EK-Quantum Velocity² i Magnitude kompatybilne z nowymi procesorami Intel Raptor Lake Refresh 14. generacji


EK, wiodący producent wysokiej klasy sprzętu do chłodzenia cieczą, z radością ogłasza pełną kompatybilność bloków wodnych EK-Quantum Velocity² D-RGB 1700 i Magnitude 1700 z niedawno zaprezentowanymi procesorami Intel Raptor Lake Refresh 14. generacji i nadchodzącymi nowymi płytami głównymi Z790. Procesory z serii Raptor Lake odświeżanej są wyposażone w szybsze rdzenie, które zapewniają lepszą wielozadaniowość, gry, przesyłanie strumieniowe i nie tylko – do 6 GHz, z niezrównanym doświadczeniem podkręcania. Oczywiście wydajne rozwiązanie chłodzące jest najważniejsze, aby procesor mógł zwiększyć tak wysokie częstotliwości. Tutaj właśnie pojawiają się bloki wodne Quantum firmy EK.

Bloki wodne EK-Quantum Velocity² to pierwsza seria produktów EK, która jest kompatybilna z EK-Matrix7. Od chwili wprowadzenia na rynek ten innowacyjny produkt zdobył wiele wyróżnień za wzornictwo i wydajność. Te bloki wodne wykorzystują silnik chłodzący dostosowany do gniazda, aby zapewnić najlepszą wydajność i optymalny przepływ przy niskich ograniczeniach na każdej platformie. Ponieważ platforma Z790X oparta jest na gnieździe LGA1700, bloki wodne EK-Quantum Velocity² 1700 są w pełni kompatybilne z gniazdem procesora i geometrią IHS procesorów Intel Core Core 14. generacji. To samo dotyczy EK-Quantum Magnitude 1700, który idealnie pasuje do procesorów Raptor Lake Refresh.

EK-Quantum Velocity² D-RGB – 1700

W Velocity² wbudowany jest silnik chłodzący EK nowej generacji z blokiem wodnym procesora EK, precyzyjnie dostosowany do gniazda. Konstrukcja i połączenie ciśnienia montażowego i geometrii zimnej płyty odpowiadają IHS i układowi matrycy procesorów Intel LGA 1700 z gniazdem, zapewniając niskie ograniczenia przepływu hydraulicznego i doskonałą wydajność. Płyta chłodząca, precyzyjnie toczona na tokarce, skutecznie przykrywa IHS i wywiera optymalny nacisk na obszar matrycy.

Bloki wodne EK-Quantum Velocity² wykorzystują zgłoszony do opatentowania system montażu EK-Exact Mount opracowany w poszukiwaniu łatwego w użyciu, ale estetycznego mechanizmu montażowego. Składa się tylko z dwóch części – tylnej płyty i samego bloku wodnego – i jest przykręcany od tyłu, co pozwala uzyskać spójny i czysty wygląd przodu bez żadnych śrub zakłócających harmonię kształtu. System wykorzystuje wstępnie naprężone sprężyny ukryte w górnej części bloku wodnego, co pozwala użytkownikowi zakończyć instalację i uzyskać dokładny docisk montażowy za pomocą zaledwie kilku obrotów nakrętek skrzydełkowych.

Wersja LGA 1700 jest przeznaczona dla rodziny procesorów Intel Core 12., 13. i 14. generacji i jest dostępna w 7 wariantach:

  • Nikiel + Pleksi
  • Nikiel + acetal
  • Pełny nikiel
  • Nikiel + Tytan satynowy
  • Miedź + acetal
  • Nikiel + Złoto
  • Edycja Lignum – Orzech

Płyta chłodząca, wykonana z wysokiej jakości miedzi elektrolitycznej o czystości 99,99%, poddawana jest precyzyjnej obróbce w celu optymalizacji kontaktu i przenoszenia ciepła. Na miedź nakłada się niklowanie, z wyjątkiem wersji Miedź + Acetal, która posiada płytkę chłodzącą z czystej miedzi.

Reklama

EK-Matrix7
Certyfikowany jako produkt EK-Matrix7, EK-Quantum Velocity² jest zgodny ze standardem EK-Matrix7 – rasterem produktu, który rewolucjonizuje chłodzenie cieczą komputerów PC. Precyzyjne odstępy co 7 mm pozwalają zarządzać wysokością produktu i odległością portu, usprawniając wyrównanie produktu i redukując planowanie pętli oraz czas gięcia rur. Dzięki skrupulatnemu projektowaniu i planowaniu produktu entuzjaści chłodzenia cieczą mogą cieszyć się łatwym i przyjemnym procesem budowania komputera chłodzonego cieczą, przypominającym zabawę klockami-zabawkami.

EK – wielkość kwantowa 1700
Blok ten został specjalnie zaprojektowany dla procesorów Intel Core opartych na gnieździe LGA-1700. EK-Quantum Magnitude jest laureatem prestiżowej nagrody iF Design Award za odważne i odmienne podejście do mechanizmu mocowania bloku wodnego procesora. W odróżnieniu od innych konstrukcji do mocowania bloku wodnego, którymi zwykle jest czarna i zwykła płyta, konstrukcja podkreśla zintegrowaną trójwymiarową ramę w kształcie litery X z wysokiej jakości wykończeniami, które mocno utrzymują główny korpus na miejscu. Jednocześnie śruby przekształcają się w wyrafinowane detale konstrukcyjne.

Zgodność
Bloki wodne procesorów serii EK-Quantum Velocity² – 1700 i EK-Quantum Magnitude – 1700 są specyficzne dla gniazda i są kompatybilne tylko z procesorami Intel LGA 1700 – w szczególności z procesorami Intel Core 12., 13. i 14. generacji.

Dostępność i cena
Bloki wodne serii EK-Quantum Velocity² są produkowane w Słowenii w Europie i można je zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego EK i sieci partnerów handlowych. Poniższa tabela przedstawia sugerowaną przez producenta cenę detaliczną (MSRP) z uwzględnieniem podatku VAT.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment