Elegancki koncepcyjny Vision Qe Infiniti przypomina pojazdy elektryczne, których nie wypuściło na rynek


Infiniti planuje wprowadzić na rynek swój pierwszy w historii pojazd elektryczny: supersportowego sedana typu fastback opartego na nowo ujawnionym koncepcie, który nazwał Vision Qe. Luksusowa marka Nissana zadebiutowała nowa koncepcja w tym tygodniu na japońskich targach Mobility Show 2023 i obiecał, że pewnego dnia pojawi się wersja produkcyjna.

Na przestrzeni lat Infiniti kilkakrotnie obiecywało wprowadzenie na rynek nowego pojazdu elektrycznego, ale jeszcze niczego nie wypuściło. W 2012 roku spółka matka Nissan miała nawet planować transformację jego pionierska platforma Leaf w wersję luksusową o mniej bulwiastym wyglądzie dla Infiniti, ale nigdy się nie pojawiła.

Żadne z nich nie przyniosło skutku i pomimo świetnej przewagi Nissana na rynku pojazdów elektrycznych dzięki Leafowi, dodał on jeszcze tylko jeden pojazd elektryczny, który jest obecnie aktywnie w sprzedaży: Ariya.

Na razie możesz cieszyć się wyrenderowanymi obrazami Vision Qe, który ma opadającą linię dachu, tył typu fastback i masywny przedni wlot powietrza z podświetlanym konturem. Infiniti zapowiedziało także Vision QXe, crossover o podobnym stylu i podobnie nieokreślonym oknie premiery.

Vision Qe byłby fajniejszy niż Infiniti, gdybyśmy wiedzieli, kiedy pojawi się wersja w świecie rzeczywistym.
Zdjęcie: Infiniti

Naturalnie jest on również ozdobiony logo Infiniti niedawno zaktualizowane logo, gdzie strzałka skierowana do wewnątrz nie przecina już punktu. Zamiast tego linie zbliżające się do środka logo znikają, zanim się zetkną, co ma lepiej odzwierciedlać „nieskończoną drogę do horyzontu”.

Reklama

Rozwój logo Infiniti na przestrzeni pokoleń.
Zdjęcie: Infiniti

Nikt nie mówi, że Infiniti musi wypuścić dowolny pojazd elektryczny lub niechlujnie wrzucić akumulator do Q50. Ale jest rok 2023 i producent samochodów nie zaczął budować prawdziwych samochodów elektrycznych, podczas gdy inne firmy od lat zajmują się rozwojem pojazdów elektrycznych.

Mercedes-Benz zbudował okropne pojazdy elektryczne na początku i w połowie 2010 roku jego linia klasy B (nie mieli nawet opcji szybkiego ładowania!). Ale od tego czasu stworzono pełną gamę samochodów elektrycznych i SUV-ów, w tym EQE I EQS, to są naprawdę dobre. Luksusowi rywale BMW, Mercedes-Benz, Cadillac, Audii nawet Lexusa mają dziś do zaoferowania co najmniej jeden pojazd elektryczny, podczas gdy Infiniti ma mgliste obrazy koncepcji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...

Thriller kryminalny o napadach, film Monk i więcej nowych programów telewizyjnych w tym tygodniu

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale telewizja nie zwalnia tempa. W tym tygodniu mamy dla Was wszelkiego rodzaju propozycje,...

Ta karta o wartości 1000 dolarów może przechowywać wiadomość w DNA

Przechowywanie danych DNA może wydawać się odległym rozwiązaniem. Ale startup o nazwie Biomemory przybliża to nieco do rzeczywistości dzięki wydanie nowych kart...
Advertisment