Edge of Tomorrow to doskonała dekonstrukcja wielkości Toma Cruise’a


Nie ma innych gwiazdy filmowe, takie jak Tom Cruise. I pomimo litanii hitów w ciągu ponad 40-letniej kariery, nie ma lepszego filmu, który mógłby wyjaśnić jego sławę niż film z 2014 roku. Krawędź jutra.

Reżyser Doug Limanosadzony w przyszłości film akcji opowiadający o wojnie ludzkości z robotami, w którym Cruise odważnie przeciwstawia się typowi jako Cage, sztywny biurokrata w garniturze, przerażony, okrutny, tchórzliwyi prawie całkowicie niezdolny… przynajmniej na początku. Ale kiedy nagle zyskuje moc, aby zresetować się do określonego momentu, w którym umiera (i po krótkim szkoleniu pod okiem legendarnego bohatera wojennego Emily Blunt), powoli zaczyna uczyć się, jak walczyć, jak dowodzić i jak wygrać wojnę. wojna. To w zasadzie dzień świstaka z robotami, bronią i gigantycznymi mieczami.

Ale poza byciem niesamowicie porywającym filmem akcji – którym jest – Krawędź jutra to także niesamowita dekonstrukcja Cruise’a jako aktora. Przez lata ekranowym MO Cruise’a cechował niewymuszony urok i talent. Był genialnym prawnikiem, który wygrał sprawę niemożliwą do podjęcia w chwili, gdy zdecydował się przystąpić do procesu Kilku dobrych ludzibył rekinem bilardowym, który potrafił pokonać zawodowców Kolor pieniędzyi był najlepszym pilotem w szkole pełnej najlepszych pilotów Top Gun. Ale Krawędź jutra był pierwszym filmem, który pozwolił nam odbyć tajną podróż, którą Cruise spędził całą dekadę po zwiedzaniu: by wyglądać bez wysiłku wymaga ogromnej ilości pracy.

Krawędź jutra przypomina film zrobiony z materiału zza kulis. To kino wyczerpującej, niekończącej się ciężkiej pracy i determinacji w ciągłym udoskonalaniu, które możesz osiągnąć. Cage umiera raz po raz. Jego rozwój jako zbawiciela ludzkości jest, jak każdy inny rozwój, zdecydowanie nieliniowy. Czasami robi prawdziwe postępy, pokonując kilka metrów dalej na polu bitwy, zanim roboty go skoszą. Innym razem próbuje czegoś nowego i umiera szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Ale nawet w przypadku tych niepowodzeń widać charakterystyczną dla Cruise’a koncentrację – w jego zaciśniętych ustach lub sposobie, w jaki napina szczękę i mruży oczy – i widzimy postępującą poprawę. I powoli, pod koniec filmu, Cage wygląda w walce równie swobodnie, jak Tom Cruise w latach 80.

I ten wysiłek – ciężka praca i wyczerpująca porażka – jest prawdziwy sekret sukcesu Cruise’a. Obejrzyj dowolny nagrania zza kulis jego filmów Mission: Impossible i nie sposób nie zobaczyć w nich małych fragmentów Cage’a. W rzeczywistości, stanowi ważną część kampanii promocyjnej Do Misja: Niemożliwe – Dead Reckoning, część pierwsza ile prób zajęło Cruise’owi wykonanie tego wyczynu gdzie skacze na motocyklu z klifu i skacze na spadochronach.

Ciężka praca to teraz coś więcej niż tylko część filmów Cruise’a; jest to powiązane z tym, dlaczego chce, żebyś je zobaczył. Jest teraz znacznie bardziej cool, niż wymaga to wysiłku, i my to osiągnęliśmy Krawędź jutra za to podziękować. Teraz, gdy jest w drugiej połowie swojej kariery, Cruise jest wreszcie gotowy, aby dać nam znać, że jest nie tylko największą gwiazdą Hollywood, ale także najciężej pracującą.

Reklama

Krawędź jutra można przesyłać strumieniowo w Apple TV Plus lub wypożyczać w serwisie Amazonka, JabłkoI Vudu.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment