Emulator gry PPSSPP jest teraz dostępny w sklepie iOS App Store


Widzieliśmy wiele emulatorów gier pojawiających się w App Store po tym, jak Apple zmienił swoje wytyczne, zezwalając na takie oprogramowanie. Po wydaniu DeltaGamma i RetroArch, popularny PPSSPP (emulator PSP) jest teraz dostępny w App Store dla użytkowników iOS.

PPSSPP jest dostępny na iPhone’a i iPada

Dla niezaznajomionych: PPSSPP to wieloplatformowy emulator PSP typu open source, dostępny dla systemów macOS, Windows, Linux, Android i innych. Teraz, gdy emulatory gier są dozwolone w App Store, programiści oficjalnie wprowadzili PPSSPP na iPhone’a i iPada bez polegania na jailbreaku lub sideloadingu.

„Po prawie 12 latach PPSSPP został wreszcie zatwierdzony do użytku w sklepie iOS App Store! Dziękujemy Apple za złagodzenie swoich zasad i zezwolenie na korzystanie ze sklepu z emulatorami konsol do gier retro” stwierdzili programiści w poście na blogu.

Jednak chociaż Apple udostępnia teraz emulatory gier w App Store, iOS nadal ma pewne ograniczenia techniczne dla tego typu aplikacji. Na przykład aplikacje innych firm nie obsługują kompilacji JIT (Just-In-Time), co wpływa na wydajność emulacji w niektórych grach. Inne ograniczenia, takie jak brak obsługi klawiatury Magic Keyboard w iPadzie, zostaną rozwiązane w przyszłości.

Na początku tego tygodnia widzieliśmy także premierę innych emulatorów gier na iOS: RetroArch I Gamma. Chociaż Gamma jest tylko emulatorem gier na PlayStation 1, RetroArch działa również z większością konsol Nintendo, w tym N64, SNES, Game Boy i Nintendo DS.

Reklama

Jeśli chodzi o PPSSPP, możesz teraz pobrać ją bezpłatnie w App Store. Jest też płatna wersja „Gold” z dodatkowymi funkcjami dostępna za 4,99 USD.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...

Oferty z okazji Dnia Pamięci Apple 9to5Mac

Oferty Apple z okazji Dnia Pamięci są już dostępne. Zbliża się weekend z okazji Dnia Pamięci, a to oznacza, że ​​śledzimy więcej...
Advertisment