Elon Musk wciąż upiera się, że strzelec z Teksasu ze swastyką nie jest zwolennikiem białej supremacji


W wywiadzie dla CNBC we wtorek wieczorem Elon Musk bronił rozpowszechniania teorii spiskowych na temat śmiertelnej strzelaniny w Teksasie na początku tego miesiąca.

9 maja grupa badawcza wywiadu open source Bellingcat opublikowała historię z szczegóły dotyczące strzelca co wskazywało, że wyznawał poglądy białej supremacji i neonazistów. Historia Bellingcat obejmowała posty w mediach społecznościowych z rosyjskiej sieci społecznościowej Odnoklassniki, które prowadziły do ​​strzelca, w tym zdjęcia przedstawiające duży tatuaż ze swastyką i kamizelkę kuloodporną z RWDS (prawicowy szwadron śmierci, skrajnie prawicowy slogan) skrawek. Departament Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu też powiedział że strzelec wykazywał oznaki wyznawania ideologii neonazistowskiej, a urzędnik powiedział, że „miał łaty. Miał tatuaże.

Ale na Twitterze 9 maja Musk odpowiedział na prymitywnego mema kwestionującego szczegóły dotyczące strzelca, twierdząc, że Bellingcat „dosłownie specjalizuje się w operacjach psychologicznych” i mówi, że „jest to albo najdziwniejsza historia w historii, albo bardzo zły psychopata!”

David Faber z CNBC zapytał go o ten tweet w wywiadzie we wtorek wieczorem. „Myślę, że zostało to błędnie przypisane jako akcja białej supremacji” – powiedział Musk. „Dowodem na to była jakaś nieznana rosyjska strona internetowa, o której nikt nigdy nie słyszał i która nie miała obserwujących. Firmą, która to znalazła, był Bellingcat. A czy wiesz, co to jest Bellingcat? psiopsy”. W swojej historii Bellingcat zauważa, że ​​w rzeczywistości nie odkrył profilu; jego istnienie było pierwsze zgłoszone przez The New York Times.

Musk dodał: „Mówię, że myślałem, że przypisywanie tego białej supremacji było bzdurą. I że informacje na ten temat pochodzą z mało znanej rosyjskiej strony internetowej i zostały w jakiś magiczny sposób znalezione przez Bellingcat, firmę zajmującą się psychopsami”. Raport Bellingcat opisuje znalezienie profilu poprzez dopasowanie kont do daty urodzenia strzelca. Konto opublikowało zdjęcia dokumentów tożsamości, w tym mandatu za przekroczenie prędkości i karty pokładowej, która zawierała nazwisko strzelca.

Komentarze Muska na temat strzelaniny były częścią eskalacji serii komunikatów, które odzwierciedlają prawicowe argumenty. W wywiadzie podobnie bronił komentarze twierdzące miliarder i filantrop George Soros, częsty cel antysemickich teorii spiskowych, „nienawidzi ludzkości”. W zeszłym roku udostępnił również a powszechnie odrzucana teoria spiskowa o motywach ataku na męża Nancy Pelosi, Paula Pelosi. Później w wywiadzie dla CNBC powtórzył swoje zaprzeczenie, że strzelec miał poglądy białej supremacji:

Faber: Nawiasem mówiąc, nie ma dowodu, że nie był [a white supremacist]

Musk: Powiedziałbym, że nie ma na to żadnego dowodu.

Fabera; I to jest debata, do której chcesz się dostać na Twitterze?

Musk: Tak. Ponieważ nie powinniśmy przypisywać rzeczy białej supremacji, jeśli jest ona fałszywa.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Usługa przeciwdziałania nękaniu Block Party opuszcza Twittera w związku ze zmianami w interfejsie API

Block Party, usługa przeciwdziałająca nękaniu, zaprojektowana w celu zwalczania obraźliwych treści na Twitterze, to najnowsza aplikacja innej firmy, która opuszcza platformę w świetle...

Co to jest kalibracja baterii na Androidzie i dlaczego warto to zrobić

Smartfony z Androidem i słaba żywotność baterii to niekończący się romans. Pomimo wysiłków firm zajmujących się smartfonami, aby poprawić wydajność baterii poprzez...

Lian Li przedstawia GALAHAD II TRINITY AIO i UNI FAN

Lian Li zaprezentował również nowe portfolio rozwiązań all-in-one (AIO) do chłodzenia cieczą oraz nowe wentylatory. Nazywana serią GALAHAD II TRINITY obejmuje trzy...
Advertisment