Epic twierdzi, że plany sklepu z grami na iOS zostały wstrzymane, ponieważ Apple zbanowało jego konto programisty


Epic ma takie plany wypuścić własny sklep z aplikacjami innej firmy na iOS w UE może mieć kłopoty po tym, jak Apple zamknął konto programisty, z którego planował korzystać. W wpis na blogu opublikowany dzisiajfirma udostępniła pismo wysłane przez prawników Apple, w którym uznano firmę Epic za „możliwą do zweryfikowania niewiarygodną” i stwierdzono, że Apple nie wierzy, że Epic wywiąże się ze swoich zobowiązań umownych wynikających z umowy deweloperskiej.

„Informujemy, że Apple ze skutkiem natychmiastowym wypowiedział członkostwo w programie dla deweloperów firmy Epic Games Szwecja AB” – czytamy w piśmie datowanym na 2 marca. Powołuje się na „umowne prawo” Apple do rozwiązania umowy licencyjnej na program dla programistów zawartej z firmą „według wyłącznego uznania Apple”.

Chociaż zamknięcie konta dewelopera przez Apple wpływa na plany Epic dotyczące uruchomienia własnego sklepu z aplikacjami na iOS, dyrektor generalny Epic Tim Sweeney zasugerował podczas odprawy, że Epic może nadal oferować Fortnite z powrotem do systemu iOS za pośrednictwem zewnętrznego sklepu z aplikacjami innej firmy w Unii Europejskiej.

Wymiana nastąpiła po ogłoszeniu przez Apple planów zezwalać na sklepy z aplikacjami innych firm na iOS w UE w wyniku bloku nową ustawę o rynkach cyfrowych. Epic szybko ogłosił plany uruchomić sklep z grami na iOS w wyniku zmian i ponowne uruchomienie Fortnite na platformie po jego usunięciu w 2020 r. Ogłoszono, że tak zabezpieczone konto programisty dla Epic Games Szwecja 16 lutego, cofając zakaz wprowadzony przez Apple Fortnite’a usuwanie.

„Informujemy, że firma Apple ze skutkiem natychmiastowym wypowiedziała członkostwo w programie dla deweloperów firmy Epic Games Szwecja AB”

W e-mailu z 23 lutego udostępnionym przez Epic Games Phil Schiller z Apple skontaktował się ze Sweeneyem, prosząc o „pisemne zapewnienie”, że Epic Games „dotrzyma swoich zobowiązań”. Schiller przytoczył obawy związane z publicznymi oświadczeniami Sweeneya na temat planu zgodności Apple z DMA oraz faktem, że Epic naruszył umowę z Apple w 2020 r., dodając obsługa płatności przez osoby trzecie do Fortnite na iOS, co skutkuje jego usunięciem z App Store. „Prościej i bez zastrzeżeń powiedz nam, dlaczego tym razem powinniśmy zaufać firmie Epic” – kończy e-mail Schillera.

Reklama

Sweeney odpowiedział tego samego dnia. „Epic i jej spółki zależne działają w dobrej wierze i będą przestrzegać wszystkich warunków obecnych i przyszłych umów z Apple. Z przyjemnością udzielimy Apple wszelkich dalszych, konkretnych zapewnień na ten temat, według Państwa życzeń” – napisał Sweeney. .

Następnie 2 marca prawnicy Apple wysłali do firmy Epic list, w którym poinformowali, że producent iPhone’a zamknął konto programisty Epic Games w Szwecji. „W przeszłości Epic lekceważył warunki Apple dla programistów, w tym Umowę licencyjną programu dla programistów (DPLA), jako wstęp do ich łamania” – czytamy w liście. „Biorąc pod uwagę ten schemat, Apple skontaktował się niedawno bezpośrednio z panem Sweeneyem, aby dać mu możliwość wyjaśnienia, dlaczego tym razem Apple powinno zaufać firmie Epic i pozwolić firmie Epic Games Szwecja AB stać się aktywnym programistą. Odpowiedź pana Sweeneya na tę prośbę była całkowicie niewystarczająca i niewiarygodna.”

