Dzięki „Starbase” i nowej fabryce Starlink, Musk pogłębia wyprawę do Teksasu


Fragmenty ambitnych planów SpaceX, aby rozszerzyć swoją sporą pozycję w Teksasie, były w tym tygodniu w pełni widoczne w trzech bardzo różnych zakątkach Internetu. Dyrektor generalny Elon Musk spekulował na Twitterze na temat proponowanego miasta w Teksasie o nazwie Starbase, podczas gdy nowe opisy stanowisk pracy na stronie internetowej firmy wskazywały na przewidywaną „nowoczesną” fabrykę masowej produkcji satelitów Starlink. Firma wykonała ostatni krok w przedłużającej się walce prawnej o bogaty w metan kawałek ziemi, który będzie dostarczał paliwo dla statku kosmicznego.

Oto zestawienie najnowszych szczegółów.

Baza Gwiezdna w Teksasie

Musk, który powiedział, że jest przeprowadzka do Teksasu i zaangażował się w więcej projektów w tym stanie w zeszłym roku, pomimo ograniczeń pandemicznych w Kalifornii, powiedział we wtorek, że zamierza stworzyć miasto o nazwie „Starbase” w Teksasie, drażniąc nowy pomysł na Twitterze, gdy jego firma kosmiczna rozszerza swoją obecność w innych częściach stanu.

Ślad ten, po raz pierwszy zasadzony w stanie Lone Star ponad dziesięć lat temu, szybko rośnie pod wpływem usilnych wysiłków Muska, by zbudować „bramę na Marsa”. SpaceX ma siedzibę w Hawthorne w Kalifornii, ale rozwój jego rakiety Mars Starship jest głównie oparty na bardziej przyjaznym biznesowi stanie Teksas. Zachęty lokalne i stanowe oraz bogactwo najlepszych nieruchomości do budowy rakiet orbitalnych wielokrotnego użytku spełniły wymagania szybkiego rozwoju Muska.

„Tworzenie miasta Starbase w Teksasie”, napisał na Twitterze we wtorek, dodając w odpowiedzi do użytkownika Twittera, że ​​Starbase obejmowałaby „obszar znacznie większy niż Boca Chica” – małą społeczność w południowym Teksasie, która jest obecnie domem dla rosnącego testu SpaceX i zakład produkcyjny dla Starship.

SpaceX nie podjął żadnych oficjalnych wysiłków, aby zmienić nazwę Boca Chica, poza zwróceniem się do urzędników hrabstwa z pomysłem włączenia miasta w ostatnich dniach, powiedzieli urzędnicy z Cameron County.

Reklama

„Jeśli SpaceX i Elon Musk chcieliby podążać tą ścieżką, muszą przestrzegać wszystkich statutów inkorporacji stanu” – powiedział sędzia hrabstwa Cameron Eddie Treviño w oświadczeniu. „Hrabstwo Cameron rozpatrzy wszelkie odpowiednie petycje zgodnie z obowiązującym prawem”.

Fabryka Starlink

Tweet Musk’s Starbase pojawił się, gdy SpaceX opublikował nowe stanowisko pracy dla zdalnych inżynierów w Austin, gdzie napisano, że firma „otwiera drogę do nowego, najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego”, którego celem będzie „wyprodukowanie milionów urządzeń przeznaczonych dla konsumentów. wysyłane bezpośrednio do klientów (anteny Starlink, routery Wi-Fi, elementy montażowe itp.). ”

„Do 25% podróżuje do siedziby SpaceX w Los Angeles, dopóki obiekt w Austin nie zostanie w pełni ustanowiony” – czytamy w jednym z wymogów dotyczących tego stanowiska. Zakład produkcyjny Starlink stałby się drugim przedsięwzięciem Muska z siedzibą w Austin. W zeszłym roku Musk ogłosił, że Tesla zbuduje Gigafactory Texas, obecnie budowany obiekt o powierzchni 1 miliarda dolarów, o powierzchni 4-5 milionów stóp kwadratowych. Musk powiedział, że będzie to „w zasadzie raj ekologiczny” dla społeczeństwa i przewidywanej siły roboczej firmy wynoszącej 5000 pracowników.

Wydaje się, że przesunięcie Muska z Kalifornii przyspiesza wzrost SpaceX w Teksasie, który rozpoczął się kilka lat temu. W 2013 roku Teksas utworzył Spaceport Development Corporation, który od tego czasu wyłożył 13,2 miliona dolarów na zachęty ekonomiczne dla SpaceX. A zakład rozwoju silników rakietowych firmy w McGregor w Teksasie, po raz pierwszy wynajęty w 2003 r., Jest w trakcie modernizacja o wartości 10 milionów dolarów, z 2 milionami dotacji od samorządów lokalnych.

La Pita Wells

Dwie spółki LLC utworzone przez SpaceX, Dogleg Park i Lone Star Mineral Development kupiły dziesiątki nieruchomości w Boca Chica, otaczających fabrykę statków kosmicznych. Kilka mil od Boca Chica Lone Star uzyskała dzierżawę ropy i gazu od firmy o nazwie Sanchez Oil and Gas Corporation, aby ożywić dwa nieaktywne studnie o nazwie La Pita Wells. SpaceX planuje wykorzystać studnie do wydobycia metanu, jednego z dwóch paliw używanych w nowym silniku Raptor, który napędza statek kosmiczny.

Ale w prawdziwym stylu SpaceX sytuacja się skomplikowała. Lone Star, aby eksploatować studnie, stoi teraz w obliczu walki prawnej. Dallas Petroleum Group, firma naftowo-gazowa działająca w południowym Teksasie, twierdzi, że jest właścicielem odwiertów. W procesie wytoczonym przeciwko SpaceX LLCs i Sanchez, Dallas Petroleum Group domaga się, aby sąd zmusił Sanchez do przywrócenia studni na nazwisko DPG. Lone Star ze SpaceX twierdzi, że studnie były nieaktywne od lat, co czyni je gotowymi do nowej dzierżawy.

W oświadczeniu końcowym złożonym w poniedziałek, prawnicy Lone Star powiedzieli, że DPG „tak naprawdę nie planuje obsługi La Pita Wells”, a jego pozew o unieważnienie dzierżawy Lone Star jest „częścią jej planu wydobycia pieniędzy ze SpaceX”.

„Jest taka nadzieja [SpaceX] mogą wytworzyć te właściwości poprzez ponowne wejście do tych nieaktywnych odwiertów i przywrócenie produkcji do wykorzystania w związku z eksploatacją ich obiektów rakietowych ”- powiedział prawnik Lone Star podczas styczniowego przesłuchania. W poniedziałkowym zgłoszeniu prawnicy Lone Star zauważyli, że SpaceX i jej LLC „mają wyjątkową zdolność wykorzystywania gazu ziemnego z różnymi zachętami ekonomicznymi …”

Na stronie kariery SpaceX firma szuka radcy prawnego, który może pomóc „negocjować złożone kontrakty budowlane i kontrakty z dostawcami związane z rozwojem infrastruktury kosmicznej / lotniskowej”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rząd wyznacza badaczy do analizy oprogramowania Post Office Capture używanego przed programem Horizon

Rząd powołuje wyspecjalizowanych śledczych, aby zbadali, czy oprogramowanie poczty używane w latach 90. XX wieku – przed wprowadzeniem kontrowersyjnego systemu Horizon – mogło...

Zniżki na iPhone’a doprowadziły do ​​52% wzrostu sprzedaży w Chinach

Doprowadził do spadku sprzedaży Jabłko zaoferować znaczącemu urzędnikowi iPhone'a zniżki w Chinya z dzisiejszego nowego raportu wynika, że ​​taka taktyka się opłaca. Oficjalne dane...

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...
Advertisment