Ekskluzywna umowa Amazon i Rivian na elektryczne samochody dostawcze może nie potrwać dłużej


Według doniesień Rivian chce wycofać się z umowy dotyczącej wyłącznego dostarczania samochodów dostawczych do Amazon Dziennik Wall Street I CNBC. jako część transakcja zawarta w 2019 rinternetowy sprzedawca podpisał kontrakt na zakup 100 000 dostawczych samochodów dostawczych od Rivian, ale ponieważ Amazon podobno spełnia tylko minimalne zamówienie 10 000 pojazdów w tym roku, obaj renegocjują.

The warunki pierwotnej umowy powiedział, że Amazon będzie miał wyłączne prawa do elektrycznych samochodów dostawczych przez cztery lata po tym, jak Rivian dostarczył pierwszą partię pojazdów Rivian zaczął dostarczać w zeszłym roku. Jednak drobny druk stwierdza, że ​​Rivian może skrócić umowę na wyłączność, jeśli Amazon nie kupi 10 000 swoich pojazdów w każdym z pierwszych dwóch lat, w których Rivian zacznie je produkować.

Amazon powiedział to w listopadzie miał „ponad tysiąc” elektrycznych samochodów dostawczych realizacja dostaw dla firmy w 100 miastach w całych Stanach Zjednoczonych, w tym w Austin, Bostonie, Denver, Houston, Indianapolis, Las Vegas, Madison, Newark, Nowym Jorku i innych. Samochody dostawcze, które są wyposażone w takie funkcje, jak widoczność 360 stopni, zewnętrzne kamery i adaptacyjny tempomat, pomogły do ​​tej pory dostarczyć ponad 5 milionów paczek.

„Relacje, które mamy z Amazonem, są bardzo pozytywne”

Mimo WSJWedług raportu Amazon twierdzi, że umowa z Rivian pozostaje nienaruszona. „Chociaż nic się nie zmieniło w naszej umowie z Rivian, zawsze mówiliśmy, że chcemy, aby inni korzystali z ich technologii w dłuższej perspektywie, ponieważ posiadanie większej liczby elektrycznych pojazdów dostawczych na drogach jest dobre dla naszych społeczności i naszej planety” – powiedział rzecznik Amazona. Kate Scarpa napisała w oświadczeniu Krawędź.

„Nasze relacje z Amazonem zawsze były pozytywne – nadal ściśle ze sobą współpracujemy i radzimy sobie ze zmieniającym się klimatem gospodarczym, podobnie jak wiele firm” – mówi rzeczniczka Rivian Marina Norville w oświadczeniu przesłanym e-mailem do Krawędź. „Relacje, które mamy z Amazonem, są bardzo pozytywne”.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!