Dziesiątki stanów pozywa Metę w związku z kryzysem zdrowia psychicznego młodzieży


We wtorek kilkadziesiąt stanów pozwało Meta, oskarżając firmę o przedkładanie zysku ponad bezpieczeństwo młodych użytkowników.

Pozew, złożony w sądzie federalnym w Kalifornii, twierdzi, że Meta bezprawnie wprowadziła opinię publiczną w błąd co do szkód, jakie jej produkty, takie jak Facebook i Instagram, mogą wyrządzić dzieciom i nastolatkom. Wdrażając model biznesowy mający na celu maksymalizację czasu spędzonego na platformie, Meta przyczyniła się do kryzysu zdrowia psychicznego wśród młodych osób – wynika ze skargi.

„W ciągu ostatniej dekady” – czytamy w pozwie – „Meta głęboko zmieniła psychologiczną i społeczną rzeczywistość pokolenia młodych Amerykanów”.

„Meta głęboko zmieniła psychologiczną i społeczną rzeczywistość pokolenia młodych Amerykanów”.

W skardze zarzuca się, że Meta świadomie wprowadziła funkcje i zachęty na platformie promujące szkodliwe zachowania wśród młodych użytkowników, w tym zezwalanie na „lajki” pod postami i nieusuwanie treści związanych z zaburzeniami odżywiania i znęcaniem się.

Meta zakwestionowała zarzuty. „Podzielamy zaangażowanie prokuratora generalnego w zapewnianie nastolatkom bezpiecznych, pozytywnych doświadczeń w Internecie i wprowadziliśmy już ponad 30 narzędzi wspierających nastolatków i ich rodziny” – stwierdziła Liza Crenshaw, rzeczniczka Meta, w oświadczeniu będącym odpowiedzią na pozew. „Jesteśmy rozczarowani, że zamiast produktywnie współpracować z firmami z całej branży w celu stworzenia jasnych, dostosowanych do wieku standardów dla wielu aplikacji, z których korzystają nastolatki, prokuratorzy generalni wybrali tę ścieżkę”.

Reklama

„Meta wykorzystała potężne i bezprecedensowe technologie, aby przyciągać, angażować i ostatecznie usidlać młodzież i nastolatki” – czytamy w skardze. „Ukrywa sposoby, w jakie te platformy wykorzystują i manipulują najbardziej bezbronnymi konsumentami: nastolatkami i dziećmi. I zignorowała ogromne szkody, jakie te Platformy wyrządziły zdrowiu psychicznemu i fizycznemu młodzieży naszego narodu”.

Ustawodawcy, tacy jak sens. Richard Blumenthal (D-CT) i Marsha Blackburn (R-TN), wskazali Meta, jej produkty i inne platformy społecznościowe jako siłę napędową trwającego kryzysu zdrowia psychicznego młodzieży w USA. Senatorowie wprowadzili Ustawa o bezpieczeństwie dzieci w Internecie w odpowiedzi projekt ustawy, która ma chronić dzieci przed oglądaniem szkodliwych treści w Internecie (eksperci ds. praw obywatelskich podnieśli obawy związane z konsekwencjami wolności słowa rachunku).Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment