Epic twierdzi, że Apple zamknął nowo przywrócone konto programisty za pośrednictwem Twittera


W najnowszej odsłonie Rzeczy, nad którymi nikt nie powinien spać, firma Epic Games informuje, że Apple usunął nowo przywrócone konto programisty w UE. W poście na blogu Epic częściowo obwinia tweeta jako powód Apple. Epic twierdzi, że utrudnia to plany uruchomienia konkurencyjnego rynku aplikacji w UE.

Konto programisty Apple początkowo zostało zablokowane firmie Epic Games po tym, jak otwarcie zlekceważyła zasady App Store w celu rozpoczęcia kampanii prawnej przeciwko Apple. Ta batalia prawna staje się coraz bardziej skomplikowana z godziny na godzinę.

Jednak Epic Games niedawno odzyskałem dostęp na swoje główne konto programisty — przynajmniej na kilka tygodni. Z najnowszej wersji Epic post na blogu Dzisiaj:

Niedawno ogłosiliśmy, że Apple zatwierdził nasze konto programisty Epic Games Szwecja AB. Zamierzaliśmy użyć tego konta do udostępnienia Epic Games Store i Fortnite na urządzeniach z systemem iOS w Europie dzięki ustawie o rynkach cyfrowych (DMA). Ku naszemu zdziwieniu Apple zamknął to konto i teraz nie możemy rozwijać Epic Games Store na iOS. Stanowi to poważne naruszenie ustawy DMA i pokazuje, że Apple nie ma zamiaru dopuścić do prawdziwej konkurencji na urządzeniach z systemem iOS.

Firma Fortnite twierdzi dalej, że za ten rozwój częściowo odpowiedzialny jest tweet:

Apple stwierdziło, że jednym z powodów zamknięcia naszego konta programisty zaledwie kilka tygodni po zatwierdzeniu było to, że publicznie skrytykowaliśmy proponowany przez niego plan zgodności z DMA. Apple zacytował ten post X z tego wątku napisanego przez Tima Sweeneya. Apple bierze odwet na Epic za wypowiadanie się przeciwko nieuczciwym i nielegalnym praktykom Apple, tak jak to wielokrotnie robiło innym programistom.

Oto tweet, o którym mowa:

Reklama

Epic twierdzi również, że Apple nazwał je „zagrożeniem dla ich ekosystemu”, ale musimy poczekać na stanowisko Apple, aby poznać szczegóły. W międzyczasie postaraj się nie tracić snu z powodu walki korporacji, prawda?

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment