Epic Games zwraca się do sądu o potępienie Apple w związku ze słabymi zmianami przeciwdziałającymi sterowaniu w App Store


Mimo że Apple właśnie przywróciło konto programisty Epic w Unii Europejskiej czeka nas o wiele więcej dramatów. W styczniu, Apple ogłosiło zmiany do App Store w Stanach Zjednoczonych, aby dać programistom możliwość połączenia z alternatywnymi metodami płatności poza App Store.

Epic jest niezadowolony ze zmian Apple, które umożliwiają mu powiązanie z alternatywnymi opcjami płatności – ale z pewnym haczykiem.

Ogłoszone w styczniu zmiany są konsekwencją m.in Sąd Najwyższy USA zaprzecza usłyszeć apel Apple w swoim batalia prawna z Epic Games. W wyniku tej sprawy Apple musiało złagodzić swoje zasady przeciwdziałające sterowaniu, które wcześniej zabraniały programistom łączenia się z alternatywnymi systemami płatności w swoich aplikacjach.

Jednak w ramach swojego planu Apple stwierdziło, że nadal będzie pobierać prowizję od zakupów dokonanych za pośrednictwem alternatywnych platform płatniczych. Prowizja ta wynosi 12% dla programistów będących członkami programu App Store Small Business Program i 27% dla innych aplikacji.

Jak donosi BloombergaW środę firma Epic złożyła skargę do sądu federalnego, twierdząc, że Apple nie zastosował się prawidłowo do nakazu sądu dotyczącego tych zmian. Epic zwrócił się do sędziego federalnego, aby potraktował Apple jako pogardę dla sądu w związku z trafieniami „niezastosowanie się do nakazu sądu nakazującego otwarcie sklepu App Store na zewnętrzne opcje płatności”.

Reklama

Ta wiadomość wcale nie powinna być zaskoczeniem. Natychmiast po tym, jak Apple ogłosił w styczniu zmiany w App Store, Skrytykował dyrektor generalny Epic Tim Sweeney Plany Apple jako „antykonkurencyjne”.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment