Dzięki HomeKit tanie przyciski i czujniki ruchu Ikei są znacznie bardziej wydajne


Nowa IKEA za 9,99 USD / / Przyciski skrótów Trådfri i istniejące / / Trådfri Motion Sensors zyskał ostatnio wsparcie HomeKit ku uciesze wielu właścicieli urządzeń Apple. Co ważne, dodatek jest w większości kumulatywny, umożliwiając urządzeniom Ikea działanie z najlepszymi funkcjami Ikea Home Smart, jednocześnie łącząc najlepsze cechy Apple.

Testowałem oba urządzenia Ikea Home Smart przez ostatnie kilka dni i chociaż konfiguracja jest przewidywalnie błędna, kiedy są uruchomione i działają, jest to wspaniałe, szczególnie za tę cenę.

Czujniki ruchu zaprojektowane do współpracy z HomeKit nie są tanie. Ich cena waha się od 21 do 57 dolarów według to podsumowanie z iMore. Na przykład popularny czujnik ruchu firmy Philips Hue jest bardziej wydajny, ale kosztuje 40 USD, czyli prawie trzy razy więcej niż czujnik Ikei, i oba wymagają urządzeń typu hub do komunikacji z HomeKit. Most Hue kosztuje 59,99 USD, a Ikea Gateway 29,99 USD, chociaż często są one przecenione w pakietach z kompatybilnymi światłami i przełącznikami. Wymagane jest również centrum domowe Apple, którym może być HomePod, Apple TV lub iPad.

W świecie HomeKit nie ma innego produktu podobnego do przycisków skrótów Ikea, więc trudno jest porównać ceny. Niektórzy ludzie zmieniają przeznaczenie czterech przycisków na przełączniku ściemniacza Hue za 24,99 USD, aby wykonywać automatyzację HomeKit, ale tak naprawdę to nie to samo, a przyciski Aqara są trudne do znalezienia. Ikea zaprojektowała swoje Przyciski Skrótów do obsługi pojedynczej sceny i to wszystko.

Przycisk skrótu Ikea

Przyciski skrótów Ikea mają być rozproszone po całym domu jako dedykowane kontrolery dla pojedynczych lub grup urządzeń. Umieść jeden obok łóżka, aby wyłączyć wszystkie światła, na przykład bez konieczności krzyczenia na inteligentnego asystenta lub uruchamiania aplikacji. Umieść drugą w kuchni, aby odtwarzać swoją ulubioną playlistę Spotify na głośniku Sonos.

Przyciski magnetyczne zawierają metalowy wspornik montażowy, który można przykręcić do ściany lub przymocować za pomocą dwustronnej taśmy znajdującej się w pudełku, aby uzyskać mniej trwałą opcję. Są również dostarczane z sześcioma naklejkami: trzy z nadrukowanymi ikonami przedstawiającymi noc, światła i poranek oraz trzy puste miejsca do zilustrowania.

Reklama


Ikea demonstruje przycisk skrótu rozpoczynający scenę do The Verge w 2019 roku.
Zdjęcie: Thomas Ricker / The Verge

Do przycisku skrótu można przypisać operacje w aplikacjach Ikea Home Smart i Apple Home ze skumulowanymi wynikami. Jest to trochę zagmatwane (i potencjalnie sprzeczne), ale połączenie światów Ikei i Apple sprawia, że ​​przyciski skrótów są znacznie potężniejsze.

Zdefiniowałem przycisk skrótu „Dobranoc” w aplikacji Apple Home, którą umieściłem na półce nad łóżkiem. Regularne naciśnięcie wyłącza siedem inteligentnych świateł (połączenie Ikea i Hue) i cztery głośniki Sonos. Długie naciśnięcie włącza lampkę nocną z ozdobnym żarnikiem w sypialni z jasnością 10%. Aby osiągnąć te wyniki, musiałem przypisać „scenę” do przycisku skrótu w aplikacji Ikea Home Smart, a także przypisać „akcje” w aplikacji Apple Home.

Używając przycisków skrótów tylko z aplikacją Ikea Home Smart, jesteś ograniczony do jednej sceny przypisanej do jednego naciśnięcia przycisku. Ale głębsza integracja Ikea z Sonos wystawia wszystkie moje głośniki Sonos na przycisk skrótu, a nie tylko nowsze głośniki AirPlay 2 rozpoznawane przez HomeKit. HomeKit ulepsza Ikea Home Smart, wykrywając zarówno krótkie, jak i długie naciśnięcie przycisków skrótów. Apple daje również opcję pisania skrótów if / then / else (mylących, wiem), które można przypisać do krótkich i długich naciśnięć, dając cztery możliwe opcje sterowania za pomocą jednego przycisku skrótu. (Tutaj jest przydatny wątek wyjaśniający kroki rozpoczęte przez u / armadawars na subreddicie HomeKit).

Przypisanie Ikea Scene do przycisku „Good Night”.

Apple Action przypisuje przycisk „Good Night”.

Do tej pory wszystko było proste. W aplikacji Home Smart mam scenę o nazwie „Wyłącz muzykę z najwyższej półki”, którą przypisałem do wspomnianego przycisku skrótu „Dobranoc”. To pozwala mi wyłączyć wszystkie głośniki Sonos, które mogą grać w mojej sypialni lub w jej pobliżu. W aplikacji Dom firmy Apple przypisałem również połączenie siedmiu świateł Philips Hue i Ikea do wyłączania za jednym naciśnięciem przycisku skrótu „Dobranoc”. Następnie przypisałem długie naciśnięcie, aby włączyć żarówkę Ikea.

Mam w salonie drugi przycisk skrótu skonfigurowany do sterowania telewizorem i nastrojowym oświetleniem w aplikacji Apple Home. Krótkie naciśnięcie włącza mój telewizor LG OLED 2020 i dwa światła na wstępnie zdefiniowany kolor i jasność. Długie naciśnięcie wyłącza wszystko. I tylko dlatego, że mogę, przypisałem również scenę do przycisku w aplikacji Ikea Home Smart, który zaczyna odtwarzać świąteczną playlistę w kuchni Sonos po każdym naciśnięciu. Jest głupi, a moja rodzina tego nienawidzi, ale sprawia, że ​​jestem cholernie szczęśliwy.

Czujnik ruchu Ikea

Doprowadziłbym się do szału, konfigurując czujnik ruchu Ikea Trådfri w HomeKit, gdybym nie przeczytał najpierw ta wskazówka na Reddicie.

Pomimo tego, że moja Brama Trådfri jest aktualizowana do oprogramowania układowego 1.13.21 i widzę oba moje istniejące czujniki ruchu w aplikacji Apple Home i czujniki wyzwalające Ikeę zapalają się po wykryciu ruchu, żadne z nich nie wykryło ruchu według HomeKit. Aby rozwiązać ten problem najpierw musiałem usunąć czujnik ruchu z Gatewaya (cztery kliknięcia na przycisk parowania), usunąć stare pokoje hostujące czujniki z aplikacji Ikea Home Smart, a następnie ponownie dodać czujnik (dwa kliknięcia przytrzymując go obok bramy), gdzie przypisano mu nowy domyślny pokój. Dopiero wtedy zauważyłem aktywność ruchu wykrytą w aplikacji Apple Home, co pozwoliło mi sterować urządzeniami HomeKit za pomocą czujnika.

Czujnik spiżarni sparowany z żarówką Ikea.

Oświetlenie i czujnik spiżarni w Apple Home.

Podobnie jak w przypadku przycisków skrótów, automatyzacje połączone z czujnikiem ruchu Ikea w aplikacjach Ikea i Apple Home kumulują się. W mojej spiżarni sparowałem żarówkę Ikea bezpośrednio z czujnikiem ruchu Ikea (naciśnij przycisk połączenia na czujniku ruchu, trzymając go obok żarówki Ikea przez około 10 sekund), a następnie skonfigurowałem automatyzację w Apple Home app, aby włączyć pasek świateł Hue nad szafką kuchenną, ale tylko w nocy. Oświetlenie spiżarni Ikea wyłącza się automatycznie po trzech minutach.

Ikea kontroluje światło, a nie HomeKit.

Ruch spiżarni uruchamia drugorzędne wydarzenie w kuchni.

Ten trzyminutowy reset wbudowany w czujnik ruchu Ikea może powodować konflikty z automatyzacjami HomeKit. Aplikacja Apple Home umożliwia przypisywanie automatyzacji zarówno do ruchu, jak i do braku ruchu. Może również wykonać dodatkową akcję po określonym czasie. Na przykład w aplikacji Apple Home mogę powiedzieć czujnikowi ruchu Ikea, aby zamiast tego zapalił żarówkę Hue w spiżarni, a następnie wyłączył ją po minucie. Jednak nie można go ponownie wyzwolić przez kolejne dwie minuty ze względu na trzyminutowy czas snu, pozostawiając mnie w ciemnościach w spiżarni.

Inne czujniki ruchu mają znacznie krótsze okresy resetowania, nawet tak niskie, jak 20 sekund, co sprawia, że ​​znacznie lepiej nadają się do sterowania oświetleniem. Inne obejmują również czujniki temperatury, otwierające drzwi dla jeszcze bardziej kreatywnej automatyzacji. Ikea Motion Sensor jest prosty w porównaniu z dopasowaną ceną.

Czujniki ruchu i przyciski skrótów Ikea są tak niedrogie i przydatne, że łatwo je polecić, szczególnie w domach, w których już jest mieszanka produktów Ikea i Apple. Chociaż czujniki ruchu są dostępne prawie wszędzie, nowe przyciski skrótów dopiero zaczęły się pojawiać i nadal nie można ich znaleźć w Stanach Zjednoczonych. Oba urządzenia HomeKit sprawiają, że inteligentny dom jest dostępny dla wszystkich bez aplikacji lub poleceń głosowych, ograniczony tylko przez posiadane inteligentne urządzenia, twoją umiejętność pisania skrótów HomeKit i twoją cierpliwość do skomplikowanej technologii inteligentnego domu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...
Advertisment