Dzisiejsza wampirza miłość skupia się wyłącznie na żałosnych przegranych


Urok wampirów jest tak samo nieśmiertelny, jak same nieumarłe stworzenia. Ale chociaż wampiry zawsze były nadprzyrodzonymi ikonami seksapilu, co by to nie było manifestuje się seksapil jak i w jaki sposób odzwierciedla aspekty ludzkich pragnień, zwykle pomijane w mediach głównego nurtu, ewoluowało.

W epoce wiktoriańskiej wampiry takie jak Dracula i Carmila reprezentowane zakazane. Ich potworności – od pełzających po ścianach jaszczurek po długie, przypominające igły zęby – były widoczne, ale jednocześnie było w nich coś, co bohaterowie książek uważali za fizycznie fascynujące. Sto kilka lat później, w środku szaleństwa Zmierzchu, młodzi dorośli autorzy usunęli z wampirów bardziej niepożądane cechy, aby uczynić je ostateczny obiekt uwielbienia dla nastolatek. Błyszczące i czasami grane przez Roberta Pattinsona, wampiry te reprezentowały rodzaj pożądania zwykle pomijany w mediach głównego nurtu: mianowicie spojrzenie młodej kobiety.

Teraz, zaledwie kilka lat po tym, jak Edward Cullen, bracia Salvatore i inne przyjazne YA stworzenia nocy zahipnotyzowały nastolatków, wampiry mają zupełnie inny urok. Ich mroczniejsze cechy nie zostały wzmocnione, aby były niebezpiecznie seksowne, ani nie zostały przekształcone w coś eterycznie pięknego.

Nie, dzisiejsze wampiry są bardziej „realistyczne” w tym, jak muszą radzić sobie w prawdziwym życiu. Mówiąc wprost, są to żałosne małe dranie.

Reklama

Zdjęcie: Matthias Clamer/FX

Bycie wampirem jest do bani (gra słów bardzo zamierzona). Zapomnij o torturowanych postaciach Byronica i pięknych nieśmiertelnych nastolatkach; Życie zwykłej osoby, która również ma głód krwi, wrażliwość na światło słoneczne, alergię na czosnek i inne specyficzne dla wampirów komplikacje, jest trudne. Jako normalni ludzie, którzy przetrwali życie nieumarłych, są w rzeczywistości trochę żałośni i właśnie to czyni ich tak atrakcyjnymi – i seksownymi? Twórcy Co robimy w cieniu zdobyć. W formie mocdokumentu wampirze dziwactwa – zarówno dobre, jak i złe – traktowane są jak przyziemne, codzienne doświadczenia. Chcesz się gdzieś szybko dostać? Krzyknij „Nietoperz!” i odlecieć w dal. Spędzasz dzień w hotelu w Atlantic City? Pamiętaj, aby zabrać ze sobą brud ojczyzny swoich przodków, w przeciwnym razie zaryzykuj niespokojny sen. To jest życie.

Nandor, Laszlo, Nadja i reszta Co robimy w cieniu gang to niezła banda frajerów. Mają trudności z nawiązaniem kontaktu z ludźmi i nowoczesnością, ale to tylko część ich uroku. Są też bezwstydnie napaleni; odcinek pierwszego sezonu dotyczy organizacji wampirzej orgii, a w ostatnim sezonie Nadja pomaga swojej opętanej lalce wykorzystać swoje ciało, aby mogła ruchać wampira energetycznego Colina Robinsona (długa historia). Nic z tego nie jest ukryte pod ciemnymi pelerynami i metaforami krwiopijców – w rzeczywistości bycie DTF przybliża ich do ludzkości. Ale zgodnie z dziedzictwem wampirzego napalenia, Co robimy w cieniu jest wciąż aktualne zasadniczo o przedstawianiu seksualności jako niechlujnej, trochę obrzydliwej i trochę wzdrygającej się.

Astarion wygląda na przygnębionego, mając na sobie komicznie absurdalny kowbojski kapelusz w Baldur's Gate 3.

