Elon Musk nazywa iOS 18 „naruszeniem bezpieczeństwa” związanym z integracją ChatGPT i twierdzi, że zakaże używania urządzeń Apple w Tesli


iOS 18 zawiera szereg nowych funkcji Apple Intelligence, a także integrację z ChatGPT w zakresie generowania obrazów i pomocy w pisaniu. Użytkownicy mogą na przykład opcjonalnie przekazywać swoje żądania Siri do ChatGPT.

Elon Musk właśnie usłyszał wieści o iOS 18 i zastanawia się nad swoimi wzniosłymi myślami. Opisuje integrację OpenAI jako „niedopuszczalne naruszenie bezpieczeństwa” i grozi zakazem używania urządzeń Apple w jego firmach, w tym Tesla, SpaceX i X.

Dyrektor techniczny kontynuował, że goście będą musieli oddać swoje telefony Apple po przybyciu do jego firm, wraz z urządzeniami przechowywanymi w klatce Faradaya.

Nie jest jasne, czy Musk oglądał ogłoszenie Apple AI podczas przemówienia WWDC, czy też reaguje spontanicznie. Musk oczywiście obsługuje xAI, który jest bezpośrednim konkurentem OpenAI.

Prawdą jest, że ChatGPT jest głęboko zintegrowany z iOS 18, ale tylko wtedy, gdy użytkownik wyrazi wyraźną zgodę. Poza wygodniejszym dostępem, różnica w porównaniu z pobieraniem aplikacji ChatGPT z App Store jest niewielka.

Reklama

Klienci mogą korzystać z funkcji ChatGPT w systemie iOS w ramach bezpłatnej warstwy ChatGPT-4o lub wykupić płatny dostęp do subskrypcji ChatGPT Plus i zalogować się na swoje konto. Apple oświadczyło, że w przyszłości będzie również integrować rozwiązania innych zewnętrznych dostawców modeli sztucznej inteligencji.

(Wyobrażamy sobie, że oprócz ścisłego przestrzegania przez firmę Apple zasad prywatności i bezpieczeństwa klienci korporacyjni będą mogli blokować korzystanie z funkcji ChatGPT i Apple Intelligence za pomocą standardowych mechanizmów kontrolnych MDM.)

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment