powiedzieć to to, że Wave Keys nie męczy rąk po całym dniu pracy.

Świetnie współpracuje z macOS

Jedną z obaw użytkowników komputerów Mac jest to, jak Wave Keys będą działać z komputerem Mac. Na szczęście Logitech zoptymalizował go dla wielu systemów operacyjnych, w tym Windows, macOS, a nawet iPadOS. Nie wymaga zaawansowanej konfiguracji; wystarczy, że sparujesz go w ustawieniach Bluetooth.

W przypadku komputerów, które nie mają funkcji Bluetooth, firma Logitech dostarcza klawiaturę Wave Keys z adapterem USB o nazwie Logi BOLT. Można go również wykorzystać w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzięki niestandardowemu szyfrowaniu i zmniejszonym opóźnieniom. Używam mojego przez Bluetooth i jak dotąd nie miałem żadnych problemów.

Ponieważ dostępny jest tylko jeden układ, Wave Keys udostępnia niektóre klawisze dla poleceń systemu Windows i macOS. Zobaczysz, że Command to także Alt, podczas gdy klawisz Opcja działa również jako Start w Windows. Klawisze funkcyjne różnią się także od klawiszy domyślnych Magiczna klawiatura Appleale dostępne są skróty do kontroli misji, selektora emoji, przechwytywania ekranu i sterowania multimediami.

Więcej ciekawostek na temat Logitech Wave Keys

Wave Keys działa na dwóch bateriach AAA i według Logitecha nowe baterie wystarczą na zasilanie klawiatury nawet przez trzy lata. Dostępna jest również funkcja parowania klawiatury z więcej niż jednym urządzeniem w celu szybkiego przełączania.

Logitech Wave Keys jest dostępny w trzech różnych kolorach: grafitowym, białawym i różowym (premiera w 2024 r.). Klienci mogą teraz zamówić nową klawiaturę za 59,99 dolarów w Ameryce Północnej i 79,99 euro w Europie. Więcej szczegółów na temat kluczy Wave można znaleźć na stronie oficjalna strona Logitecha.

Wave Keys firmy Logitech to nowa, ergonomiczna klawiatura, która doskonale współpracuje z komputerem Mac

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...

Mauga z Overwatch 2 zmieniła sposób, w jaki Blizzard dodaje nowych bohaterów

Overwatch 2nowy bohater, samoański czołg uzbrojony w dwa miniguny Mauga, oficjalnie zaprezentowany na początku tego tygodnia wraz z ósmym sezonem gry....
Advertisment