W liście przytacza się także datę 26 lutego Post X od Sweeneyaoraz „niedawne oświadczenie w ramach australijskiego postępowania sądowego” i stwierdził, że Apple obawia się, że Epic Games Szwecja „nie zamierza dotrzymywać swoich zobowiązań umownych wobec Apple i w rzeczywistości jest narzędziem manipulacji postępowaniami w innych jurysdykcjach”. Podczas odprawy z reporterami dyrektor ds. polityki publicznej firmy Epic, Coriell Wright, stwierdziła, że ​​zgłoszenie spółki Epic w australijskim postępowaniu sądowym jest równoznaczne z potwierdzeniem jej publicznych planów uruchomienia sklepu z aplikacjami w UE w wyniku DMA.

Podczas odprawy Sweeney powiedział, że Epic nie otrzymał żadnej korespondencji od Apple pomiędzy e-mailem Schillera a listem od prawników Apple, i oświadczył, że byłby skłonny zapewnić „wszelkie ich zapewnienia”, że będą przestrzegać umowy. Na pytanie, czy Epic planuje przestrzegać warunków Apple dla programistów pomimo publicznej krytyki Sweeneya wobec jego zasad, Sweeney odpowiedział „Tak, zdecydowanie”.

W swoim poście na blogu firma Epic oskarżyła Apple o „wyeliminowanie jednego z największych potencjalnych konkurentów Apple App Store”, „podważanie [its] zdolność do bycia realnym konkurentem” oraz „pokazywanie innym programistom, co się dzieje, gdy próbujesz konkurować z Apple lub krytykujesz ich nieuczciwe praktyki”.

Sweeney był intensywnie krytyczny o tym, jak producent iPhone’a wdraża zmiany w iOS w ramach DMA, nazywając je „nowym przykładem złośliwej zgodności” i „gorącym śmieciem”. Powiedział, że Apple zmusza programistów do „wybierania pomiędzy wyłącznością App Store a warunkami sklepu, co będzie nielegalne w ramach DMA, lub zaakceptowaniem nowego, również nielegalnego programu antykonkurencyjnego, pełnego nowych opłat za śmieci za pobieranie i nowych podatków Apple od płatności, których nie robią” proces.”

W szczególności krytycy Apple sprzeciwili się planom pobierania opłat za: 0,50 € „Opłata za technologię podstawową” za każdą roczną instalację aplikacji powyżej pierwszego miliona pobrań w UE, co może szybko zwrócić się w przypadku większych programistów.

Post na blogu Epic kończy się stwierdzeniem, że deweloper planuje „nadal walczyć o zapewnienie prawdziwej konkurencji i możliwości wyboru urządzeniom z systemem iOS w Europie i na całym świecie”. Wright firmy Epic potwierdził, że firma powiadomiła Komisję Europejską o fakcie zamknięcia przez Apple konta dewelopera. „Widoczne nieprzestrzeganie przepisów powinno zostać szybko i szybko ukarane” – stwierdził Sweeney na odprawie.

Zrzuty ekranu z trzech pisemnych wymian z Apple udostępnionych przez Epic Games można znaleźć poniżej:

Wiadomość e-mail wysłana przez Stevena Allisona z Epic do Craiga Federighiego z Apple w sprawie planów dotyczących zewnętrznych sklepów z aplikacjami.
Zrzut ekranu: Epickie gry

Wymiana e-maili między dyrektorem generalnym Epic Timem Sweeneyem a Philem Schillerem z Apple, w której Schiller prosi Sweeneya o zapewnienia, że ​​Epic planuje przestrzegać zasad Apple.
Zrzut ekranu: Epickie gry

Pismo od prawników Apple informujące firmę Epic, że Apple zamknął jej konto programisty.
Zrzut ekranu: Epickie gry

Strona druga listu prawników Apple do Epic potwierdzającego zamknięcie konta dewelopera.
Zrzut ekranu: Epickie gry

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment