Elon Musk mówi „zejdź z tego gówna związanego z pracą z domu”


W wywiad wyemitowany w CNBCElon Musk nazwał pracę zdalną „moralnie złą” i „bzdurą”, argumentując, że jest niesprawiedliwa w stosunku do tych pracowników, którzy nie mogą pracować z domu.

Musk, który zakazał pracy zdalnej na Twitterze po przejęciu firmy, nie wahał się podzielić swoją pogardą dla zasad pracy z domu. Ale w wywiadzie Musk był bardziej ożywiony niż zwykle, argumentując, że praca zdalna przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

„Głęboko wierzę, że ludzie muszą być bardziej produktywni, kiedy są osobiście” — powiedział Davidowi Faberowi z CNBC.

„Głęboko wierzę, że ludzie muszą być bardziej produktywni, gdy są osobiście”

Musk narzucił Tesli surową politykę powrotu do biura w czerwcu 2022 roku, ostrzegając ich, że stracą pracę, jeśli odmówią. Pracownicy musieliby spędzać w biurze co najmniej 40 godzin tygodniowo; cokolwiek mniej byłoby „telefonem”.

Tesla była bardziej otwarta na pracę zdalną przed pandemią, pracownicy powiedzieli CNBC. Ale po covid, Musk zajął twarde stanowisko przeciwko pracy zdalnej, a także innym środkom zapobiegawczym, takim jak noszenie masek. Firmie brakowało również miejsca i zasobów, aby sprowadzić wielu pracowników z powrotem do swoich biur w San Francisco.

Reklama

Po przejęciu Twittera Musk wyznaczył tę samą surową politykę, podobnie jak zwalniał trzy czwarte siły roboczej. Podczas wtorkowego wywiadu stał się niezwykle ożywiony, gdy David Faber z CNBC od niechcenia odniósł się do tej polityki.

„Zejdź z cholernego moralnego konia z bzdurami o pracy z domu”, powiedział Musk, „ponieważ proszą wszystkich innych, aby nie pracowali z domu, podczas gdy oni to robią”.

Następnie argumentował, że ponieważ ludzie, którzy dostarczają żywność i budują domy, nie mogą pracować z domu, pracownicy biurowi też nie powinni, nazywając tę ​​decyzję „pomieszaną” i „kwestią moralną”.

„Jeśli chcesz pracować w Tesli, chcesz pracować w SpaceX, chcesz pracować na Twitterze – musisz codziennie przychodzić do biura” – powiedział.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment