Epic dodaje narzędzia do tworzenia i udostępniania wysp Lego Fortnite


Epic Games wprowadza zestaw narzędzi do Unreal Editor dla Fortnite które pozwolą graczom tworzyć własne klocki Lego Fortnite wyspy. Epic i Lego ogłosiły te narzędzia podczas środowej konferencji twórców gier w San Francisco.

W edytorze Unreal Editor dostępnych jest teraz wiele zasobów Lego Fortnite, a także cztery szablony do zabawy. Dodatkowo Lego stworzyło również trzy własne klocki Lego Fortnite wyspy: Lego Prop Hunt, gra Lego polegająca na polowaniu na rekwizyty w stylu chowanego w centrum handlowym; Lego Battle Arena, zawody o tematyce ninja; oraz Lego Cat Island Adventure, wyspa, na której Twoim zadaniem jest zaopiekowanie się słodkim małym kotkiem. Wszystko zbudowane z Lego Fortnite muszą mieć ocenę ESRB E10+ lub PEGI 7 — w zasadzie muszą być zgodne z Lego Fortnitezasady przyjazne rodzinie.

Są to dodatkowo Lego Raft Survival i Lego Obby Fun od lutego.

„Dzisiejsze ogłoszenie to niezwykle ważny krok w naszej demokratyzacji kreatywności i oddaniu mocy marki LEGO w ręce twórców jak nigdy dotąd” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor ds. zabawy i rozwoju twórców Lego Game, Kari Vinther Nielsen. „Chcemy, aby dzieci i rodziny mogły cieszyć się mnóstwem zabawnych i wciągających zabaw w Fortnite, a potencjał, jaki ta wiadomość oferuje twórcom, jest niezwykle ekscytujący — nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co wszyscy zbudują i jak bardzo społeczność cieszy się twórczością.”

Lego Fortnite zostało wprowadzone na rynek pod koniec 2023 roku i od tego czasu stale się rozwija, stanowiąc część oferty Lego Inwestycja o wartości 1 miliarda dolarów Fortnite twórca Epic Games.

Chociaż Fortnite ma miliony mniej graczy niż Roblox — Odpowiednio 70 milionów do 250 milionów graczy — Celem Epic jest zostanie kolejnym liderem w zakresie treści generowanych przez użytkowników. Zapewnienie graczom możliwości tworzenia własnych gier i doświadczeń oznacza Fortnitetak jak Roblox, to coś więcej niż tylko gra. To platforma. Aby zachęcić graczy do tworzenia FortniteEpic daje 40% swoich przychodów netto z powrotem do twórców w ramach tak zwanej „Ekonomii twórców 2.0”. Epic wystawia płatności na podstawie „popularności, zaangażowania, utrzymania, [and] przyciąganie nowych graczy” – wiceprezes wykonawczy Epic ds Fortnite Saxs Persson powiedział w 2023 r.

Reklama

Inwestycja firm Epic i Lego w treści generowane przez użytkowników dla Lego Fortnite to kolejny poważny impuls do podejmowania wyzwań takich jak Roblox I Minecraft, i być może znak tego, co ma nadejść w przyszłości — szersze inwestycje branży w nowy sposób tworzenia. Adoptuj mnie twórca i programista Roblox Josh Ling powiedział GameDiscover.co w maju 2023 r że szersza branża gier wideo „niewiele” rozumie treści tworzone przez użytkowników Minecrafta, FortniteI Roblox.

„W ostatni weekend w Robloxie grało jednocześnie 8 milionów graczy” – powiedział Ling. „Dwie najlepsze gry Roblox regularnie mają pół miliona [CCU] każdy. Myślę, że większość ludzi uważa, że ​​te platformy są niedopracowane i rozumiem to: Minecrafta to dziurkowanie blokowe, Fortnite czy Naruto uderza w siatkę i średnią Roblox gra ma estetykę gry Lego na PS2. Ale to są prawdziwe platformy z prawdziwymi graczami — prawdziwe zestawy narzędzi, które oferują prawdziwą wartość. Roblox‘S [integrated development environment] jest bliżej Unity niż Scratch czy Twine.

klocki Lego Fortnite to oczywistość w przypadku treści tworzonych przez twórców — budowanie z cegieł doskonale przekłada się na środowisko cyfrowe — a nowe narzędzia firmy Epic oznaczają, że Fortnite może na tym zyskać.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment