Elon Musk sprowadzi najgorszych ludzi w Internecie z powrotem na Twittera


Decyzja o odwróceniu lat pracy moderacyjnej na Twitterze skutecznie niweczy pierwotną obietnicę Muska: stworzyć zróżnicowaną radę, która pomogłaby w podejmowaniu poważnych decyzji moderacyjnych. Musk wycofał się z tego pomysłu, obwiniając później „grupy aktywistów politycznych/społecznych” za zerwanie rzekomej „umowy” – twierdzenie, którego nikt nie zweryfikował a reklamodawcy zaprzeczają. Twitter spędził wiele ciężko zarobionych lat na usuwaniu użytkowników z serwisu, a wiele wydanych przez niego zakazów było związanych z przerażającymi nadużyciami, nękaniem i dezinformacją.

Ankieta okazała się strzałem w dziesiątkę, a 72,4% respondentów głosowało „tak” w sprawie odbanowania kont z puli nieco ponad 3 milionów głosów. To nie jest jasne kto głosował; Musk przez długi czas próbował wymigać się od kupowania Twittera, opierając się na twierdzeniach, że usługa jest wypełniona botami i nieautentycznymi kontami.

Nadal nie jest jasne, które konta zostaną przywrócone. Musk powiedział, że konta, które „złamały prawo lub zajmowały się rażącym spamem”, nie wrócą. Ale łamanie prawa to niezwykle wysoka poprzeczka dla umiaru, ponieważ większość ludzi nie łamie prawa, będąc po prostu okropnymi ludźmi. Nawet Musk określił pewne minimalne standardy; podczas gdy on spędził dużo czasu zajmując się prawicowymi skargami, zasygnalizował sprzeciw do pomysłu wpuszczenia kogoś takiego jak Alex Jones z powrotem na swoją stronę internetową.

Niemniej jednak całkowite przywrócenie większości zawieszonych kont prawdopodobnie będzie miało ogromne i rozległe niezamierzone konsekwencje – szczególnie w regionach, w których możliwości moderacji i zgodności Twittera zostały wypatroszone przez nowego lidera firmy.

Elon Musk rozpoczął swoje panowanie na Twitterze, deklarując, że „komedia jest legalna”. Teraz wydaje się, że prawie wszystko jest dozwolone.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przebudzenie Smoczych Wysp — World of Warcraft: Dragonflight jest już dostępne

World of Warcraft: Dragonflight, dziewiąty dodatek do cieszącej się uznaniem krytyków sieciowej gry fabularnej dla wielu graczy firmy Blizzard Entertainment, jest już dostępny!...

Historia sprawy Roe przeciwko Wade

The Podcasty Apple Ogłoszono zwycięzcę nagrody za rok 2022. Jabłko nazwane Wolno palący jako program roku, za omówienie historii przełomowej sprawy dotyczącej...

Today’s game developers grew up with gender diversity in early RPGs

My parents treated me to a bowl cut and The Lion King after I told them who I was, so it...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!