Edifier podnosi wydajność dźwięku TWS dzięki zbalansowanym sterownikom armaturowym Knowles i mikrofonom MEMS


Firma Knowles Corporation połączyła siły z marką konsumencką Edifier, tworząc słuchawki douszne NeoBuds Pro 2 True Wireless Stereo (TWS). Nowa flagowa konstrukcja słuchawek dousznych TWS firmy Edifier podnosi poprzeczkę w zakresie najwyższej jakości bezprzewodowego dźwięku dzięki odbiornikom ze zbalansowaną armaturą (BA) Knowles RAN i technologii mikrofonów SiSonic MEMS. Nowe flagowe słuchawki douszne są pierwszymi, w których zastosowano opatentowany szerokopasmowy wielokanałowy ANC firmy Edifier.

Firma Knowles Corporation połączyła siły z marką konsumencką Edifier, tworząc słuchawki douszne NeoBuds Pro 2 True Wireless Stereo (TWS). Nowa flagowa konstrukcja słuchawek dousznych TWS firmy Edifier podnosi poprzeczkę w zakresie najwyższej jakości bezprzewodowego dźwięku dzięki odbiornikom ze zbalansowaną armaturą (BA) Knowles RAN i technologii mikrofonów SiSonic MEMS. Nowe flagowe słuchawki douszne są pierwszymi, w których zastosowano opatentowany szerokopasmowy wielokanałowy ANC firmy Edifier.

Aktualizując oryginalne NeoBuds Pro wprowadzone na rynek w 2022 r., słuchawki douszne Edifier NeoBuds Pro 2 przesyłają strumieniowo muzykę przez Bluetooth V5.3 w wysokiej rozdzielczości do 24 bitów/192 kHz, korzystając z najnowszego kodeka LHDC 5.0 HD promowanego przez firmę Savitech i Sojusz HWA. Ten kodek umożliwia adaptacyjne skalowanie szybkości transmisji bitów w zakresie 128 kb/s ~ 1000 kb/s, w celu dostosowania do rzeczywistych warunków pracy. Flagowy model zapewnia także inne opcje słuchania Bluetooth z obsługą LDAC i AAC. Ten wybór kodeków pozwala również na tryb gry o niskim opóźnieniu.

W odpowiedzi na rosnącą świadomość rynku w zakresie przestrzennej reprodukcji dźwięku, Edifier dodał obsługę najnowszego rozwiązania Savitech LHDC X Spatial Audio Solution, z obsługą osobistych HRTF i śledzenia głowy. Dzięki wbudowanemu żyroskopowi i akcelerometrowi NeoBuds Pro 2 mogą śledzić ruchy głowy użytkownika i zmieniać renderowanie sceny dźwiękowej w czasie rzeczywistym. Co więcej, w aplikacji Edifier Connect wyświetlane jest wizualizowane odbicie głowy, zapewniając użytkownikom wizualne odniesienie do doświadczenia.

 

Charakterystyczne słuchawki douszne z certyfikatem JAS High-Res Premium Audio zapewniają realistyczne szczegóły dźwięku i wysoką wydajność w całym zakresie częstotliwości, co jest możliwe dzięki połączeniu odbiornika Knowles RAN BA z wielomembranowymi dynamicznymi przetwornikami i kodowaniem dźwięku o wysokiej rozdzielczości. BA przesyła wyraźne częstotliwości wysokie do 40 kHz, podczas gdy dynamiczny przetwornik 10 mm zapewnia bogate, a jednocześnie precyzyjne basy i średnie tony. Cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) z aktywną zwrotnicą steruje każdym przetwornikiem, umożliwiając reprodukcję częstotliwości z dużą precyzją.

Reklama

Nowe słuchawki douszne NeoBuds Pro 2 to także pierwsze słuchawki wyposażone w szerokopasmową, wielokanałową aktywną redukcję szumów (ANC) firmy Edifier, wykorzystującą algorytmy redukcji szumów szerokopasmowej sztucznej inteligencji (AI) i konfigurujące cztery mikrofony na każdą słuchawkę. Konstrukcja ANC dodaje niezależny kanał ze sprzężeniem zwrotnym, który wykorzystuje zdolność redukcji szumów Knowles BA do hybrydowych kanałów ANC.

Konstrukcja mikrofonu 4+4 obejmuje również najnowszy analogowy mikrofon MEMS firmy Knowles Raptor (SPK01A0LR5H-1), który oferuje stosunek sygnału do szumu (SNR) na poziomie 72dB i tłumienie niskich częstotliwości (LFRO) na poziomie 17 Hz, co zapewnia doskonałą wydajność ANC i lepszą jakość połączeń głosowych. Współpracując z algorytmem AI, który filtruje hałas otoczenia, ta szerokopasmowa wielokanałowa implementacja ANC obsługuje eliminację szumów o głębokości -50 dB i szerokości pasma 5 kHz, a także tryb przezroczystości o wysokiej wierności.

The Preferowana krzywa reakcji słuchowej Knowlesa pokazuje, że słuchacze w każdym wieku i o różnych zdolnościach słyszenia preferują rozszerzone zakresy tonów wysokich. Aby spełnić preferencje słuchaczy na różnych rynkach, kluczowe znaczenie mają spersonalizowane możliwości słyszenia w ramach TWS. Uznając znaczenie niestandardowych wrażeń dźwiękowych, szczególnie na rynku TWS, słuchawki douszne NeoBuds Pro 2 wprowadzają zaawansowane funkcje personalizacji dźwięku dzięki multimodalnemu podwójnemu systemowi adaptacyjnemu AI firmy Edifier. Korzystając z intuicyjnej aplikacji mobilnej, użytkownicy mogą analizować swoje preferencje słuchowe i optymalizować dostosowaną do ich potrzeb podróż słuchową.

 

„Misją Edifier jest zawsze zapewnianie konsumentom dostępu do innowacyjnej, wysokiej klasy technologii audio w przystępnej cenie. Jesteśmy niezwykle podekscytowani wyruszeniem w tę podróż z Knowles Corporation, firmą utożsamianą z najnowocześniejszą technologią akustyczną i jakością” – mówi Stanley Wen, dyrektor ds. technologii w Edifier. „Współpraca z Knowles była decyzją zakorzenioną w naszej wspólnej pasji do przesuwania granic dźwięku i naszym zaangażowaniu w zapewnianie niezrównanych wrażeń słuchowych naszym użytkownikom. NeoBuds Pro 2, z integracją sterowników Knowles BA i mikrofonów MEMS oraz naszego opatentowanego szerokopasmowego multi- Projekt Channel ANC stanowi kamień milowy w technologii TWS i nie możemy się doczekać, jak na nowo zdefiniuje oczekiwania i ustanowi nowe standardy w branży.

„Edifier cieszy się dużym szacunkiem zarówno wśród konsumentów, jak i ekspertów w dziedzinie dźwięku za swoje zaangażowanie w innowacje dźwiękowe i podziela naszą misję zapewniania konsumentom wysokiej jakości, wszechstronnych i wyjątkowych wrażeń dźwiękowych” – dodaje Jon Kiachian, prezes MedTech i Specialty Audio w Knowles Corporation . „Współpraca z Edifier nad NeoBuds Pro 2 jest przykładem wysokich standardów, jakie Knowles wyznacza w zakresie projektowania dźwięku o wysokiej wydajności i nie możemy się doczekać dalszego wprowadzania w ich ramach innowacji”.

Słuchawki douszne NeoBuds Pro 2 zapewniają 22 godziny pracy na baterii dzięki szybkiemu ładowaniu przez USB-C i pozwalają użytkownikom cieszyć się 4 godzinami ciągłego użytkowania z ANC. W zestawie 7 par wkładek dousznych pasujących do wszystkich rozmiarów kanałów słuchowych, poprawiających skuteczność tłumienia hałasu i poprawiających komfort.

www.edifier.com

www.knowles.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...
Advertisment