Elon Musk ujawnia robota Optimus podczas Dnia AI 2022


Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, ujawnił prototyp humanoidalnego robota, który, jak powiedział, wykorzystuje oprogramowanie AI firmy, a także czujniki, które zasilają jego zaawansowane funkcje wspomagania kierowcy. Na początku prezentacji Tesli 2022 AI Day Musk przyznał, że w zeszłym roku mieli „faceta w garniturze”, ale dziś obiecał coś znacznie bardziej imponującego.

Robot został zaprezentowany podczas Tesli AI Day, a przedstawiciele stwierdzili, że wykorzystuje tę samą technologię, która umożliwia beta pełną samodzielną jazdę w samochodach Tesli. Według Muska może zrobić więcej, niż pokazano, ale „pierwszy raz, gdy chodził bez smyczy, miał miejsce dziś wieczorem na scenie”. Musk powiedział, że ich celem jest cena „prawdopodobnie mniejsza niż 20 000 USD”.

Tylne drzwi sceny otworzyły się, ukazując zdekonstruowanego Optimusa, który podszedł do przodu i wykonał ruch taneczny „podnieś dach”. Musk przyznał po złożeniu wniosku, że chcieli go zabezpieczyć i nie wykonywać zbyt wielu ruchów na scenie i „upaść płasko na twarz”.

„Będzie to fundamentalna transformacja cywilizacji, jaką znamy”. powiedział Piżmo.

Następnie firma pokazała kilka klipów wideo robota wykonującego inne zadania, takie jak podnoszenie pudeł. Następnie zespół Tesli wypuścił kolejny prototyp, którego nadwozie jest w pełni zmontowane, ale nie w pełni funkcjonalne.

Piżmo po raz pierwszy ogłoszone „Tesla Bot” podczas zeszłorocznego AI Day, obiecując, że będzie „przyjazny” i potencjalnie zrewolucjonizuje linię montażową i działalność produkcyjną firmy.

Reklama

Robot Tesla „Optimus” na AI Day 2022
Obraz: Tesla

Musk wcześniej ostrzegał swoich fanów, aby nie spodziewali się, że prototyp będzie wyglądał jak błyszczący, czarno-biały rendering pokazany po raz pierwszy na zeszłorocznej imprezie. Ale nie brakowało szumu, a Musk nazwał robota „najważniejszym rozwojem produktu, jaki robimy w tym roku” i przewiduje, że będzie miał potencjał, by „z czasem stać się bardziej znaczący niż branża motoryzacyjna”.

Przyszłe zastosowania mogą obejmować gotowanie, ogrodnictwo, a nawet partnerzy seksualni „dziewczyna-kot”powiedział Musk, jednocześnie twierdząc, że produkcja może ruszyć już w przyszłym roku.

W dniach poprzedzających Dzień AI, ostrzegali eksperci od robotyki przeciwko kupowaniu zbyt wielu roszczeń Muska. Zauważyli, że inne firmy są znacznie dalej w rozwoju robotów, które mogą chodzić, biegać, a nawet skakać – ale żadna z nich nie twierdzi, że jest bliska zastąpienia ludzkiej pracy.

Historia Tesli jest zaśmiecona fantazyjnymi pomysłami, które nigdy się nie sprawdziły – jak zasilana energią słoneczną sieć Supercharger, wymiana bateriilub zrobotyzowane ładowarki w kształcie węża — więc nikt nie zgaduje, czy gotowy do produkcji Tesla Bot kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Ale firma jest tam, gdzie jest dzisiaj, z czystej woli Muska. A ujawnienie prototypowej wersji robota z pewnością wzmocni twierdzenia Muska, że ​​Tesla jest „największą na świecie firmą robotyczną”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przebudzenie Smoczych Wysp — World of Warcraft: Dragonflight jest już dostępne

World of Warcraft: Dragonflight, dziewiąty dodatek do cieszącej się uznaniem krytyków sieciowej gry fabularnej dla wielu graczy firmy Blizzard Entertainment, jest już dostępny!...

Historia sprawy Roe przeciwko Wade

The Podcasty Apple Ogłoszono zwycięzcę nagrody za rok 2022. Jabłko nazwane Wolno palący jako program roku, za omówienie historii przełomowej sprawy dotyczącej...

Today’s game developers grew up with gender diversity in early RPGs

My parents treated me to a bowl cut and The Lion King after I told them who I was, so it...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!