Ed Sheeran nie promuje możliwości inwestycyjnych, mówi NCSC


Piosenkarz pop Ed Sheeran, przedsiębiorca Richard Branson i ekspert od oszczędzania pieniędzy Martin Lewis należą do celebrytów, których nazwiska są dokooptowane przez cyberprzestępcy aby promować fałszywe możliwości inwestycyjne, zgodnie z nowym ostrzeżeniem z Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC).

Najnowsze ostrzeżenie NCSC dla konsumentów pojawiło się w trakcie ważnego nacisku na agencję, aby usunąć ponad 300 000 złośliwych adresów URL odsyłających do oszustw inwestycyjnych w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Zgłoszono wzrost liczby podejrzane e-maile i ogłoszenia online kierowanie ruchu do sfałszowanych artykułów wykorzystujących wartość marki różnych celebrytów.

Ciaran Martin, dyrektor generalny NCSC, powiedział: „Te oszustwa inwestycyjne są uderzającym przykładem metod, jakie stosują obecnie cyberprzestępcy, aby oszukać ludzi. Odsłaniamy je dzisiaj nie tylko po to, by podnieść świadomość społeczną, ale także po to, by pokazać przestępcom stojącym za nimi, że wiemy, co zamierzają i podejmujemy działania, aby to powstrzymać.

„Zachęcałbym opinię publiczną, aby nadal robiła to, co robiła tak znakomicie, i przekazywała wszystko, co ich zdaniem nie wygląda dobrze, do naszej usługi zgłaszania podejrzanych wiadomości e-mail”.

Osoby przyłapane na oszustwie trafiają na fałszywe strony internetowe zawierające informacje o fałszywych schematach szybkiego wzbogacenia się, w których zachęca się ich do kliknięcia linku w celu zainwestowania – zwykle w nadziei na nierealistyczny zwrot z ich pieniędzy. Z przygnębiającą pewnością zainwestowane pieniądze trafią w ręce cyberprzestępców i nie ma z nich żadnego zwrotu.

Clinton Blackburn z londyńskiej policji powiedział: „Liczby te są ostrym ostrzeżeniem, że ludzie muszą uważać na fałszywe inwestycje na platformach internetowych. Rekomendacje celebrytów to tylko jeden ze sposobów, w jaki przestępcy mogą promować fałszywe programy w Internecie. Ludzi nie powinny zwieść obrazy luksusowych przedmiotów, takich jak drogie zegarki i samochody, a także posty w mediach społecznościowych przedstawiające ekstrawagancki styl życia, które często są wykorzystywane do przekonania do inwestycji.

Reklama

„Dla tych z was, którzy mogą być kuszeni, pamiętajcie, że nie każda okazja inwestycyjna jest prawdziwa. Przestępcy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby ich oszustwa wyglądały na legalne. Niezwykle ważne jest, aby przeprowadzić badania i przeprowadzić niezbędne kontrole, aby upewnić się, że inwestycja, którą rozważasz, jest legalna. ”

Osoby, które padły ofiarą oszustów internetowych, mają teraz do dyspozycji wiele mechanizmów raportowania, ale pierwszym krokiem powinno być natychmiastowe skontaktowanie się z bankiem. W Anglii, Walii i Irlandii Północnej należy następnie zgłosić to jako przestępstwo do Działanie Fraud 0300 123 2040 lub w Szkocji do Police Scotland pod numerem 101.

Bystrooki konsumenci mogą również zgłaszać wszelkie podejrzane wiadomości e-mail, które otrzymają, do usługi raportowania podejrzanych wiadomości e-mail (SERS) NCSC, która została uruchomiona w kwietniu, gdy złośliwa aktywność e-mail zebrała się wokół pandemii koronawirusa Covid-19. Otrzymał teraz 1,8 miliona raportów, w wyniku czego 16800 złośliwych adresów URL zostało zablokowanych lub usuniętych.

Z usługą SERS można się skontaktować, przekazując e-maile na adres report@phishing.gov.uk. Zgłoszenia przesyłane do serwisu są również wykorzystywane przez policję do lepszego wykrywania i łagodzenia działań cyberprzestępczych. NCSC oferuje również więcej informacji na temat ochrony online jego Kampania Cyber ​​Aware.

Możesz także zgłaszać oszukańcze reklamy online do Urzędu ds. Standardów Reklamowych (ASA) za pośrednictwem niedawno uruchomionego zasobu Alert o oszustwach reklamowych. ASA ściśle współpracuje z sieciami reklamowymi online i wydawcami, aby jak najszybciej usunąć złośliwe reklamy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!