(EKWB) Nowa klasa chłodzenia – aktywne płyty tylne dla referencyjnych procesorów graficznych RTX 3080, 3090EK, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie chłodzenia komputerów, wprowadza nowatorski dodatek do linii EK-Quantum. Aktywna płyta tylna EK-Quantum Vector RE RTX3080 / 3090 stanowi uzupełnienie istniejących bloków wodnych EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 i aktywnie chłodzi tył referencyjnych układów GPU NVIDIA GeForce RTX 3080 i 3090.

EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 Aktywne płyty tylne
Aktywna płyta tylna EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 łączy blok wodny i aktywną część płyty tylnej z nowym terminalem, który zastępuje terminal magazynowy dostarczany z blokiem wodnym. W ten sposób cała obudowa wymaga tylko jednego wlotu i jednego wylotu, usuwając niepotrzebne dodatkowe przewody i redukując bałagan. Jest to najbardziej estetyczne i wydajne rozwiązanie, w którym Twój procesor graficzny jest umieszczony pomiędzy dwoma blokami wodnymi, umożliwiając maksymalne chłodzenie.

Zupełnie nowy Vector Active Backplate bezpośrednio chłodzi wszystkie hotspoty PCB znajdujące się z tyłu rdzenia GPU i VRM (moduł regulacji napięcia). W przypadku RTX 3090 chłodzona jest pamięć VRAM umieszczona z tyłu, natomiast płytka w GPU RTX 3080 jest chłodzona wokół zamontowanej z przodu pamięci VRAM. Ciecz chłodząca przepływa przez wszystkie te krytyczne obszary.

Te nowo opracowane aktywne płyty tylne są wyposażone w układ płetw z sześcioma szerokimi kanałami, co pozwala na bardzo niskie ograniczenie przepływu. To z kolei zapewnia ogólnie niższe temperatury, podczas gdy sama aktywna płyta tylna ma więcej niż wystarczającą powierzchnię do wymiany ciepła.

Podstawa aktywnej płyty tylnej jest obrabiana maszynowo CNC z niklowanej miedzi elektrolitycznej, podczas gdy górna część jest obrabiana maszynowo CNC z odlewanego akrylu podobnego do szkła lub czarnego acetalu POM. Reszta płyty tylnej jest wykonana z niklowanego lub anodowanego aluminium i nie styka się z cieczą. Te Vector Active Backplate posiadają również zaciski pasujące do górnej pokrywy – wersja Plexi ma akrylowy zacisk, podczas gdy acetalowy ma czarny zacisk acetalowy POM. Wodoszczelność zapewniają wysokiej jakości O-ringi z EPDM.

Zgodność
Aktywne płyty tylne EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 są kompatybilne z blokami wodnymi EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 stworzonymi do referencyjnego projektowania PCB. Aby uzyskać pełną listę kompatybilności, sprawdź Konfigurator chłodzenia EK.

Oświetlenie D-RGB na aktywnej płycie tylnej EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090
W modelu akrylowym estetyczna końcówka zawiera adresowalną taśmę LED D-RGB, natomiast model acetalowy nie posiada oświetlenia LED. Ta aktywna płyta tylna zawiera łącznie osiem indywidualnie adresowalnych diod LED RGB i jest kompatybilna z popularnymi technologiami synchronizacji RGB wszystkich głównych producentów płyt głównych. Strzałka na 3-pinowym złączu D-RGB LED powinna być wyrównana z oznaczeniem + 5V na złączu D-RGB (adresowalnym).

Reklama

Dostępność i ceny
Aktywne płyty tylne z serii EK-Quantum Vector RE RTX są produkowane w Słowenii, Europie i są już dostępne w przedsprzedaży za pośrednictwem EK Webshop lub Sieć dystrybutorów EK Partner w sugerowanej cenie detalicznej 134,90 EUR (z VAT). Oczekuje się, że ich wysyłka rozpocznie się na początku kwietnia 2021 r.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment