Elon Musk mówi, że Stany Zjednoczone powinny „pozbyć się wszystkich” dotacji rządowych


Elon Musk powiedział w poniedziałek na Wall Street Journal Szczyt CEO że uważa, że ​​Stany Zjednoczone nie potrzebują ustawy o infrastrukturze wydanej przez administrację Bidena – ani żadnych dotacji rządowych, jeśli o to chodzi. „Po prostu usuń je wszystkie” – powiedział.

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX powiedział podczas wywiadu, że jest zaniepokojony deficytem federalnym. „Wydaliśmy tak dużo pieniędzy… deficyt budżetu federalnego jest szalony”, powiedział.

„Powiedziałbym… może cały rachunek. Nie przepuszczaj tego, to moja rekomendacja – powiedział Musk.

Musk zwrócił uwagę, że Tesla od ponad roku sprzedaje swoje samochody elektryczne w Stanach Zjednoczonych bez federalnej ulgi podatkowej w wysokości 7500 USD, nie uderzając w popyt. Większość innych producentów samochodów, z wyjątkiem General Motors, nadal kwalifikuje się do kredytu.

Część planu infrastrukturalnego Bidena „Odbuduj lepiej” zawiera obecnie postanowienie o przedłużeniu tego kredytu i dodaniu kolejnej dotacji na pojazdy elektryczne produkowane przez pracowników związkowych, choć nadal musi przejść przez senat. Musk wyszydzał w ostatnich miesiącach kredyt skoncentrowany na związku i nazwał Bidena „marionetką” United Auto Workers.

Reklama

Musk powiedział również, że nie uważa, że ​​rząd USA powinien przekazywać dotacje dla rozbudować infrastrukturę ładowania — chociaż przepis ten znajduje się w ustawie o infrastrukturze, którą Biden już podpisał.

„Czy potrzebujemy wsparcia dla stacji benzynowych? My nie. Więc nie ma takiej potrzeby – powiedział Musk.

Tesla obsługuje obecnie ponad 3000 stacji ładowania z około 30 000 złączami na całym świecie, ale planuje to otworzyć tę sieć dla innych pojazdów elektrycznych kiedyś w najbliższej przyszłości.

Firmy Muska przez lata korzystały z wielu różnych dotacji federalnych i stanowych, a rząd jest głównym klientem SpaceX (chociaż SpaceX wygrał wiele z tego biznesu, dramatycznie podcinając ceny uznanych graczy). Tesla również odniosła ogromny sukces w Chinach po otrzymaniu dużej pomocy od tamtejszego rządu centralnego. Musk powiedział w poniedziałek, że Tesla „nie przewidziała żadnych dotacji”, gdy firma była we wczesnych latach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Arctic przedstawia wentylatory P14 RGB i P14 A-RGB

ARCTIC, jeden z wiodących producentów niskoszumowych chłodnic i komponentów do komputerów PC, rozszerza portfolio wentylatorów RGB o 140 mm warianty serii P z...

Krzyk kończy dominację kasową Spider-Man: No Way Home w odrodzeniu serialu

Spider-Man: Bez drogi do domu wbił się w serca kinomanów, nie raz, nie dwa, ale trzy razy. Zmieniło wyobraźnię branży...

Walmart poważnie podchodzi do metawersu

Wygląda na to, że Walmart przygotowuje się do skoku w metawersum. Ostatnie zgłoszenia znaków towarowych wskazują, że firma chce ustanowić...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!