Emulator gier wideo Apple TV RetroArch jest już dostępny


Nakładka na emulację gier wideo RetroArch była wydany w sklepie iOS App Store wczoraj, obok popularnych Emulator PSP PPSSPP (sam w sobie rdzeń dostępny w RetroArch).

Podczas gdy popularny i bardziej elegancki emulator Delta emuluje obecnie sześć konsol Nintendo dla systemu iOS, nieco nieporęczny interfejs użytkownika RetroArch zapewnia obsługę szalonych 78 (!) emulatorów obejmujących szeroką gamę konsol i systemów komputerowych. Ale oferuje także inną godną uwagi funkcję: jest to pierwszy emulator wydany dla sklepu Apple tvOS App Store, jak zauważył Sędzia Zygmunt MacStories.

A to wszystko za sprawą historycznej zmiany polityki Apple. W marcu firma wydała aktualizację iOS, która zawierała koncesje na zgodność z unijną ustawą o rynkach cyfrowych (DMA), która zmusiła technologicznego giganta do otwarcia swojej platformy na alternatywne rynki aplikacji w Europie. Oczywiście jednym z powodów, dla których użytkownik może wyjechać poza otoczony murem ogród Apple, jest zakup emulatora gier wideo, a firma Apple zmieniła wieloletnią politykę, zezwalając miesiąc później na korzystanie z emulatorów gier wideo, aby zapobiec takiej ewentualności.

Przed wydaniem RetroArch technicznie możliwe było używanie emulatorów gier na Apple TV za pośrednictwem AirPlay, skutecznie przesyłając Deltę do Apple TV. Jednak natywna obsługa oznacza brak opóźnień podczas przesyłania i możliwość korzystania z prawdziwego gamepada zamiast śliskiego szklanego ekranu telefonu. Dzięki RetroArch będziesz mógł grać w gry z klasycznych systemów Sega, takich jak Master System, Genesis i Saturn, a także z bardziej znanych konsol, takich jak Nadzór Watary.

W miarę jak dostęp do emulatorów gier wideo staje się prostszy, a sprzęt jest w stanie zapewnić większą jakość wrażeń – na przykład granie w gry Sega Genesis na Apple TV – społeczność emulatorów i platformy, na których są one dystrybuowane, tworzą moment podobny do iPoda we wczesnych latach dziejów. Istniała technologia umożliwiająca odtwarzanie plików MP3, ale dopiero po wydaniu iPoda stała się ona głównym nurtem. A kiedy odtwarzanie plików MP3 stało się łatwe, kwestia, skąd wziąłeś te wszystkie pliki MP3, na zawsze zmieniła dystrybucję muzyki, najpierw w sklepie iTunes Store, a później w usługach przesyłania strumieniowego, takich jak Spotify.

Możesz znaleźć RetroArch, DeltaI PPSSPP dzisiaj w App Store. A jeśli masz na to ochotę, daj nam znać w komentarzach, czy chcesz używać Apple TV do gier retro. (Mogę polecić Żaba, której bije dzwon?)

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment