Dzięki grze The Gentlemen firmy Netlix Guy Ritchie udoskonalił swój charakterystyczny klimat


Guy Ritchie jest filmowcem zręczniejszym, niż się powszechnie uważa. Jasne, wszystkie jego filmy są podobne w duchu – kinetyczne filmy akcji z ironicznym poczuciem niezwykle brytyjskiego humoru, ale jego zręczność wynika z wiedzy, który element jego stylu należy podkreślić w każdym konkretnym projekcie. Tylko w zeszłym roku wypuścił dwa filmy, Przymierze I Operacja Fortunaz szalenie różnymi tonami — Operacja Fortuna skłaniając się bardziej w stronę komedii o szaleństwach i Przymierze będący doskonałym i poważnym spojrzeniem na napięcia biurokracji wojennej. Ale nawet doceniając to wszystko elastyczność tworzenia filmówjego nowy, fantastyczny serial na Netfliksie, Panowiepozwala Ritchiemu wrócić do swoich kryminalnych korzeni w Wielkiej Brytanii i udoskonalić klimat, który potrafi najlepiej.

Pomimo tego samego tytułu co poprzedni film Ritchiego, Panowie nie jest bezpośrednią kontynuacją ani remakiem filmu. Zamiast tego jest bardziej powiązany duchowo, szczególnie poprzez powiązania narkotyków, boksu i bogactwa brytyjskiej dynastii – trzech rzeczy, którymi Ritchie zawsze wydawał się fascynowany jako artysta.

Serial opowiada historię Eddiego (Theo James), byłego żołnierza, który po śmierci ojca zostaje wycofany z wojska, aby móc przejąć godność księstwa, którą przekazał mu ojciec zamiast starszego brata. Choć sam tytuł jest zaskoczeniem, większy szok następuje, gdy Eddie odkrywa, że ​​jego pozornie przestrzegający prawa ojciec od kilku lat dzierżawił jego ziemię imperium narkotykowemu, a Eddie pragnie jak najszybciej wyplątać rodzinę z tej sytuacji. jak to możliwe. Coś, co może zrobić oczywiście tylko wtedy, gdy przy okazji popełni kilka przestępstw.

Kaya Scodelario jako Susie Glass stoi przed samochodem w filmie The Gentleman ubrana w różowy płaszcz

Reklama

Zdjęcie: Netfliks

Panowie powinien być natychmiast rozpoznawalny dla każdego, kto widział zwłaszcza wcześniejsze prace Ritchiego Zamek, kolba i dwie beczki do palenia Lub Urywek. W serialu pełno jest gangsterów, kryminalnych błazenków braci Coen i ust rodem z filmów Tarantino.

Tym, co różni się od wczesnych filmów Ritchiego, jest poziom skupienia, przynajmniej w kilku pierwszych odcinkach, które do tej pory widziałem. Zamiast przeskakiwać między perspektywami, rozgrywać kilka historii na raz i czekać, aż się zbiegną, Panowie utrzymuje akcję w sprawie Eddiego, jego brata Freddy’ego (Daniel Ings) i Susie Glass (Kaya Scodelario), kobiety odpowiedzialnej za biznes narkotykowy na posiadłości Eddiego.

Utrzymując porządek nieco bardziej niż w przeszłości Ritchie, Panowie daje nam więcej czasu na zrozumienie i docenienie swoich leadów. Postacie, szczególnie Eddie i Susie, są dobrze narysowane i precyzyjne, staranniej zaokrąglone i interesujące niż którykolwiek z pierwszych gangsterów Ritchiego i zasługują na uwagę, jaką poświęca im serial. Drobne gesty głęboko ujawniają, kim są ci ludzie oraz tego, jak oboje się czują i nie czują się komfortowo w obliczu przemocy, której często wymaga ich nielegalna działalność.

Oczywiście jest to nadal projekt Guya Ritchiego, więc trzech głównych bohaterów jest stale otoczona śmieszną, fascynującą i głęboko zabawną obsadą drugoplanową. Odcinkowy format procentuje tutaj, pozwalając bohaterom wskoczyć w historię jako szerokie karykatury i wyskoczyć z historii, gdy tylko nie są już potrzebni. Panowie wykorzystuje to do przyciągania dziwacznych przestępców, takich jak dzierżący maczetę handlarz siekierą z nawozem do przemocy lub bezkompromisowy handlarz narkotyków pragnący wirusowego filmu z tańcem kurczaków. Wszystkie te postacie są dziwne, zabawne i idealne do budowania bardzo dziwnego, ale niezwykle przyjemnego, kryminalnego półświatka serialu.

Martha Millan jako Mercy w Dżentelmenach trzymająca maczetę i stojąca obok mężczyzny przywiązanego do krzesła z torbą na głowie

Zdjęcie: Christopher Rafael/Netflix

Wszystkie te wybryki niewątpliwie mają posmak Guya Ritchiego, ale jest to kolejny z PanowieNajwiększą radością jest dla niego widok wrażliwości Ritchiego przenikającej przez wielu innych ludzi. Chociaż Ritchie jest twórcą Panowie, napisał i wyreżyserował tylko dwa z ośmiu odcinków serialu, a nad resztą pracował jako współpracownik. Odcinki, których Ritchie nie napisał, nadal sprawiają wrażenie części jego świata, ale mają nieco odświeżający i inny głos, który pomaga zachować zabawę.

W ciągu ostatnich kilku lat Ritchie odniósł sukces w wielu różnych filmach i gatunkach. Nawet jego filmy o Sherlocku Holmesie są odświeżająco dobrze zrobione po dekadzie nudnych hitów kinowych. Ale Panowie udowadnia, że ​​nie stracił kroku, jeśli chodzi o błazeńskich gangsterów, a nawet może być w tym lepszy niż kiedykolwiek.

Panowie Sezon 1 jest teraz transmitowany na platformie Netflix.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...
Advertisment