Epic pozywa Google, Apple za „antykonkurencyjne” zachowanie po usunięciu Fortnite ze sklepów z aplikacjami


Epic wnioskuje o wydanie nakazu sądowego, aby powstrzymać Apple przed odebraniem Epic dostępu do narzędzi programistycznych dla iOS w dniu 28 sierpnia. Jeśli zostanie pomyślnie usunięty, Epic nie będzie miał narzędzi do tworzenia na platformy iOS, w tym Unreal Engine, który Epic licencjonuje niezależnym programistom. „Jeśli silnik Unreal Engine nie będzie już obsługiwał platform Apple, twórcy oprogramowania, którzy go używają, będą zmuszeni do korzystania z alternatyw” – mówi Epic we wstępnym oświadczeniu przed sądem. „Szkoda dla bieżącej działalności Epic oraz dla jej reputacji i zaufania wśród klientów będzie niemożliwa do oszacowania i nieodwracalna. Wstępny nakaz sądowy jest konieczny, aby zapobiec zmiażdżeniu firmy Epic przez Apple, zanim sprawa zostanie w ogóle rozstrzygnięta”.

Aktualizacja 3: Założyciel i dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, publicznie skomentował decyzję firmy o pozwie Apple i Google, po szalejącej debacie online na temat zalet pozwu, intencji Epic i nie tylko.

„Na najbardziej podstawowym poziomie walczymy o wolność ludzi, którzy kupili smartfony, do instalowania aplikacji z wybranych przez siebie źródeł, swobodę twórców aplikacji w ich dystrybucji według własnego uznania oraz swobodę prowadzenia interesów przez obie grupy. bezpośrednio ”- napisał Sweeney na początku swojego Twittera wątek, przed kontynuowaniem:

„Podstawowym argumentem przeciwstawnym jest:„ Znaczniki smartfonów mogą robić, co chcą ”. To okropne pojęcie. Wszyscy mamy prawa i musimy walczyć, aby bronić naszych praw przed tym, kto by ich odmówił. Nawet jeśli oznacza to walkę z ukochaną osobą firma jak Apple.

„Kolejnym argumentem przeciwko wspieraniu #FreeFortnite jest to, że„ to tylko miliard dolarów firma walcząca o pieniądze z firmą wartą biliony dolarów ”. Ale walka nie polega na tym, że Epic chce specjalnej oferty, chodzi o podstawowe wolności wszystkich konsumentów i programistów.

„Wreszcie, nie ma nic złego w walce o pieniądze. Ciężko pracujesz, aby zarobić na te rzeczy. Kiedy je wydasz, sposób ich podzielenia decyduje o tym, czy twoje pieniądze finansują tworzenie gier, czy też są zabierane przez pośredników, którzy używają swojej mocy, aby oddzielić graczy od twórcy gier ”.

Aktualizacja 2: Firma Epic złożyła następnie pozew przeciwko Google, twierdząc, że „Google wyeliminował konkurencję w dystrybucji aplikacji na Androida, korzystając z niezliczonych barier umownych i technicznych”. Według firmy Epic „działania Google zmuszają twórców aplikacji i konsumentów do zmonopolizowanego„ sklepu z aplikacjami ”- sklepu Google Play. W ten sposób Google zainstalował się jako nieunikniony pośrednik dla twórców aplikacji, którzy chcą dotrzeć do użytkowników Androida i odwrotnie. Google używa ta monopolistyczna władza nakłada podatek, który wysysa dla siebie monopolowe zyski za każdym razem, gdy aplikacja jest dostępna ”.

Epic nie domaga się odszkodowania, ale raczej „nakazu sądowego, który zapewni… otwarty, konkurencyjny ekosystem Androida dla wszystkich użytkowników i uczestników branży”.

Pełne szczegóły kombinezonu można przeczytać pod adresem The Verge.

Aktualizacja: Firma Google zdecydowała się teraz usunąć Fortnite

Reklama

z sklep Google Play również dla urządzeń z systemem Android.

W oświadczeniu do The Verge, Google wyjaśnił, że „Chociaż Fortnite pozostaje dostępny na Androida, nie możemy go już udostępniać w Play, ponieważ narusza nasze zasady. Cieszymy się jednak z możliwości kontynuowania naszych rozmów z Epic i przywrócenia Fortnite z powrotem do Google Play”.

Fortnite nadal można zainstalować na urządzeniach z Androidem bezpośrednio przez aplikację Epic Games.

Oryginalna historia wygląda następująco:

Firma Apple potwierdziła, że ​​usunęła Fortnite z iOS App Store po zmianie przez Epic Games cena Fortnite V-Bucks oraz nowy system płatności bezpośrednich w odpowiedzi na „wygórowane” opłaty w sklepach z aplikacjami Apple i Google. Epic zareagował, składając skargę o wydanie nakazu sądowego przeciwko Apple.

W oświadczeniu do The Verge, Apple potwierdziło, że „W rezultacie [of Epic’s update to the game,] ich aplikacja Fortnite została usunięta ze sklepu ”.„Dzisiaj firma Epic Games podjęła niefortunny krok i złamała wytyczne App Store, które są jednakowo stosowane do każdego dewelopera i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa sklepu naszym użytkownikom” – czytamy w większym oświadczeniu Apple. „W rezultacie ich aplikacja Fortnite została usunięta ze sklepu. Epic włączył w swojej aplikacji funkcję, która nie została sprawdzona ani zatwierdzona przez Apple, i zrobili to z wyraźnym zamiarem naruszenia wytycznych App Store dotyczących płatności w aplikacji, które dotyczy każdego programisty, który sprzedaje cyfrowe towary lub usługi ”.

Apple powołuje się na zgodę Epic na zasady App Store, co pozwoliło Fortnite istnieć wcześniej w App Store, zauważając, że „Fakt, że ich interesy biznesowe prowadzą ich teraz do naciskania na specjalne ustalenia, nie zmienia fakt, że te wytyczne zapewniają równe szanse wszystkim programistom i sprawiają, że sklep jest bezpieczny dla wszystkich użytkowników ”.

Firma wyjaśnia, że ​​„dołoży wszelkich starań, aby współpracować z Epic w celu rozwiązania tych naruszeń, aby mogli zwrócić Fortnite do App Store”, ale nie jest jasne, jak długo może trwać ten zakaz w tym sklepie.

Gry, które wróciły z krawędzi katastrofy

Epic pozywa Apple za zasady dotyczące App Store

Firma Epic odpowiedziała na to posunięcie, zgłaszając plik skarga prawna w Kalifornii, stwierdzając, że „Apple stało się tym, przed czym niegdyś narzekał: gigantem usiłującym kontrolować rynki, blokować konkurencję i tłumić innowacje”.

„Zamiast tolerować tę zdrową konkurencję i konkurować na podstawie zalet swojej oferty, Apple zareagowało wycofaniem Fortnite ze sprzedaży w App Store, co oznacza, że ​​nowi użytkownicy nie mogą pobrać aplikacji, a użytkownicy, którzy pobrali już wcześniejsze wersje aplikacji z sklep App Store nie może zaktualizować go do najnowszej wersji ”, czytamy w skardze firmy Epic. „Oznacza to również, że gracze Fortnite, którzy pobrali swoją aplikację z App Store, nie będą otrzymywać aktualizacji Fortnite za pośrednictwem App Store, ani automatycznie, ani wyszukując aktualizacji w App Store. Usunięcie Fortnite przez Apple to kolejny przykład ogromną moc w celu nakładania nieuzasadnionych ograniczeń i bezprawnego utrzymywania stuprocentowego monopolu na rynku przetwarzania płatności w aplikacjach iOS.

„Apple nakłada nieuzasadnione i bezprawne ograniczenia, aby całkowicie zmonopolizować oba rynki”, czytamy dalej w skardze, kwestionując „30% podatek”, z którym wiążą się zarówno aplikacje, jak i zakupy w aplikacji, a firma uważa, że ​​zachowanie Apple jest „anty- konsekwencje konkurencyjne ”dla branży.

Aktualizacja: IGN skontaktował się z Epic w celu uzyskania dodatkowego komentarza i zaktualizuje tę historię, jeśli odpowiedzą. Epic zadebiutował w grze, nowym krótkim filmie zatytułowanym „Nineteen Eighty-Fortnite”, który był bezpośrednią parodią Słynna reklama Apple z 1984 roku, reklama, którą Epic cytuje w swoim procesie przeciwko Apple.

W filmie tekst brzmi: „Epic Games przeciwstawiło się monopolowi App Store. W odwecie Apple blokuje Fortnite przed miliardem urządzeń. Dołącz do walki, aby rok 2020 nie stał się rokiem 1984”, wraz z hashtagiem #FreeFortnite. Epic ma opracowane w ramach kampanii #FreeFortnite, wzywając fanów, których dotknęły te ostatnie posunięcia, do zwrócenia się do Apple w mediach społecznościowych o przywrócenie Fortnite.

Jak usunięcie Fortnite wpływa na graczy iOS

Firma Epic wyjaśniła, że ​​gracze, którzy już pobrali Fortnite na urządzenia z systemem iOS, będą mogli kontynuować grę, ale aplikacji nie można dalej aktualizować. Tak więc po rozpoczęciu Fortnite Rozdział 2 – Sezon 4, co może nastąpić już 28 sierpnia, gracze iOS nie będą mogli grać w Fortnite w zawartości nowego sezonu lub w Karnecie Bojowym, chyba że sprawa zostanie wcześniej rozwiązana.

A dla tych, którzy proszą o zwrot pieniędzy za zakupy dokonane za pośrednictwem wersji na iOS, często zadawane pytania Epic wyjaśniają, że ze względu na charakter zakupów w aplikacji o zwroty te należy prosić Apple, a nie Epic. Jeśli chodzi o to, dlaczego Epic nie chce już zgadzać się na warunki Apple, firma powiedziała: „Epic uważa, że ​​masz prawo do oszczędzania pieniędzy dzięki korzystaniu z bardziej wydajnych, nowych opcji zakupu. Zasady Apple dodają 30% podatku od wszystkich kupuje i karze twórców gier, takich jak my, którzy oferują bezpośrednie opcje płatności ”.Przed ogłoszeniem Apple Epic potwierdził zmianę ceny V-dolców, zmieniając cenę 1000 V-dolców z 9,99 USD na 7,99 USD na konsolach, komputerach Mac i PC. Urządzenia mobilne działają nieco inaczej, ponieważ gracze nadal mogą kupować za pomocą kont Apple lub Google po wyższej cenie, ale teraz będą oferować “ Epic direct payment ” przy zakupie V-Bucks na urządzeniach mobilnych, aby zaoszczędzić 20%. Epic zauważył, że zrobiono to, aby „przekazać oszczędności graczom”, powołując się na „wygórowaną opłatę w wysokości 30%”, którą Apple i Google pobierają od każdej płatności V-Buck. W przyszłości Epic jest otwarty na zmianę umowy, „jeśli Apple i Google obniżą swoje opłaty za płatności”.

Epic nie jest jedyną firmą zajmującą się grami, która ostatnio weszła w publiczny spór z Apple i zasadami App Store. Niedawna decyzja Apple o zablokowaniu Xbox Game Pass app z iOS wzbudził gniew Microsoftu, który powiedział: „Apple jest jedyną platformą ogólnego przeznaczenia, która odmawia konsumentom dostępu do gier w chmurze i usług subskrypcji gier, takich jak Xbox Game Pass. I konsekwentnie traktuje aplikacje do gier w inny sposób, stosując łagodniejsze zasady aplikacje do gier, nawet jeśli zawierają treści interaktywne ”.

Apple również ostatnio zdecydowało się na to ograniczyć funkcjonalność aplikacji Facebook Gaming na iOS, a Facebook wyjaśnia, w jaki sposób „miesiące zgłoszeń i wielokrotnych odrzuceń ze strony Apple” doprowadziły ich do „całkowitego usunięcia gier błyskawicznych z samodzielnej aplikacji”.

Jonathon Dornbush jest starszym redaktorem wiadomości IGN i prowadzącym podcast Beyond! Porozmawiaj z nim na Twitterze @jmdornbush.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Potrzebujemy Eternal Sunshine of the Spotless Mind dla Gmaila

Czy zaglądałeś ostatnio do swojej skrzynki e-mail? Oto sugestia: nie rób tego. Mogę ci powiedzieć, jak to wygląda, nawet go nie...

Mandalorianin daje Star Wars: Rebel’s Gazareb dużą scenę CGI

Odcinek z tego tygodnia Mandalorianin sezon 3, „Pirat”, był świadkiem powrotu Carona Tevy, kapitana New Republic Starfighter Paula Sun-Hyunga Lee,...

Pojawiają się wyniki Snapdragon 8cx Gen 4 SoC Geekbench, prawdopodobnie próbka inżynierska

Wyniki testów porównawczych dla Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 4 SoC pojawił się w przeglądarce Geekbench wcześnie rano, pod oznaczeniem Snapdragon 8cx Next Gen....
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!