Elon Musk przewiduje, że X zastąpi banki w 2024 r


Elon Musk chce, aby X był centrum Twojego finansowego świata i zajmował się wszystkim, co dotyczy pieniędzy. Oczekuje, że te funkcje zostaną uruchomione do końca 2024 r., powiedział pracownikom X podczas konferencji wszystkie ręce wzywają w czwartekmówiąc, że ludzie będą zaskoczeni „jak potężną jest moc”.

„Kiedy mówię o płatnościach, mam na myśli całe czyjeś życie finansowe” – powiedział Musk, zgodnie z nagraniem spotkania uzyskanym przez Krawędź. „Jeśli chodzi o pieniądze. Będzie na naszej platformie. Pieniądze, papiery wartościowe czy cokolwiek innego. To nie jest tak, że wysyłam 20 dolarów znajomemu. Mówię o tym, że nie będziesz potrzebować konta bankowego.

Dyrektor generalna X, Linda Yaccarino, powiedziała, że ​​firma widzi w tym „pełną szansę” w 2024 r. „Byłoby w szoku, gdyby nie wdrożyliśmy tego do końca przyszłego roku” – powiedział Musk.

Musk chce pokonać PayPal za pomocą poradnika PayPal, który napisał dwie dekady temu

Firma jest obecnie pracujący w sprawie zablokowania licencji na przesyłanie pieniędzy w całych Stanach Zjednoczonych, aby umożliwić świadczenie usług finansowych. Musk powiedział pracownikom w czwartek, że ma nadzieję pozyskać pozostałe potrzeby X w „najbliższych kilku miesiącach”.

Musk omawiał już swoje plany przekształcenia X w centrum finansowe. Zmienił nawet nazwę Twittera na cześć swojego banku internetowego z czasów boomu internetowego, X.com, która ostatecznie stała się częścią PayPal. On wcześniej powiedziane platforma oferowałaby wysokodochodowe rachunki rynku pieniężnego, karty debetowe, czeki i usługi pożyczkowe, mając na celu umożliwienie użytkownikom „wysyłania pieniędzy w dowolne miejsce na świecie natychmiastowo i w czasie rzeczywistym”.

Reklama

Musk wyraźnie myśli o pierwotnym planie dla X.com. „Mapa drogowa dotycząca produktu X/PayPal została napisana przeze mnie i Davida Sacksa w lipcu 2000 r.” – powiedział Musk podczas czwartkowej wewnętrznej rozmowy telefonicznej z firmą X. „I z jakiegoś powodu PayPal, kiedy stał się eBayem, nie tylko nie zaimplementował reszty listy, ale wręcz wycofał kilka kluczowych funkcji, co jest szalone. Zatem PayPal jest w rzeczywistości mniej kompletnym produktem niż ten, który wymyśliliśmy w lipcu 2000 roku, a więc 23 lata temu”.

Przekształcenie X w bogate centrum usług finansowych wiąże się bezpośrednio z celem Muska, jakim jest stworzenie platformy w „aplikację do wszystkiego”, podobne do superaplikacji, takich jak WeChat w Chinach, które oferują dostęp do zakupów, transportu i nie tylko.

Aby to osiągnąć, Musk musi jednak stawić czoła poważnym wyzwaniom. Przekonanie ludzi, dlaczego potrzebują takiej platformy, to jedno. Nakłonienie ich, aby zaufali X w całym swoim życiu finansowym, to kolejna sprawa.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

GTA VI: wszystkie wieści na temat kolejnej odsłony Rockstara w serii Grand Theft Auto

Rockstar jest wreszcie gotowy do występu GTA VI wyjechać w świat. Od premiery gry minęła dekada i dwie generacje konsol GTA V....

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...
Advertisment