Epic Games poprosiło o specjalną ofertę Fortnite przed protestem w App Store, ujawnia wniosek prawny Apple


Jako deweloper Epic Games zbliża się zamknięcie konta zaledwie tydzień przed domem, 28 sierpnia, Apple oficjalnie odpowiedział na pozew dewelopera z Fornite wnioskiem do sądu. Pomimo tego, co powiedział CEO Epic, Tim Sweeney, Phil Schiller z Apple mówi, że Epic poprosił o specjalną ofertę i ujawnił, jak Sweeney podszedł do tej sytuacji, przesyłając trzy e-maile w tej sprawie.

Zgłoszone przez CNBC, Jabłka wniesienie sprawy do sądu to pierwsza oficjalna odpowiedź firmy w procesie sądowym z Epic. Apple twierdzi, że to firma Epic, a nie ona sama, jest winna praktyk antykonkurencyjnych.

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games wcześniej bronił firmy jak nieoficjalnie powiedział Apple, prosił o specjalną ofertę. Teraz, w trzech e-mailach udostępnionych w ramach pierwszego wniosku do sądu w tej sprawie, Apple przedstawił dowody na to, że Epic poprosił o specjalne traktowanie i stosuje praktyki antykonkurencyjne.

30 czerwca 2020 roku dyrektor generalny Epic, Tim Sweeney, napisał do moich współpracowników i mnie e-maila z prośbą o “ dodatkowy list ” od Apple, który zawierałby specjalną ofertę tylko dla Epic, która zasadniczo zmieniłaby sposób, w jaki Epic oferuje aplikacje na platformę Apple iOS – napisał w oświadczeniu były starszy wiceprezes Apple, Phil Schiller. Schiller, którego tytuł brzmi teraz Fellow, prowadzi Apple App Store.

Wyjaśniając dalej, Schiller powiedział: „że Sweeney wysłał mu e-mail rano, kiedy Fortnite zmienił swój mechanizm płatności, mówiąc, że„ nie będzie już przestrzegać ograniczeń przetwarzania płatności Apple ”.

Ogłaszając, że Apple poinformował o zamknięciu konta, Epic powiedział, że plik posunięcie było odwetem za protestowanie przeciwko polityce Apple App Store i złożył kolejny pozew zwrócenie się do sądu Kalifornii Północnej Dystryktu o zapobieżenie rozwiązaniu umowy przez Apple.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Apple dało jasno do zrozumienia, że ​​Fortnite może wrócić do App Store, a Epic może zapobiec usunięciu konta programisty, przesyłając zaktualizowaną wersję popularnej gry bez opcji płatności bezpośredniej, która ją zablokowała. Firma Apple powtórzyła to i podsumowała, jak postrzega tę sytuację jako część nowego zgłoszenia.

W następstwie własnych dobrowolnych działań Epic szuka teraz pomocy w nagłych wypadkach. Ale „nagły wypadek” jest całkowicie dziełem firmy Epic. W umowach firmy Epic z Apple wyraźnie określono, że jeśli twórca aplikacji naruszy zasady App Store lub licencję na narzędzia programistyczne – z których oba mają zastosowanie i są egzekwowane w równym stopniu wobec wszystkich dużych i małych programistów – Apple przestanie z nim współpracować. Deweloperzy, którzy próbują oszukać Apple, tak jak zrobił to tutaj Epic, zostają zwolnieni.

Reklama

Widziany w jednym z pełnych e-maili (pokazanych poniżej), Sweeney powiedział „Mamy nadzieję, że Apple również udostępni te opcje wszystkim programistom iOS…”, ale fakt, że prosił o własną „dodatkową literę”, aby utworzyć własny własny sklep z aplikacjami z pewnością nie pomoże Epic w utrzymaniu (lub zdobyciu) poparcia dla małych programistów ani w jej sprawie przeciwko Apple w tej sprawie.

Chociaż pozycja Epic wygląda na słabszą, jest to jeden trudny aspekt Apple to jego specjalna umowa z Amazon że ostatnio wyszło na jaw więcej szczegółów. To, wraz z innymi przykładami wyjątków dla innych dużych firm, takich jak Microsoft, utrudnia Apple twierdzenie, że traktuje wszystkich programistów jednakowo.

Innym godnym uwagi szczegółem jest to, że Apple wyraźnie zwrócił uwagę na dużą inwestycję Tencent z Chin w Epic Games w postępowaniu sądowym. To oczywiście trwa TikTok jest na skraju zbanowania w USA, jeśli nie zostaną sprzedane w obliczu rosnących napięć z Chinami.

Z biegiem czasu, częściowo dzięki możliwościom udostępnionym przez Apple, firma Epic stała się przedsiębiorstwem o wartości wielu miliardów dolarów, a wielcy inwestorzy, tacy jak chiński gigant technologiczny Tencent, wpłacali do firmy setki milionów dolarów. Teraz, decydując, że wolałby korzystać z zalet App Store bez płacenia za nie, Epic naruszył umowy z Apple, wykorzystując jako dźwignię swoich klientów i użytkowników Apple.

Możesz przeczytać Apple pełne pozew do sądu w sprawie Epic tutaj.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!