Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego


W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej.

Przewiń do przodu o 24 godziny, a aplikacja zniknie, pobrana z App Store. Nie jesteśmy jednak pewni dlaczego. Być może emulatory ładujące ROM są w rzeczywistości niedozwolone i ten się prześlizgnął. Może być też tak, że iGBA była po prostu klonem projekt open source GBA4iOSi został wypchnięty do sklepu bez pozwolenia i odpowiedniej licencji.

– mówi Joe Rossignol z MacRumors Apple powiedział mu, że aplikacja została usunięta ze względu na spam i naruszenia praw autorskich.

Niestety, nie jest to zbyt jasne i nadal pozostawia otwarte pytanie, czy emulatory ROM są dopuszczalne w oczach App Review, czy nie.

Naruszenie praw autorskich mogło zostać uznane za uzasadnione, ponieważ Twórca GBA4iOS, Riley Testut skarżył się, że iGBA zdarła swój kod i zasoby. (Jedyną znaczącą zmianą między iGBA i GBA4iOS było dodanie reklam). Jednak mogła ona zostać podniesiona ze względu na możliwe implikacje piractwa związane z emulatorami ROM jako kategorią.

Reklama

W tym momencie po prostu nie wiemy. Zmiany Apple w regulaminie App Store wspomniały o emulatorach w odniesieniu do zbioru gier w jednej aplikacji; nie określa wyraźnie, czy aplikacja może zawierać funkcję importowania i ładowania pamięci ROM.

Wypuszczenie iGBA było mocnym dowodem na to, że faktycznie było dozwolone, ale teraz zostało odrzucone z niejasnych powodów i znów wracamy do punktu wyjścia. Byłoby miło, gdyby wytyczne App Review jednoznacznie określały stanowisko Apple w sprawie emulatorów, w taki czy inny sposób.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...

Jak oglądać serial komediowy Próbowanie na Apple TV+

Dzisiaj, AppleTV+ Premiera czwartego sezonu brytyjskiego oryginalnego serialu komediowego Próbować, z udziałem Rafe’a Spalla i Esther Smith. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu...
Advertisment