Epic jeszcze bardziej rozszerza walkę ze sklepami z aplikacjami dzięki nowym roszczeniom prawnym przeciwko Google w Australii


Epic Games w środę rozszerzyło swoją ogólnoświatową walkę prawną z dominującymi operatorami sklepów z aplikacjami mobilnymi o nowe roszczenie prawne przeciwko Google w Australii. Twierdzenie zarzuca firmie Google „zachowanie antykonkurencyjne narusza australijskie prawo konsumenckie”, a także oskarża giganta wyszukiwania o naruszenie krajowej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów z 2010 r.

Roszczenie prawne następuje po a podobne działanie przeciwko Apple w Australii w listopadzie ubiegłego roku, a walka prawna Epic ze sklepami z aplikacjami jest teraz obejmuje Unię Europejską, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone oprócz Australii.

Główny wątek skargi to ten, o którym słyszeliśmy już wcześniej – że nadszedł czas, aby Apple i Google pozwoliły twórcom aplikacji na ominięcie 30-procentowego cięcia w alternatywnych sklepach z aplikacjami lub alternatywnych systemach płatności w aplikacji – i teraz jest to powszechny okrzyk dla rosnącej liczby firm, twórców aplikacji i organów regulacyjnych korzystających z Apple App Store i Google Play Store.

Epic twierdzi, że Google „nadużywa kontroli nad systemem operacyjnym Android, ograniczając konkurencję w przetwarzaniu płatności i dystrybucji aplikacji w sklepie Google Play. To szkodliwe postępowanie tłumi innowacje, ogranicza wybór konsumenta i podnosi ceny ”, stwierdza komunikat prasowy.

„Google daje złudzenie otwartości, argumentując na temat obecności alternatywnych sklepów z aplikacjami na swojej platformie lub zezwalając na bezpośrednie pobieranie aplikacji od dostawców zewnętrznych, ale w rzeczywistości takie sytuacje są tak rzadkie, że ledwo naruszają monopol system operacyjny Android ”, powiedział CEO Epic Tim Sweeney w oświadczeniu.

„Bariery, które Google stawia w systemie operacyjnym Android są realne” – dodaje Sweeney. Odnosi się do działań podejmowanych przez Google, takich jak ostrzeganie użytkowników przed pobieraniem oprogramowania poza Sklep Play, jako metody odstraszania użytkowników, aby pobierali tylko zatwierdzone oprogramowanie. „Takie działania pokazują, że Google jest bardziej zainteresowany udawaniem otwartości niż oferowaniem wyboru konsumentom. Uważamy, że konsumenci mają prawo instalować aplikacje z wybranych przez siebie źródeł, a programiści mają prawo konkurować na uczciwym rynku ”.

Reklama

Ten argument różni się nieco od tego, którego Epic użył przeciwko Apple w podobnych postępowaniach, ponieważ Google zezwala na alternatywne sklepy z aplikacjami i boczne ładowanie aplikacji niezatwierdzonych przez Sklep Play. Ale „Google bardzo utrudnia również pobieranie aplikacji bezpośrednio na urządzenia z Androidem, zmuszając zdecydowaną większość użytkowników do pobierania aplikacji ze sklepu Google Play”, twierdzi Epic. Epic twierdzi, że „bierze również udział w przeglądzie rynków aplikacji mobilnych australijskiego organu regulacyjnego ds. Konkurencji”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment