Epic twierdzi, że Apple przywróci konto programisty, otwierając drogę do Epic Games Store na iPhonie


Po wirze wydarzeń Epic Games twierdzi, że Apple przywróciło konto programisty w App Store. To posunięcie otwiera drogę firmie Epic do przeniesienia sklepu Epic Games Store do UE, z całkowitym pominięciem struktury App Store. Zwrot jest nieco nieoczekiwany, ponieważ wydawało się, że Apple podtrzymuje swoją środową decyzję o zamknięciu konta programisty Epic.

Oto, co mówi Epic Games w nowej aktualizacji post na blogu od środy:

Firma Apple poinformowała nas i zobowiązała się wobec Komisji Europejskiej, że przywróci nasze konto programisty. Wysyła to deweloperom mocny sygnał, że Komisja Europejska podejmie szybkie działania w celu egzekwowania ustawy o rynkach cyfrowych i pociągnięcia strażników do odpowiedzialności. Postępujemy zgodnie z planem, uruchamiając Epic Games Store i przywracając Fortnite na iOS w Europie. Naprzód!

Dyrektor generalny Epic Games Tim Sweeney dodany ten kolor na X:

DMA stanęło przed pierwszym poważnym wyzwaniem, gdy Apple zakazało firmie Epic Games Szwecja konkurowania z App Store, a DMA właśnie odniosło pierwsze duże zwycięstwo. Po szybkim dochodzeniu przeprowadzonym przez Komisję Europejską Apple powiadomiło Komisję i firmę Epic, że ustąpi i przywróci nam dostęp w celu przywrócenia Fortnite i uruchomienia Epic Games Store w Europie zgodnie z prawem DMA. To wielkie zwycięstwo dla europejskiej praworządności, dla Komisji Europejskiej i dla wolności wypowiadania się deweloperów na całym świecie. #FreeFortnite!

Ten zwrot to naprawdę interesujące 48 godzin. To zamieszanie był najgłośniejszy w środę kiedy Epic Games ogłosiło, że jego konto deweloperów w UE zostało częściowo zablokowane w wyniku tweeta. Epic poparł swoje roszczenie prywatnymi e-mailami pomiędzy dyrektorem generalnym Epic Games Timem Sweeneyem, Philem Schillerem z Apple i przedstawicielami prawnymi obu firm.

W tamtym czasie Apple jako podstawę do zamknięcia konta programisty Epic podał decyzję sądu ze Stanów Zjednoczonych z 2020 roku. Poprosiliśmy firmę Apple o komentarz i zaktualizujemy tę informację, jeśli/kiedy otrzymamy odpowiedź.

Reklama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wieloletni szef sterowników Linux Nouveau, Ben Skeggs, dołącza do firmy NVIDIA

Ben Skeggs, główny opiekun sterownika GPU NVIDIA o otwartym kodzie źródłowym dla jądra systemu Linux o nazwie Nouveau, dołączył do firmy NVIDIA. ...

NBA zakazuje Jontayowi Porterowi zawodnikowi Toronto Raptors prowadzenia zakładów sportowych online

NBA na stałe wykluczyła z ligi napastnika Toronto Raptors Jontaya Portera za naruszenie zasad hazardu – napisano w oświadczeniu w środę. Według...

Intel buduje największy na świecie system neuromorficzny, aby zapewnić bardziej zrównoważoną sztuczną inteligencję

Intel ogłosił dzisiaj, że zbudował największy na świecie system neuromorficzny. Ten wielkoskalowy system neuromorficzny o kryptonimie Hala Point, początkowo wdrożony w Sandia...
Advertisment