eBay przejmuje uznany rynek NFT KnownOrigin


eBay wykonał swój największy jak dotąd ruch w świecie cyfrowych kolekcji kolekcjonerskich dzięki dzisiejszym wiadomościom o firmie przejęcie rynku NFT KnownOrigin. Firma aukcyjna online trzyma usta zamknięte na wartość umowy, ale potwierdziła w komunikacie prasowym, że transakcja jest zamknięta z dniem 21 czerwca.

„To partnerstwo pomoże nam przyciągnąć nową falę twórców i kolekcjonerów NFT” – powiedział współzałożyciel firmy KnownOrigin, David Moore.

KnownOrigin określa się jako „jeden z pierwszych i największych na świecie rynków NFT” i obecnie zajmuje 12 miejsce pod względem wszechczasów wolumenu obrotu dla transakcji NFT wspieranych przez Ethereum z 7,8 miliona USD, według DappRadar. Wyższe rankingi i bardziej popularne rynki obejmują OpenSea (nr 1) z wszechczasową wartością handlową 30,43 mld USD oraz Decentraland (nr 8) z 155,66 mln USD.

Reklama

Takie transakcje NFT wyglądają obecnie jak zwykła aukcja w serwisie eBay, a sprzedawca musi wyjaśnić w treści, jaki portfel cyfrowy jest potrzebny, aby go kupić.

eBay zaczął zezwalać na sprzedaż NFT na swojej stronie w zeszłym roku. Dzięki przejęciu KnownOrigin eBay ma możliwość kontrolowania właściwego rynku cyfrowego, na którym transakcje NFT mogą być zarówno monitorowane, jak i kontrolowane — a nie tylko oferowane z zaciśniętą nadzieją, że sprzedawca prawidłowo przeniesie NFT do portfela kupującego.

Obecnie zatwierdzeni sprzedawcy w serwisie eBay mogą wystawiać NFT w tym samym formacie, co przedmiot fizyczny, a w wielu dzisiejszych aukcjach udostępniane są szczegółowe informacje o numerze NFT oraz portfelu cyfrowym, którego kupujący będzie potrzebował, aby otrzymać przelew po sprzedaży. Pojawia się również obecna metoda sprzedaży NFT w serwisie eBay z pewnymi zastrzeżeniami, na przykład maksymalnie 10 000 USD, model Kup teraz (bez licytacji lub najlepszych ofert) oraz wymóg, aby kupujący i sprzedający znajdowali się w tym samym kraju. NFT nie można również sprzedawać razem z fizycznym przedmiotem.

To ostatnie zastrzeżenie, że nie można dołączyć fizycznego przedmiotu do sprzedaży NFT, jest najbardziej intrygujące, ponieważ na początku tego miesiąca eBay otworzył nowy skarbiec w świecie rzeczywistym, aby chronić fizyczne przedmioty kolekcjonerskie, z opcją umożliwienia natychmiastowej cyfrowej sprzedaży produktów bez ich wysyłania. eBay odmówił skomentowania, czy w przyszłości nastąpi integracja między fizycznymi przedmiotami kolekcjonerskimi w skarbcu a NFT.

eBay w ciągu ostatniego roku intensywnie rozwijał swoją działalność kolekcjonerską, poszerzenie gwarancji autentyczności aby upewnić się, że karty kolekcjonerskie sprzedawane w serwisie eBay nie są fałszywe i uruchamianie aukcji na żywo aby zaprezentować jeszcze więcej przedmiotów kolekcjonerskich. Po wybuchu pandemii sprzedaż przedmiotów kolekcjonerskich jest na najwyższym poziomie, a eBay korzysta z okazji, aby pokryć zarówno cyfrowe, jak i fizyczne zasoby dzięki przejęciu KnownOrigin i eBay Vault — który, jak pisałem, nadal nie jest miejsce NFT można przechowywać.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowoczesny komputer All-in-One z serii AM272 firmy MSI może być Twoim zaufanym partnerem dla biznesu

Firma MSI, światowy lider w wysokowydajnych i innowacyjnych rozwiązaniach komputerowych, ogłosił wprowadzenie nowoczesnego komputera All-in-One z serii AM272 wyposażonego w najnowsze oprogramowanie, które...

James Cameron mówi, że Avatar 4 to „skurwysyn” — ale może nie reżyserować tego

W porządku, jeśli się zgubiłeś, ale oto krótkie przypomnienie, że w tym roku Avatar: Droga Wody to tylko pierwszy z potencjalnych...

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5 tydzień po czwartej wersji beta. Ta aktualizacja ma miejsce dwa tygodnie po tym, jak Apple...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!