Zdjęcie: Larian Studios przez Polygon

W środowisku medialnym, w którym jesteśmy przytłoczeni piękni ludzie łącząc się w zorganizowany, korporacyjny sposób, gdzie doskonale wyselekcjonowane momenty zdobią media społecznościowe i ukrywają rzeczywistość, nowoczesny wampir jest antidotum. Nawet wampiry, które rzeczywiście wydają się stereotypowo seksowne i ponętne, mają teraz chwile porażki. Weź Astariona, ulubionego przez fanów wampirycznego elfa Wrota Baldura 3. Emanuje urokiem, ale to są chwile, kiedy go ma nie uosobienie idealistycznego atrakcyjności seksualnej — jak wtedy, gdy karci gracza za aktywację gigantyczną broń i prawie go zabijającalbo kiedy zostaje przyłapany na próbie wypicia ich krwi — to odróżnia go od innych wampirów w mediach. Właśnie o to chodzi, że jest mniej urocza i seksowna, a bardziej wstrętna i żałosna czyni go tak atrakcyjnym i co fani się przyczepili.

W tej fali wampirycznego resetowania fani spoglądają wstecz i ponownie przedstawiają kontekst starszym krwiopijcom. Zmierzch fani przejęli kontrolę nad błyszczącymi wampirami Stephenie Meyer i wyobrażali sobie je takimi, jakie są naprawdę: bandą dziwaków udających nastolatków i starających się dotrzymać kroku współczesności. Codziennie Draculabiuletyn opowiadający o Draculi, wywołał całą falę memów zmieniających potwornego wampira w niespokojnego gospodarza, który chce wyglądać jak zwykły koleś.

Edward, postać Roberta Pattinsona ze Zmierzchu, gra w baseball

Zdjęcie: Rozrywka na szczycie

To sexy widzieć wampiry u szczytu swoich mocy, czy to z przeszywającymi, czy błyszczącymi kłami. Jego Również seksownie jest widzieć, jak się trochę wzdrygają, próbując zrozumieć współczesny slang, ukrywając swoje bardziej potworne cechyLub ulegając swoim głupszym słabościom. Dodanie bardziej wrażliwej i przystępnej strony do zauroczeń dobrze służyło tradycyjnemu romansowi przez wieki. Pan Darcy wchodzi Duma i uprzedzenie nie jest ponurym, bogatym przystojniakiem; jest samotnikiem głęboko niespokojnym społecznie, tak zafascynowanym Elizabeth Bennet, że zapomina, jak mówić. Do wszystkich chłopców„Piotr Kawinski nie był tylko gorącym, popularnym chłopcem; był też kochankiem, który z uwagą odgrywał rolę chłopaka. Literatura o wampirach zazwyczaj stanowiła przeciwieństwo bezpieczniejszych, bardziej standardowych historii romantycznych. Ale jako Gatunek komedii romantycznej wciąż się zmienia a inne gatunki unikają bardziej humanistycznej strony seksualności i romansu, wampiry po raz kolejny wkraczają, aby przypomnieć nam, co jest naprawdę seksowne.

Wampiry są bardziej ludzkie niż kiedykolwiek i nadal reprezentują tę część ludzkości, od której się stronimy. Ale w dzisiejszych czasach nie jest to żądza krwi czy władzy, ani niepohamowane pragnienia cielesne. Faktem jest, że każdy jest totalnym nieudacznikiem, przynajmniej czasami. Że wszyscy staramy się ukryć części siebie lub wpasować się tam, gdzie nie należymy. Że wszyscy mamy pragnienia w jakiś sposób, w kształcie lub formie, czy to krwi, jedzenia, czy seksu, i jest w porządku, jeśli te pragnienia nie przybierają kształtu w doskonale choreograficzny i instagramowy sposób. Wszyscy się wzdrygamy. A wampiry, tak jak robiły to od setek lat, pomagają nam docenić seksapil.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...
Advertisment